زندانی سیاسی #محمد_نجفی در زندان مرکزی اراک تهدید به قتل و مرگ شده است. محمد نجفی وکیل دادگستری و فعال حقوق بشری است.

محمد نجفی وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که دوران حبس خود را در زندان مرکزی اراک می گذراند توسط مسئولان زندان تهدید به قتل شد.

دلیل تهدید این وکیل مدافع حقوق بشر ، اطلاع رسانی نسبت به قتل «مجتبی مولایی» هم بندی اش در بند هشت زندان اراک می باشد؛ که روز پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ماه در اثر ضرب و شتم و شکنجه و آزار فیزیکی در حیاط زندان به دست شکنجه گران این زندان به قتل رسید.

مأموران زندان در واکنش به اطلاع رسانی در ارتباط با خبر قتل مجتبی مولایی از سوی آقای محمد نجفی، وی را از بند هشت زندان به بند ایزوله – یا همان قرنطینه – منتقل کرده و وی را تهدید به قتل کرده اند.

بر اساس همین گزارش محمد نجفی به دلیل افشاگری پیرامون قتل هم بندی اش آقای مجتبی مولایی مورد ضرب و شتم و توهین و فحاشی از سوی مسئولان زندان قرار گرفته است.

وکیل بند و مسئولان زندان علاوه بر تهدید به قتل آقای نجفی، با پرونده سازی جدید اقدام به تهیه صورتجلسه ای درباره این افشاگری کرده اند.

پس از افشا و لورفتن وحشی‌گری علیه زندانیان در #زندان_اوین، یک هیأت بصورت نمایشی بعنوان بازرس به زندان اراک رفت. این بازرسین از آقای نجفی سوال کرده بودند که وضعیت در این زندان چگونه است؟ این زندانی سیاسی نیز پاسخ داده بود: «وضعیت در اینجا افتضاح است و همین چند روز پیش یک جوان را در این زندان کشتند».

پس از اینکه این هیأت محل زندان را ترک می‌کند، از طرف وکیل بند ۸ و مسئولین زندان اراک، آقای نجفی را به قتل تهدید کرده‌اند. وی نیز همین خبر را به خارج از زندان اطلاع رسانی کرده است.

 

سایر زندانیان به رئیس زندان و وکیل بند اخطار داده‌اند که اگر هر اتفاقی برای محمد نجفی بیافتد مسئولیت بر عهده عوامل زندان است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: