توفان توئیتری در اعتراض به ۳۸ سال حکم زندان برای زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی و پسرش سالار صدیقی

محکومیت جدید برای یک پدر و پسر زندانی به اتهام فیلمبرداری از مراکز نظامی

این پدر و پسرزندانی هر یک  به تحمل ۱۹ سال حبس محکوم شده‌اند.
زندانیان سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه ابراهیم خلیل صدیقی همدانی و فرزندش سالار صدیقی همدانی هرکدام در پرونده ای جداگانه به ۳ سال حبس جدید محکوم شدند.
اتهام جدید این پدر و فرزند «فیلمبرداری از مراکز نظامی» اعلام شده است. احکام جدید در شرایطی صادر شده است که طی روز های اخیر، این دو زندانی بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه ۲ بیدادگاه انقلاب ارومیه هرکدام با اتهامات «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از سازمانهای مخالف نظام» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

به این ترتیب با احتساب احکام پیشین، هر یک از افراد به تحمل ۱۹ سال حبس محکوم شده‌اند.

لازم به ذکر است :

از روز پنجشنبه ۴مهر۹۸، دو نفر از زندانیان سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه بنام های ابراهیم خلیل صدیقی همدانی و فرزندش سالار صدیقی همدانی در اعتراض به حکم ظالمانه صادر شده در حق خود دست به اعتصاب غذا زده و خواستار بررسی مجدد پرونده خود می باشند.

🔸در تاریخ ۲مهر۹۸ از طرف شعبه ۲ بیدادگاه موسوم به انقلاب بریاست قاضی شیخلو به هر یک از این دو زندانی که پدر و پسر هستند، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام ۱۶ سال حبس ابلاغ شده است.

🔹مطابق اخبار دریافتی قاضی شیخلو اذعان کرده است که می خواسته حکم کمتری صادر کند ولی سپاه دخالت کرده و این حکم را تحمیل کرده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: