جزئیاتی از وضعیت بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر؛ندا ناجی و عاطفه رنگريز تحت بازجويی شديد هستند

قريب به دو هفته از روز جهاني كارگر مي گذرد، و عده اي از كارگران و فعالین کارگری وفرزندان کارگران کماکان در بازداشت هستند
حسن سعيدي عضو شناخته شده ی سنديكاي کارگران شركت واحد و پنج نفر ديگر در بند ٢٠٩ اطلاعات محبوس هستند: عاطفه رنگريز جامعه شناس، ندا ناجي فعال اجتماعي، مرضيه اميري روزنامه نگار، ناهيدخداجو و نسرين جوادي كه هردو بازنشسته هستتد.
اين پنج نفر جملگي از زنان آگاه اين جامعه هستند و به همين دليل با فشارهاي مضاعف مواجه شدند. يك هفته از محل نگهداري مرضيه اميري اطلاعي نبود، ندا ناجي و عاطفه رنگريز حق تماس تلفني نداشته اند و تحت بازجويي شديد قرار دارند، و نسرين جوادي و ناهيد خداجو با وثيقه هاي سنگين مواجه شدند.
زنان در تلاقي گاه انواع ستم هاي طبقاتي و جنسيتي قرار دارند و برخوردهاي شديدتر با اين زنان آگاه نشانه ي ترس دستگاه سركوب از صداي مستقل زنان كارگر است.
فرهاد شيخي كارگر جوان و كيوان صميمي روزنامه نگار با قرار بازداشت موقت مواجه شده اند و همچنان در بازداشت هستند.

سنديكاي كارگران شركت واحد بنا بر تاريخ خود بهبود وضعيت طبقه ي كارگر را در گروي همراهي نيروهاي مترقي ، به ويژه زنان مي داند، و خواهان توقف برخورد امنيتي با فعالین سندیکایی و زنان بازداشت شده و آزادي فوري و بي قيد و شرط تمام بازداشت شدگان روز جهاني كارگر است و از تمام فعالان اجتماعي، صنفي، كارگري و بدنه آگاه جامعه مي خواهد كه صداي اين بازداشت شدگان باشند.

سندیکای شرکت واحد در کانال تلگرامی خود از «حسن سعيدی عضو سنديكای شركت واحد، عاطفه رنگريز جامعه شناس، ندا ناجی فعال اجتماعی، مرضيه اميری روزنامه نگار، ناهيدخداجو و نسرين جوادی، فرهاد شیخی و کیوان صمیمی» به عنوان افراد بازدشت شده نام برده است.
این سندیکا گزارش داده که «حدود يك هفته از محل نگهداری مرضيه اميری اطلاعی در دست نبود، ندا ناجی و عاطفه رنگريز حق تماس تلفنی نداشته اند و تحت بازجويی شديد قرار دارند، و نسرين جوادی و ناهيد خداجو با وثيقه های سنگين مواجه شدند.»
بنابر این گزارش فرهاد شيخی كارگر جوان و كيوان صميمی روزنامه نگار نیز با قرار بازداشت موقت مواجه شده اند و همچنان در بازداشت هستند.
پیشتر گزارش هایی از بلاتکلیفی بازدشت شدگان روز جهانی کارگر منتشر شده بود. به طوری چندین نفر از این بازداشت شدگان،‌کماکان در زندان‌های اوین، قرچک و تهران بزرگ (فشافویه) در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

photo_20عاطفه--۳۳.jpg

photo_سندیکا.jpg

photo_201ناهید.jpg

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: