تهدید به قتل فعال کارگری #جعفر_عظیم_زاده در حضور مسئولین زندان اوین

گزارش

حمله سازماندهی شده به جعفر عظیم زاده و تهدید به قتل وی در حضور مسئولین زندان اوین

روز ۵ مرداد ۹۹ به دنبال حمله یکی از اشرار به جعفر عظیم زاده که بی هیچ بحث و جدل قبلی و کاملا سازماندهی شده صورت گرفت، مسئولین زندان اوین در سالن هشت حضور پیدا کردند و در حالی که جعفر عظیم زاده با همراهی تعدادی از زندانیان سیاسی در یکی از اتاق ها مشغول اعتراض به آنها بودند شخص مذکور بار دیگر با حضور در مقابل این اتاق اقدام به فحاشی و تهدید به قتل جعفر عظیم زاده کرد، با این حال مسئولین زندان هیچ اقدام عملی در برخورد به این شخص انجام ندادند و عملا خواسته و ناخواسته فضای لازم برای اقدامات خطرناک دیگری علیه جعفر عظیم زاده از سوی شخص مذکور مهیا کردند. به طوری که نامبرده ساعت ۶ بعد از ظهر، این بار با اجیر کردن یکی از مصرف کنندگان مواد مخدر در حالی که او را با دادن بیش از حد مواد از حال خود خارج کرده بود در هواخوری زندان به سراغ جعفر عظیم زاده فرستاد و ایشان به محض رسیدن به جعفر بلافاصله سیلی محکمی به صورت او زد.

فرد مذکور به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر چنان از حال خود خارج شده بود که به جای سیلی میتوانست چاقویی در شکم جعفر عظیم زاده فرو کند.
با این حال و علیرغم این تعرض از سوی فرد مذکور به جعفر عظیم زاده وی با قاطعیت اعلام کرد مسئولیت وضعیت خطیر پیش آمده متوجه آمر و عامل اصلی حمله و سازمان زندان ها و نهاد های امنیتی است و شکایتی از این حمله کننده نکرد.

لازم به یاد آوری است دیروز به دنبال دو بار حمله به جعفر عظیم زاده زندانیان سیاسی و غیر سیاسی به شدت شوک زده شده بودند و تعدادی از آنها با حضور در افسر نگهبانی با اعتراض به حمله به جعفر عظیم زاده خواهان رسیدگی فوری به این مسئله شدند.

صبح امروز نیز جمعی از زندانیان سیاسی با حضور در دفتر ریاست بند و در حالی که یکی از معاونین زندان برای رسیدگی به موضوع در آنجا حضور داشت نسبت به حمله به جعفر عظیم زاده معترض شده و خواهان رسیدگی فوری به مسئله شدند.

نهادهای امنیتی قصد جان جعفر عظیم زاده را دارند و از طریق مجرمان خطرناک در زندان میخواهند به وی آسیب برسانند. این سناریو میتواند برای دیگر زندانیان سیاسی نیز اتفاق بیافتد.

ما به شدت نگران جان جعفر عظیم زاده هستیم. بر اساس بخشنامه اسفند ماه ‌قوه قضائیه جعفر مشمول آزادی زود هنگام میشد اما عامدانه و با‌ پرونده سازی جدیدی مانع از آزادی‌ وی شدند و اکنون دیگر گویا وجود جعفر عظیم زاده‌ی زندانی را نیز برنمیتابند.
جان جعفر عظیم زاده در زندان اوین در خطر جدی است و باید فوراً آزاد گردد. مسئولیت سلامت او تماماً بر عهده قوه قضائیه و مسئولین زندان است.

جوانب تازه ایی از فرد ضارب و تهدید کننده به قتل جعفر عظیم زاده

امروز نیز علارغم اعتراض جعفر عظیم زاده و تعدادی از زندانیان سیاسی به عدم برخورد مسئولانه مقامات زندان به حمله روز گذشته به ایشان هیچ اقدام عملی برای جا به جایی فرد حمله کننده صورت نگرفته لازم به یاد آوری است که این فرد که خود را وابسته سابق به یکی از نهاد های امنیتی معرفی میکند و عکس بزرگی از خامنه ای را در اتاقی که به همراهی ده زندانی دیگر زندگی میکند نصب کرده است اسفند ماه سال گذشته نیز هنگام مقاومت بهزاد همایونی برای عدم انتقال به زندان تهران بزرگ که با همراهی جعفر عظیم زاده در حضور گارد ویژه که وارد سالن شده بود صورت گرفت تلاش کرد زندانیان عادی را با این بهانه که اعتراض مذکور شرایط را برای زندانیان سخت خواهد کرد علیه آنها تحریک کند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران_ ۶ مرداد ۹۹

--۶

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

زندانیان
پرونده سازی جدید برای پریسا رفیعی دانشجوی زندانی سیاسی وامتناع وی از حضور در بیدادگاه

وز شنبه پنج مهرماه ۱۳۹۹، پریسا رفیعی، فعال صنفی دانشگاه تهران محبوس در زندان اوین از بابت پرونده جدیدی که اخیرا برای او گشوده شده دادگاه انقلاب تهران احضار شد. احضار خانم رفیعی به شعبه ببست و شش بیدادگاه ضد انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به صورت شفاهی …

زندانیان
سه عضو کانون نویسندگان ایران جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شدند

بکتاش آبتین، رضا خندان مهابادی و کیوان باژن، سه تن از اعضای کانون نویسندگان ایران امروز شنبه ۵ مهر پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شدند. . پیشتر بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران در دی ماه ۹۸ …

خبر
اخبار هفتگی زندانیان سیاسی ۱ مهر ۱۳۹۹ با بیتا جوراب دوز و شکوفه آذرماسوله

همراه با گزارشات نقض حقوق بشر وبیانیه ها وپیام ها ونامه های زندانیان سیاسی : تیتر گزارشات: ۱- تحت_تعقیب از سوی مردم ایران: تصویرسید محمود ساداتی و مهرداد تهمتن، قاضی صادرکننده حکم قتل نوید افکاری ۲- زیر بار ظلم و دروغ نمی‌روم» پخش صدای #نوید_افکاری قهرمان بر مزارش ۳- روشن …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: