جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر؛ استفاده ایران از مهمات جنگی درآبان۹۸

جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر برای ایران در جدید‌ترین گزارش خود به سازمان ملل اعلام کرد که مقامات ایرانی از مهمات جنگی علیه معترضان استفاده کردند. جاوید رحمان در سخنرانی خود مقامات ایرانی را متهم کردکه در اعتراضات آبان۹۸ به طور عمد از سلاح جنگی علیه معترضان استفاده کردند.

جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران در کمیته سوم مجمع عمومی ملل متحد سخنرانی کرده و به سرکوب وحشیانه رژیم ایران در اعتراضات آبان ۹۸ و استفاده عمدی مقامات دولتی از مهمات جنگی علیه معترضین اشاره کرد. «جاوید رحمان گفت در اغلب این موارد سر و ارگانهای حیاتی بدن هدف گیری شده بود».

قسمتی از سخنرانی جاوید رحمان درکمیته سوم مجمع عمومی ملل متحد به این شرح است: گزارشی که من ارائه می‌دهم نگرانی‌های شدید مرا در رابطه با وضعیت حقوق‌بشر در ایران نشان می دهد. خصیصه ویژه این وضعیت نقض‌های سیستماتیک حقوق‌بشر و استمرار مصونیت (مقامات حکومتی مجرم و مسوول سرکوب) از مجازات است. جاوید رحمان در ادامه سخنرانی‌اش تاکید کرد که: در ایران یک روند روشن برای به سکوت کشاندن اعتراضات به وضعیت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی بروز کرده است. در ماه‌های اخیر احکام اعدام علیه افرادی که در اعتراضات شرکت کرده بودند، صورت گرفته است. یک نمونه بارز آن اعدام خودسرانه نوید افکاری بود. او همچنین اضافه کرد که شرایط نگران‌کننده زندان موجب وخیم‌تر شدن نگرانی‌ها نسبت به کرونا است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: