جلوگیری از خروج همسر سید امامی اکولوژیست

مقالات ونوشته ها

ماموران فرودگاه مانع خروج همسر کاووس سید‌امامی از ایران شدند

-همسر کاووس سیدامامی پیش از این نیز توسط ماموران حکومتی تهدید شده و به گفته یکی از فرزندانش شرایط روحی مناسبی ندارد.
-رامین سیدامامی:بعد از اینکه دائما مورد آزار واذیت و تهدید بودیم خانواده‌ام تصمیم گرفت که به خاطر امنیت‌مان، ایران را ترک کنیم و به ونکوور جایی که بتوانیم یک زندگی آرامی را آغاز کنیم برویم.

مأموران فرودگاه «امام خمینی» از خروج همسر کاووس سیدامامی از ایران جلوگیری کردند. همسر و دو فرزند سیدامامی قصد ترک ایران به مقصد کانادا را داشتند. 

بر اساس اطلاعات منابع غیررسمی در توییتر، بامداد امروز، پنجشنبه ۱۷ اسفندماه، مأموران کنترل پاسپورت فرودگاه «امام خمینی» از خروج مریم ممبینی همسر کاووس سیدامامی جلوگیری کردند.

دو پسر کاووس سیدامامی و همسرش شب گذشته قصد ترک ایران به مقصد کانادا را داشتند که مأموران پاسپورت مریم ممبینی را ضبط کرده و مانع خروج وی از ایران شدند.

همسر کاووس سیدامامی پیش از این نیز توسط شعبه دادگاه انقلاب برای سکوت و رسانه‌ای نشدن مرگ همسرش تهدید شده بود.

رامین سیدامامی فرزند کاووس سیدامامی گفته بود که ماموران از مادرش تعهد کتبی گرفته‌اند تا درباره مرگ همسرش سخن نگوید وگرنه او هم زندانی خواهد شد.

بر مبنای گزارش کمپین حقوق بشر ایران، رامین سیدامامی فرزند کاووس سیدامامی در یادداشتی نوشته است: «من حقیقتا اعتقاد دارم تنها دلیلی که بقیه ما را دستگیر نکرده‌اند به این دلیل است که صحبت کردیم و نپذیرفتیم که سکوت کنیم.»

وی با اشاره به فشار حکومت بر خانواده سیدامامی نوشته که «بعد از مرگ پدرم، کاووس سیدامامی، زندگی ما وارد یک هرج‌ و مرج واقعی شده است. برای چنین مرد آرامی، که در همه زندگی‌اش خدمت کرد و عشق ورزید، چنین سرنوشت تراژیکی داشتن نهایتا اسفبار است، نه تنها برای ما بلکه برای گروه کثیری از افرادی که به فعالیت‌های او اعتقاد داشتند.»

رامین سیدامامی درباره دلایل سفر به کانادا نوشته است: «بعد از اینکه دائما مورد آزار و اذیت و تهدید بودیم خانواده‌ام تصمیم گرفت که به خاطر امنیت‌مان، ایران را ترک کنیم و به ونکوور جایی که بتوانیم یک زندگی آرامی را آغاز کنیم برویم.»

فرزند کاووس سیدامامی در بخش دیگری از نوشته خود به حمله ماموران حکومتی و ضبط تمامی دارایی‌ها و سند منزل‌شان اشاره کرده و نوشته که «اما ما نمی‌توانیم دیگر این وحشت دائمی را تحمل کنیم.»

وی وضعیت نامناسب روحی مادرش را شرح داده و نوشته که «مادر من هر روز به خاطر حملات عصبی که از آن رنج می‌برد به بیمارستان برده می‌شود. مقامات به وکلای ما گفته‌اند که به برادر‌ها بگویید یا خفه شوند یا آنها را خفه می‌کنیم. مامورین حکومتی در مسیر راه ما قرار گرفته‌اند و گفته‌اند که ما مراقب شما هستیم. این شرایطی است که الان در آن زندگی می‌کنیم.»

کاووس سیدامامی استاد دانشگاه، فعال محیط زیست و مدیرعامل موسسه «حیات وحش میراث پارسیان» توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد و روز نودهم بهمن ماه نیز ماموران حکومتی خبر «خودکشی» وی را به خانواده‌اش دادند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
نان در شهرهای آذربایجان غربی و شرقی بویژه شهرهای تبریز و ارومیه کمیاب شد.

نان در شهرهای آذربایجان غربی و شرقی بویژه شهرهای تبریز و ارومیه کمیاب شد. ◾️ سه شنبه ۱۵ مهرماه ، نانوایی‌ها نان را با قیمت بالا به مصرف کننده عرضه می کنند. صف های طولانی برای خرید نان شکل گرفته و ساعت کار نانوایی‌ها محدو شده است. مردم از قحطی …

گزارش
ارومیه؛ صدور حکم قطع چهار انگشت دست راست برای یک مرد زندانی

  🔸بنا به اطلاع شبکه حقوق بشر کردستان، یک مرد زندانی به نام آرش علی‌اکبری از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک دادگاه ارومیه به اتهام «سرقت» به قطع چهار انگشت دست راست محکوم شده است. 🔸طبق دادنامه‌ای که به روئیت شبکه حقوق بشر کردستان رسیده است آرش علی‌اکبری فرزند …

گزارش
جانباختن یک کولبر با شلیک مستقیم نیروهای هنگ مرزی بانه

  ◾️ شنبه ۱۲ مهرماه ، مطابق خبری که به کولبر نیوز رسیده است، نیروهای هنگ مرزی رژیم در بانه بسوی دسته ای از کولبران تیراندازی کردند. براثر این حمله کولبری با هویت « هیوا زارعی» اهل سردشت جان باخت. باوجود اعتراضات گسترده اما قتل و کشتار کولبران توسط نیروهای …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: