جعفر پناهی خواستار پاسخگویی علی خامنه‌ای درباره به خطر انداختن جان ۸۵ میلیون ایرانی و قتل عمد صدهاهزار نفر از مردم شد

جعفر پناهی فیلمساز شناخته‌‌شده‌ی ایران در عرصه جهانی امروز جمعه ۲۱ امردادماه ۱۴۰۰ در حساب اینستاگرام خود، خواستار پاسخگویی علی خامنه‌ای درباره «به خطر انداختن جان ۸۵ میلیون نفر»
و «مرگ صدها هزار نفر» شد.

-پناهی این گفته‌ی خامنه‌ای را که «بیماری کرونا مسئله اول، فوری و فوتی کشور است» ، «نوشدارویی بعد از مرگ صدها هزار نفر» توصیف کرد.

جعفر پناهی:
«این روزها شاهدیم که به اشکال گوناگون می‌خواهند قصور ناکارآمدی نظام در مهار کرونا را به بهانه ی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از طرف مردم، لاپوشانی کنند و یا مسئولینی را مقصر جلوه دهند که هیچ اختیاری در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور ندارند. در حالیکه از همان روزهای نخست، شخص رهبر جمهوری اسلامی خط مشی‌ها را تعیین کرده است. در ابتدا ویروس کرونا را کذب خواند. سپس درست زمانی که تمام دنیا تلاش گسترده جهت پیشگیری داشتند، با تمام توان سعی در بی‌اهمیت جلوه‌دادن آن نمود. زمانی هم که سران دیگر کشورها در رقابت برای خرید واکسن بودند، دستور عدم خرید واکسن‌های تائید شده را داد. حال که اکثر کشورها و حتی منطقه با تزریق به موقع واکسن تلفات را به حداقل رسانده‌اند، در ایران فقط نزدیک چهار درصد مردم واکسینه کامل شده‌اند و هر روز شاهد حداکثر آمار مبتلایان و تلفات هستیم. به تازگی ایشان عنوان کرده‌اند که بیماری کرونا مسئله اول، فوری و فوتی کشور است!! هرچند این گفته نوش دارویی بعد از مرگ صدها هزار نفر!!! می‌باشد. آیا وقت آن نرسیده که برای یک بار هم که شده پاسخگوی سخنان ضد ونقیض خود باشند؟ آیا به خطر انداختن جان هشتاد و پنج میلیون جمعیت ایران و مرگ صدها هزار نفر ارزش پاسخگویی دارد؟
-نرگس محمدی فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی سابق نیز دیروز پنجشنبه ۲۱ امرداد در حساب توئیتری خود، مسئولیت «قتل هر دو دقیقه یک شهروند ایرانی» بر اثر ابتلا به کرونا را نتیجه «اظهارات» و «دستورات» علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی دانست.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.