تهدید وکیل مدافع سپیده قلیان جماالدین حیدری منش به بازداشت !

گزارش

 

روز شنبه ۱۹ مرداد ماه سپیده قلیان به دلیل دفاع از حقوق و مطالبات کارگران هفت تپه محاکمه شد.

#سپیده_قلیان، اعلام داشت که من در حین بازجویی تحت فشار و شکنجه قرار گرفته و مجبور به اعتراف شده ام ، پس اتهامات وارده را قبول ندارم.

وکیل مدافع سپیده قلیان، جماالدین حیدری منش، ضمن دفاع از گفته های سپیده قلیان،اعلام داشت که تمام اتهام وارد به استناد گفته های موکلم کذب می باشد ،چرا که اعتراف در زیر شکنجه از موکل من گرفته شده است.

ایشان در ادامه گفتند که موکل من سپیده قلیان به عنوان فرزند یک کارگرحق خود دانسته که از دیگر کارگران و حق و حقوق آنها دفاع کند و این جرم نیست.

وقتی آقای حیدری منش اینگونه از سپیده قلیان دفاع میکند، ایشان تهدید به بازداشت شده و تمام وسایل همراه اقای حیدری منش را ظبط می کنند.

قاضی پرونده خطاب به وکیل سپیده قلیان می گوید که شما با دفاع از سپیده قلیان، قوه قضائیه و نیرو های امنیتی را زیر سوال می برید.

وکیل سپیده قلیان ، آقای جماالدین حیدری منش می گوید که من از موکلم دفاع می کنم و وظیفه حقوقی خود را انجام می دهم.

در ادامه، قاضی پرونده سپیده را تهدید می کند که شما را به زندان اوین انتقال خواهم داد، سپیده در جواب می گوید برای من هیچ فرقی نمی کند در کدام زندان باشم، اما باید وضعیت من مشخص شود و به قرار بازداشت ، خاتمه داده شود.

بعد از پایان این به اصطلاح دادگاه، وسایل وکیل مدافع سپیده قلیان که !؟ !! ظبط شده بود به ایشان تحویل داده می شود و سپیده قلیان را به زندان باز می گردانند.

لازم به یاد آوری است که در روز های ۱۲ و ۱۳ مرداد ماه ، وکیل مدافع اسماعیل بخشی، خانم فرزانه زیلابی به همین شیوه مورد تهدید قرار گرفته بود که در نتیجه برای ایشان پرونده سازی شده و پرونده خانم زیلایی در دادسرای اهواز مفتوح می باشد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه ضمن محکم کردن اینگونه نمایشات که صرفا برای ایجاد رعب و وحشت و به زندان انداختن کارگران و مدافعان جنبش کارگری صورت می گیرد، خواهان آزادی سپیده قلیان، اسماعیل بخشی، عسل محمدی و دیگر بازداشت شدگاه مرتب با پرونده هفت تپه هستیم.

به همچنین محکوم می کنیم تهدید به بازداشت وکیل مدافعان کارگران ،خانم فرزانه زیلابی و جمال الدین حیدری منش، که بر اساس وظیفه حقوقی از موکلین خود دفاع کرده اند.

ارعاب و تهدید وکیل مدافعان متهمین نشان میدهد که در زندان ها چه بلائی به سر زندانیان آورده می شود!

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۱۹ مرداد ۹۸

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
ویدیو مراسم چهلم جانبخش راه آزادی مصطفی صالحی قهرمان قیام دی ماه ۹۶

ساعت ۴ و نیم بعدازظهر امروز پنجشنبه ۲۷شهریور ۱۳۹۹ مراسم باشکوه چهلم شهید مصطفی صالحی در گلزار شهدای کهریزسنگ برگزار شد. پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ، مراسم باشکوه چهلم دلاورقیام مصطفی صالحی در گلزار شهدای کهریزسنگ برگزار شد. حدود ۱۰۰۰ تن از مردم، دوستان و آشنایان و خانواده این جانبخش …

ویدیو ها
ویدیو حمله مزدوران خامنه ای به تجمع برلین مقابل سفارت تروریستی جمهوری آخوندی

و استقبال گرم تظاهر کنندگان از غارتگران ! +۱۸  

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: