جزئیات تکان دهنده ازشکنجه فعالان محیط زیستی : ؛ این پیراهن خونی همسرت است، او کشته شده است

 

منبع : شاهد علوی گزارشی مفصل در مورد متهمانی نوشته‌ام که یقین دارم بی‌گناهند اما در چارچوب سناریویی بی‌اعتبار که این بار اطلاعات سپاه نوشته است بیش از 575 روز است در انفرادی و در بازداشت موقت هستند.

در تاریخ یکسره تباهی جمهوری اسلامی سابقه نداشته است دولت به طور رسمی اعلام کند کسانی بی‌گناهند و باید آزاد شوند اما سپاه و قوه قضائیه رسوا، آن‌ها را نه تنها آزاد نکنند بلکه به شدت شکنجه کنند، بیش از 500 روز در انفرادی نگه دارند و کار را به جایی برسانند که معاون رئیس‌جمهوری که خودش یکسال پیش گفته است این‌ها بی‌گناهند و باید آزاد شوند بگوید ما زورمان به این‌ها (سپاه) نمی‌رسد و بهتر است در مورد پرونده بازداشتی‌های محیط زیست صحبت نکنیم.

ما می‌دانیم جمهوری اسلامی سرکوب هزار هزار بی‌گناه را زندانی، شکنجه و بر دار کرده است، اما این پرونده از لحاظ نشان دادن اختلاف دو نهاد سرکوب اطلاعات و سپاه واقعا نوبر است.

ایران وایر، شاهد علوی: «سال گذشته و در جریان بازجویی‌ها، برای شکستن “سپیده کاشانی” و ناچار کردن او به همکاری و اعتراف به سناریوی اطلاعات سپاه، بازجویان به او می‌گویند که همسرش “هومن جوکار” در زندان کشته شده است. با بی‌اعتنایی خانم کاشانی به این ادعا، پیراهن خونی هومن را به او نشان می‌دهند. سپیده کاشانی در واکنش به این موضوع، اعتصاب غذا می‌کند و می‌گوید جنازه‌ یا خودش را باید به من نشان دهید. در مدت اعتصاب، سپیده کاشانی نزدیک به ۳۰ کیلو از وزن خود را از دست داد. در نهایت، با ترتیب دادن ملاقاتی بین خانم کاشانی و همسرش و اطمینان ایشان از سلامتی آقای جوکار و دروغین بودن کشته شدنش، خانم کاشانی به اعتصابش پایان می‌دهد؛ اعتصابی که در مورد آن اطلاع رسانی نشد.»

این صحبت‌های یک منبع آگاه با «ایران‎وایر» درباره شیوه شکنجه یکی از هشت فعال محیط زیستی بازداشت شده در رابطه با پرونده حیات وحش «پارسیان» است که تصویر نسبتا روشنی از شیوه بازجویی‌ها در این پرونده به دست می‌دهد؛ شکنجه برای اعتراف به سناریویی که اطلاعات سپاه نوشته است. درست مشابه آن‌چه که این روزها خبرساز شده است؛ سناریوی وزارت اطلاعات برای متهمان پرونده «ترور دانشمندان هسته‌ای».
«عیسی کلانتری»، معاون رییس‌جمهوری پیش‎تر درباره‌ این پرونده گفته بود: «هیات چهارنفره دولت به این نتیجه رسیده است که فعالان بازداشت شده باید آزاد شوند چون هیچ سندی برای اثبات تهمت‌هایی که به این افراد زده شده است، وجود ندارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: