جلسه رسیدگی به اتهامات رضوانه احمدخانبیگی ، فعال مدنی روز شنبه ۱۲ بهمن ماه در شعبه ۲۴ بیدادگاه انقلاب تهران قاضی عموزادبرگزار شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضوانه احمدخانبیگی ( تبلیغ علیه نظام بابت نگارش دلنوشته ها و اجتماع و تبانی بر ضد حکومت بدلیل حضور در اعتراضات مردمی آبان ماه ۹۸ )، فعال مدنی روز شنبه ۱۲ بهمن ماه در شعبه ۲۴ بیدادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

خانم احمدخانبیگی، پیشتر در تاریخ ۲۷ آبان ماه در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و در تاریخ ۲۱ آذرماه با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

این فعال مدنی پیشتر در پرونده‌ای دیگر توسط بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۴ سال و ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

گفته می‌شود بیدادگاه ظرف ده روز آینده اقدام به صدور رای خواهد کرد.

رضوانه احمدخانبیگی پیشتر در تاریخ ۲۷ آبان ماه ۹۸ در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و به یکی از بازداشتگاه ‌های اطلاعات سپاه در تهران منتقل شده بود. گفته می‌شود ماموران در زمان بازداشت منزل ایشان مورد بازرسی قرار داده و برخی وسایل شخصی او و همسرش را ضبط کرده و با خود برده بودند.

رضوانه احمدخانبیگی نهایتا روز پنج‌شنبه ۲۱ آذرماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی “خانم احمدخان‌بیگی به بیماری صرع و تشنج دچار هستند و مسئولین زندان تاکنون تنها بخشی از داروهای وی را به او رسانده‌اند.

لازم به یاد آوری ایست به گزارش یک منبع آگاه :

تعدادی از عزیزانی بود ن که برای محاکمه آورده بودند و از روی بی‌تجربگی اظهار میکردند و بازجو (غالباً اطلاعات  سپاه) بهشون سفارش کرده بود که اصلأ وکیل لازم ندارید و قراره که قاضی آزادتون! بکنه و میگفتند وکیل کارمون رو خراب! می‌کنه و… متأسفانه وعده های بازجوها و بازپرس رو باور کرده بودند ، دادگاه اون ها : چند ثانیه ای ! برگزار شد …
امیدواریم حاکمیت ننگین ولایت وقیح  از سر ترس از مردم هم که شده، در صدور احکام عقب نشینی کند …

.jpg

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: