جزئیاتی از وضعیت بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر؛ندا ناجی و عاطفه رنگریز تحت بازجویی شدید هستند

گزارش

قریب به دو هفته از روز جهانی کارگر می گذرد، و عده ای از کارگران و فعالین کارگری وفرزندان کارگران کماکان در بازداشت هستند
حسن سعیدی عضو شناخته شده ی سندیکای کارگران شرکت واحد و پنج نفر دیگر در بند ٢٠٩ اطلاعات محبوس هستند: عاطفه رنگریز جامعه شناس، ندا ناجی فعال اجتماعی، مرضیه امیری روزنامه نگار، ناهیدخداجو و نسرین جوادی که هردو بازنشسته هستتد.
این پنج نفر جملگی از زنان آگاه این جامعه هستند و به همین دلیل با فشارهای مضاعف مواجه شدند. یک هفته از محل نگهداری مرضیه امیری اطلاعی نبود، ندا ناجی و عاطفه رنگریز حق تماس تلفنی نداشته اند و تحت بازجویی شدید قرار دارند، و نسرین جوادی و ناهید خداجو با وثیقه های سنگین مواجه شدند.
زنان در تلاقی گاه انواع ستم های طبقاتی و جنسیتی قرار دارند و برخوردهای شدیدتر با این زنان آگاه نشانه ی ترس دستگاه سرکوب از صدای مستقل زنان کارگر است.
فرهاد شیخی کارگر جوان و کیوان صمیمی روزنامه نگار با قرار بازداشت موقت مواجه شده اند و همچنان در بازداشت هستند.

سندیکای کارگران شرکت واحد بنا بر تاریخ خود بهبود وضعیت طبقه ی کارگر را در گروی همراهی نیروهای مترقی ، به ویژه زنان می داند، و خواهان توقف برخورد امنیتی با فعالین سندیکایی و زنان بازداشت شده و آزادی فوری و بی قید و شرط تمام بازداشت شدگان روز جهانی کارگر است و از تمام فعالان اجتماعی، صنفی، کارگری و بدنه آگاه جامعه می خواهد که صدای این بازداشت شدگان باشند.

سندیکای شرکت واحد در کانال تلگرامی خود از «حسن سعیدی عضو سندیکای شرکت واحد، عاطفه رنگریز جامعه شناس، ندا ناجی فعال اجتماعی، مرضیه امیری روزنامه نگار، ناهیدخداجو و نسرین جوادی، فرهاد شیخی و کیوان صمیمی» به عنوان افراد بازدشت شده نام برده است.
این سندیکا گزارش داده که «حدود یک هفته از محل نگهداری مرضیه امیری اطلاعی در دست نبود، ندا ناجی و عاطفه رنگریز حق تماس تلفنی نداشته اند و تحت بازجویی شدید قرار دارند، و نسرین جوادی و ناهید خداجو با وثیقه های سنگین مواجه شدند.»
بنابر این گزارش فرهاد شیخی کارگر جوان و کیوان صمیمی روزنامه نگار نیز با قرار بازداشت موقت مواجه شده اند و همچنان در بازداشت هستند.
پیشتر گزارش هایی از بلاتکلیفی بازدشت شدگان روز جهانی کارگر منتشر شده بود. به طوری چندین نفر از این بازداشت شدگان،‌کماکان در زندان‌های اوین، قرچک و تهران بزرگ (فشافویه) در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

photo_20عاطفه--۳۳.jpg

photo_سندیکا.jpg

photo_201ناهید.jpg

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
تداوم اعتصاب کارگران شهر حمیدیه براى پنجمین روز متوالى

تاخیر ۱۵ ماهه در پرداخت دستمزد کارگران شهرداری حمیدیه کارگران شهرداری حمیدیه خواستار پرداخت مطالبات ۱۵ ماهه خود هستند. این کارگران در روزهای گذشته بارها مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر دست به اعتراض صنفی زدند. جمعی از کارگران شهرداری حمیدیه در استان خوزستان از شرایط دشوار زندگی خود در …

خبر
نسرین ستوده به جای بیمارستان به زندان قرچک منتقل شد

نسرین ستوده وکیل زندانی از اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد. به نوشته رضا خندان همسر خانم ستوده به او گفته شده که خود را برای رفتن به بیمارستان آماده کند اما او را به زندان قرچک برده‌اند. انتقال این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، با وجود وضعیت …

خبر
محکومیت #فرنگیس_مظلوم به تحمل حبس تعزیری

فرنگیس مظلوم، مادر زندانی سیاسی سهیل عربی طی حکمی از سوی بیدادگاه انقلاب تهران با اتهامات واهی “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به یک سال و شش ماه زندان محکوم شد. فرنکیس مظلوم پیشتر در شعبه ۲۹ دادگاه نقلاب تهران مجموعا به ۶ سال زندان محکوم شده …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: