تهدید به قتل فعال کارگری #جعفر_عظیم_زاده در حضور مسئولین زندان اوین

گزارش

حمله سازماندهی شده به جعفر عظیم زاده و تهدید به قتل وی در حضور مسئولین زندان اوین

روز ۵ مرداد ۹۹ به دنبال حمله یکی از اشرار به جعفر عظیم زاده که بی هیچ بحث و جدل قبلی و کاملا سازماندهی شده صورت گرفت، مسئولین زندان اوین در سالن هشت حضور پیدا کردند و در حالی که جعفر عظیم زاده با همراهی تعدادی از زندانیان سیاسی در یکی از اتاق ها مشغول اعتراض به آنها بودند شخص مذکور بار دیگر با حضور در مقابل این اتاق اقدام به فحاشی و تهدید به قتل جعفر عظیم زاده کرد، با این حال مسئولین زندان هیچ اقدام عملی در برخورد به این شخص انجام ندادند و عملا خواسته و ناخواسته فضای لازم برای اقدامات خطرناک دیگری علیه جعفر عظیم زاده از سوی شخص مذکور مهیا کردند. به طوری که نامبرده ساعت ۶ بعد از ظهر، این بار با اجیر کردن یکی از مصرف کنندگان مواد مخدر در حالی که او را با دادن بیش از حد مواد از حال خود خارج کرده بود در هواخوری زندان به سراغ جعفر عظیم زاده فرستاد و ایشان به محض رسیدن به جعفر بلافاصله سیلی محکمی به صورت او زد.

فرد مذکور به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر چنان از حال خود خارج شده بود که به جای سیلی میتوانست چاقویی در شکم جعفر عظیم زاده فرو کند.
با این حال و علیرغم این تعرض از سوی فرد مذکور به جعفر عظیم زاده وی با قاطعیت اعلام کرد مسئولیت وضعیت خطیر پیش آمده متوجه آمر و عامل اصلی حمله و سازمان زندان ها و نهاد های امنیتی است و شکایتی از این حمله کننده نکرد.

لازم به یاد آوری است دیروز به دنبال دو بار حمله به جعفر عظیم زاده زندانیان سیاسی و غیر سیاسی به شدت شوک زده شده بودند و تعدادی از آنها با حضور در افسر نگهبانی با اعتراض به حمله به جعفر عظیم زاده خواهان رسیدگی فوری به این مسئله شدند.

صبح امروز نیز جمعی از زندانیان سیاسی با حضور در دفتر ریاست بند و در حالی که یکی از معاونین زندان برای رسیدگی به موضوع در آنجا حضور داشت نسبت به حمله به جعفر عظیم زاده معترض شده و خواهان رسیدگی فوری به مسئله شدند.

نهادهای امنیتی قصد جان جعفر عظیم زاده را دارند و از طریق مجرمان خطرناک در زندان میخواهند به وی آسیب برسانند. این سناریو میتواند برای دیگر زندانیان سیاسی نیز اتفاق بیافتد.

ما به شدت نگران جان جعفر عظیم زاده هستیم. بر اساس بخشنامه اسفند ماه ‌قوه قضائیه جعفر مشمول آزادی زود هنگام میشد اما عامدانه و با‌ پرونده سازی جدیدی مانع از آزادی‌ وی شدند و اکنون دیگر گویا وجود جعفر عظیم زاده‌ی زندانی را نیز برنمیتابند.
جان جعفر عظیم زاده در زندان اوین در خطر جدی است و باید فوراً آزاد گردد. مسئولیت سلامت او تماماً بر عهده قوه قضائیه و مسئولین زندان است.

جوانب تازه ایی از فرد ضارب و تهدید کننده به قتل جعفر عظیم زاده

امروز نیز علارغم اعتراض جعفر عظیم زاده و تعدادی از زندانیان سیاسی به عدم برخورد مسئولانه مقامات زندان به حمله روز گذشته به ایشان هیچ اقدام عملی برای جا به جایی فرد حمله کننده صورت نگرفته لازم به یاد آوری است که این فرد که خود را وابسته سابق به یکی از نهاد های امنیتی معرفی میکند و عکس بزرگی از خامنه ای را در اتاقی که به همراهی ده زندانی دیگر زندگی میکند نصب کرده است اسفند ماه سال گذشته نیز هنگام مقاومت بهزاد همایونی برای عدم انتقال به زندان تهران بزرگ که با همراهی جعفر عظیم زاده در حضور گارد ویژه که وارد سالن شده بود صورت گرفت تلاش کرد زندانیان عادی را با این بهانه که اعتراض مذکور شرایط را برای زندانیان سخت خواهد کرد علیه آنها تحریک کند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران_ ۶ مرداد ۹۹

--۶

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
اعتصابات و اعتراضات کارگری و قیام سپید ، شورای هماهنگی رهبری و سامانه همبستگی ملی ایرانیان با منصور اسانلو

سامانه همبستگی ملی در حال گسترش است Instagram: @channelyektv http://www.facebook.com/ChannelYek  

خبر
#فورى 🔴 اعتصاب غذاى پنج نفر از زندانیان سیاسى محکوم به اعدام زندان مرکزى اهواز

#لب_دوزى جاسم حیدرى، على خسرجى،حسین سیلاوى، على مطیرى و على مجدم، پنج زندانى در انفرادى زندان مرکزى اهواز در اعتراض به شکنجه،رفتار مسؤلین زندان و ممنوعیت از ملاقات با خانواده هایشان از سه روز پیش اقدام به اعتصاب غذا کردند. منابع حقوق بشر مى گویند: این ۵ زندانى در انفرادى …

خبر
”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم ))

ما از شما یاران گرامی خواهش می کنیم بر پایه خواسته های مشترک حداقلی به هم بپیوندیم . منصور اسانلو کارگرسندیکالیست و سخنگوی دوره ای جنبش ستمدیدگان دادخواه ایران : ”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم )) ما بخشی از نیروهای مردمی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: