جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر؛ استفاده ایران از مهمات جنگی درآبان۹۸

خبر

جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر برای ایران در جدید‌ترین گزارش خود به سازمان ملل اعلام کرد که مقامات ایرانی از مهمات جنگی علیه معترضان استفاده کردند. جاوید رحمان در سخنرانی خود مقامات ایرانی را متهم کردکه در اعتراضات آبان۹۸ به طور عمد از سلاح جنگی علیه معترضان استفاده کردند.

جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران در کمیته سوم مجمع عمومی ملل متحد سخنرانی کرده و به سرکوب وحشیانه رژیم ایران در اعتراضات آبان ۹۸ و استفاده عمدی مقامات دولتی از مهمات جنگی علیه معترضین اشاره کرد. «جاوید رحمان گفت در اغلب این موارد سر و ارگانهای حیاتی بدن هدف گیری شده بود».

قسمتی از سخنرانی جاوید رحمان درکمیته سوم مجمع عمومی ملل متحد به این شرح است: گزارشی که من ارائه می‌دهم نگرانی‌های شدید مرا در رابطه با وضعیت حقوق‌بشر در ایران نشان می دهد. خصیصه ویژه این وضعیت نقض‌های سیستماتیک حقوق‌بشر و استمرار مصونیت (مقامات حکومتی مجرم و مسوول سرکوب) از مجازات است. جاوید رحمان در ادامه سخنرانی‌اش تاکید کرد که: در ایران یک روند روشن برای به سکوت کشاندن اعتراضات به وضعیت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی بروز کرده است. در ماه‌های اخیر احکام اعدام علیه افرادی که در اعتراضات شرکت کرده بودند، صورت گرفته است. یک نمونه بارز آن اعدام خودسرانه نوید افکاری بود. او همچنین اضافه کرد که شرایط نگران‌کننده زندان موجب وخیم‌تر شدن نگرانی‌ها نسبت به کرونا است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
ترانه اى براى روز جهانى حذف خشونت علیه زنان

ترانه اى بسیار جالب وجذاب براى روز جهانى حذف خشونت علیه زنان با زیر نویس فارسى متن ترانه زنجیرها را بشکنیم

خبر
آشیانه ی پرستوها در پستوی دفتر مجتبی خامنه ای

  برخی از آقازاده های مشهور 🔺فرزندان علی خامنه‌ای«آقازاده ها، ژن خوب» مصطفی خامنه ای، مجتبی خامنه ای، محسن (مسعود) خامنه ای و میثم خامنه ای به ترتیب پسران او هستند. دختران او بشری و هدی نام دارند. فرزندان علی خامنه ای دارای ثروت‌های هنگفتی هستند که در اغلب بانک‌های …

خبر
🔴مصائب کارگران شرکتی در بندر امام؛ از تبعیض و دستمزد پایین در عذابیم/ ما هم کرونا می‌گیریم!

کارگران یک شرکت از پیمانکاران بندرامام از حقوق و مزایایی مثل حق ارتفاع، حق بدی آب و هوا محروم هستند ولی کارمندان کارفرمای مادر یعنی سازمان بنادر از این مزایا برخوردار هستند. شرایط حاکم بر روابط کار در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در بسیاری موارد زمینه استثمار کارگران را …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: