د نادر مختاری ۱ مهر ۹۹ در بهشت سکینه کرج به خاک سپرده شد🌹
وقتی خانواده برای شناسایی پیکر وی به سردخانه کهریزک مراجعه کردند، فقط چشم‌های او را نشان دادند و اجازه ندادند خانواده پیکر را کامل ببینند چون نادر را شکنجه کرده بودند و آثار شکنجه در بدن نادر مانده بود.
نزدیکان نادر مختاری می‌گویند وقتی او را در بیمارستان دیدند پوست و استخوان شده‌ بود، سرش ورم کرده بود،‌ دندان‌هایش را شکسته بودند، دستش را شکسته بودند و آن را گچ نگرفته بودند و دستش به‌صورت کج جوش خورده بود!
حدود ۱۵میلیون هم بابت هزینه‌های بیمارستان از خانواده‌اش پول گرفته‌اند.

نادر مختاری بر اثر شکنجه توان راه‌ رفتن و تکلم کامل را از دست داده بود

یکی از نزدیکان نادر مختاری در واکنش به ادعای قوه‌قضاییه مبنی بر جان باختن نادر مختاری بر اثر بیماری تنفسی گفته است: «نادر آسم معمولی داشت، آیا بیماری آسم منجر به شکستگی سر و دست و به کُما رفتن و مرگ یک انسان می‌شود؟»

از نزدیکان نادر مختاری:‌ نادر را بدون مدرک و شناسنامه به خاک سپردند و تمام مدارک نادر را از بین بردند و برای شناسایی فقط چشم‌های او را به خانواده نشان دادند و اجازه ندادند پیکر را کامل ببینند!

خانواده نادر به شدت تحت فشار نیروهای امنیتی قرار دارند و وادار به سکوت‌‌شان کرده‌اند.

به پدر نادر گفته‌اند: «برو وگرنه تو را می‌برند زندان و همان بلایی را سرت می‌آورند که سر پسرت آورند…»

و این سند دیگری از جنایت خامنه ای این ضحاک زمانه است

و حکومتی ضحاک ووقیح که با دروغ‌های بزرگ درباره مرگ معترضان در زندان‌ها؛ خودکشی کرد، اعتیاد داشت، بیمار بود سعی در انحراف افکار عمومی دارد
وب سایت کلمه روز ۳۱ شهریور ماه خبر درگذشت نادرمختاری در زندان را اعلام کرد. این وبسایت نوشت: «نادر مختاری، یکی از معترضان آبان ۱۳۹۸ اثر ضربات باتوم در اعتراضات، مدتی در کما بود اما پیش از نوروز ۱۳۹۹ و پس از به هوش آمدن، بر خلاف نظر پزشکان متخصص، به بازداشتگاه منتقل شد.» بر مبنای این گزارش، انتقال نادر مختاری به زندان با اصرار ماموران امنیتی، باعث وخامت بیشتر اوضاع جسمانی و درگذشت او در روز ۲۹ شهریور ۱۳۹۹شده است.

حشمت‌الله حیات الغیب، مدیر کل زندان‌های استان تهران اما یک روز پس از انتشار این خبر در اظهاراتی مدعی شد نادر مختاری نه تنها جزو بازداشتی‌های اعتراضات آبان ۱۳۹۸ نبوده است بلکه کیف قاب بوده و دوران محکومیتش به جرم سرقت را در زندان می‌گذرانده که به دلیل ابتلا به بیماری «تنگی نفس »در زندان جان باخته است.

حشمت الله حیات الغیب از خبری که «کلمه » منتشر کرده تنها مرگ جوان سی و پنج ساله‌ای به نام نادر مختاری را تایید کرده است. حرف‌های حیات‌الغیب روز گذشته با واکنش یکی از نزدیکان خانواده مختاری مواجه شد. این فرد نزدیک به خانواده مختاری ادعاهای مدیر کل زندان‌های «استان تهران» را «دروغ‌های بی‌شرمانه» خواند. وب سایت کلمه نیز ویدئویی از زمان بستری این جوان معترض در بیمارستان منتشر کرد که او را در بخش مراقبت‌های ویژه و در شرایط وخیم نشان می‌دهد.

این اولین بار نیست که مقامات مسول درباره جان باختن معترضان در بازداشتگاه‌ها دروغ و به آن‌ها نسبت‌های ناروا می‌گوین

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: