تهدید فعال سیاسی کورد #شهرام_الیاسی توسط سپاە پاسداران در ترکیە

سپاە پاسداران جمهوری اسلامی  شهرام رحیم الیاسی فعال سیاسی کورد پناهندە در ترکیە تهدید کردە است.

لیلا راوند همسر رحیم الیاسی در صفحە اینستاگرام خود نوشتە است کە افرادی آنها تهدید کردەاند کە روزهای خوش آنها تمام شدە است.

یک پناهنده سیاسی کرد ایرانی به نام #شهرام_الیاسی که به همراه همسر و دو فرزند دخترش مدت چندین سال است در شهر وان ترکیه زندگی میکنند، از سوی افرادی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.
آقای الیاسی در این باره به خبرگزاری “هانا” گفت: در کوچه ای که ما زندگی میکنیم هتلی به اسم “لاچین” وجود دارد که توسط چندین فرد اهل “ارومیه” اداره میشود. روزها بچه های من به همراه دیگر بچه ها در این کوچه بازی میکنند. چند روز پیش یکی از این افراد به دختر ۱۲ ساله من نزدیک میشود و ضمن دست کشیدن به سر و شانه او، سوالاتی از وی میپرسد. همسرم که از بالکن شاهد ماجرا بوده، دخترم را به خانه فرا میخواند و از وی سوال میکند که در جواب میگوید: آن مرد از من اسم پدر و مادرم رو سوال کرده و اینکه چقدر اجاره میدهید و کدام واحد زندگی میکنید و …
همسرم که برای علت این کار به هتل مراجعه میکند مورد اهانت و پرخاشگری قرار میگیرد. بعدا من توسط دخترم خبردار شدم و هنگامیگه برای پیگیری ماجرا به هتل رفتیم، توسط هفت نفر همراه همسرم مورد ضرب و شتم قرار گرفتیم و جراحاتی برداشتیم که در این زمینه پلیس را در جریان قرار دادیم و شکایتی تنظیم کرده ایم.
آقای الیاسی در ادامه می افزاید: یکی از مردها به اسم “رضا شجاعی” ضمن تهدید بنده گفت: به زودی روزهای خوبت در ترکیه تمام خواهد شد و کارت را خواهیم ساخت.
گفتنی است اقای شهرام الیاسی به کار روزنامه نگاری مشغول بوده و در زمینه حقوق بشر فعالیت میکند.
لازم به ذکر است که پیشتر پناهندگان سیاسی و روزنامه نگارانی در ترکیه تهدید و ربوده شده اند که از آن جمله میتوان به ربوده شدن “آرش شعاع شرق” در شهر “وان” ترکیه اشاره کرد.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: