واله زمانی فعال کارگری زندانی در زندان اوین که در تاریخ ۹ خرداد ماه بازداشت و به بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شده بود، پس از چند روز انتقال به بند ۲۰۹، طی تماس کوتاه خود با یکی از اعضای خانواده، به تاریخ ۳۰ خرداد ماه، عنوان کرده است که در حال حاضر ممنوع الملاقات بوده و به وی اعلام شده است که حق داشتن وکیل مدافع را نیز ندارد. همچنین واله زمانی تاکید داشته است که هیچ کدام از اتهامات وارده را قبول نداشته و علیرغم تهدیدات و فشارهای فراوان، از جمله تهدید به انتقال مجدد به بند ۲۴۰ و سلول انفرادی، به هیچ عنوان حاضر به پذیرش اتهامات واهی نیست. طی این تماس کوتاه ایشان تأکید کرده‌اند که در زمان دستگیری بخشی از پرونده پزشکی همراهشان بوده و مسئولین زندان از وضعیت بیماریشان مطلع هستند.

#واله_زمانی فعال کارگری و عضو سندیکای نقاشان البرز روز ۹ خرداد ماه ۱۴۰۱ توسط مزدوران امنیتی در ارومیه بازداشت و بعد از چند روز به بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل گردیده است.

🔶 به گفته #صابر_زمانی برادر واله زمانی خبری که در برخی روزنامه های حکومتی مبنی بر بازداشت یک مارکسیست در حال فرار از کشور که یک روز قبل از روز جهانی #کارگر با دو جاسوس (اعضای سازمان جهانی کار و سندیکای FO فرانسه) به قصد برنامه ریزی برای به اغتشاش کشاندن اعتراضات کارگران و معلمان، منتشر شده، پرونده سازی نهادهای فاسد امنیتی برای #فعالان_کارگری و احتمالا در مورد بازداشت برادرش است.

🔶 واله زمانی مبتلا به #سرطان_کبد و هپاتیت نوع سی می باشد. وی حدودا یک ماه قبل از بازداشت یک بار مورد #عمل_جراحی_کبد قرار گرفته و مدتی در بیمارستان در #کما بوده است. این فعال کارگری بخاطر اهمال کاری پزشکی و تزریق خون آلوده، به بیماری #هپاتیت نوع سی هم دچار گردیده است.

#واله_زمانی_را_آزاد_کنید

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: