جنایتی هولناک در تاریخ توسط رژیم اسلامی.

گزارش

 

گزارش جدید جاوید رحمان : سرکوب شدید در اعتراضات آبان۹۸

جاوید رحمان: پلیس، سپاه و بسیج به قصد کشت به معترضان آبان شلیک کرده‌اند

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران در تازه‌ترین گزارش خود از رفتار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با معترضان گرانی بنزین در آبان ۱۳۹۸ به شدت انتقاد کرده است. او می‌گوید ویدئوهای موجود نشان‌گر شلیک پلیس، سپاه و بسیج به سوی مردم هستند؛ شلیک‌هایی به سر و گردن که به قصد کشتن معترضان صورت گرفته‌اند.

جاوید رحمان افزوده که ایران هنوز و پس از ۱۰ ماه، تعداد واقعی کشتهشدگان را اعلام نکرده است. او با اتکا به منابع موثق، به کشته شدن دستکم ۳۰۴ نفر از جمله ۲۳ کودک و زن در ۲۷ شهر اشاره کرده و گفته که آمار واقعی می‌تواند بسیار بیشتر از این باشد.

در این گزارش آمده که بیشترین کشته‌ها مربوط به دو استان همجوار تهران (۱۳۰ نفر) و البرز (۳۳ نفر) است و خانواده‌های قربانیان تهدید شده‌اند که چیزی نگویند و ساکت بمانند.

گزارش جدید جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، به سرکوب شدید در جریان اعتراضات آبان ۹۸ و وضعیت زندانیان در دوران کرونا، همچنین سرکوب اقلیت‌های مذهبی و قومی و پاسخگو‌ نبودن مقامات، نقض حق آزادی بیان و صدور احکام اعدام اختصاص دارد.

جاوید رحمان در این گزارش که در ۱۳شهریور۹۹ صادر شده است به سرکوب خشونت‌بار علیه تظاهر کنندگان پرداخته و اعلام کرده است: اقدامات نیروهای امنیتی در جریان این اعتراضات منجر به‌کشته و زخمی شدن صدها نفر و بازداشت هزاران نفر شده است. در این گزارش به دستور خامنه‌ای به مقام‌های ایران برای خاتمه دادن به تظاهرات به هر قیمت و استفاده نیروهای سپاه پاسداران و بسیج از سرکوب مرگبار و کشنده تظاهرات اشاره شده است.

گزارش جاوید رحمان ۲۱ ژوئیه به دبیرکل سازمان ملل تسلیم شده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
همدردی صدیقه مالکی فرد، همسر هاشم خواستار، با خانواده ی زنده یاد نوید افکاری

مشهد: همدردی صدیقه مالکی فرد، همسر زندانی سیاسی هاشم خواستار، با خانواده ی زنده یاد نوید افکاری و اشاره به اعدام های جنایتبار گذشته ی رژیم جمهوری اسلامی ۹۹.۷.۳ #نه_به_اعدام #قیام_نزدیک_است #نه_به_جمهوری_اسلامی

خبر
تهدید به مرگ با آمپول هوا مصطفی هاشمی‌زاده،‌ دانشجوی بازداشتی جانباختگان هواپیمای اوکراینی توسط ماموران امنیتی

مصطفی هاشمی‌زاده،‌ دانشجوی بازداشتی مراسم یادبود جانباختگان هواپیمای اوکراینی در دی‌ماه ۹۸، در زمان بازداشت و بازجویی از سوی ماموران امنیتی به مرگ با آمپول هوا تهدید شده است. وی که دانشجوی مهندسی عمران دانشگاه تهران است می‌گوید پس از بازداشت در دی‌ماه سال گذشته چندین بار تهدید به «مرگ» …

گزارش
خط فقر ۱۰ میلیون تومان شد

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران: 🔹خط فقر در جامعه برای خانوار ۴نفره ۱۰میلیون تومان است. 🔹بسیاری از کارگران توان خرید گوشی موبایل برای ادامه تحصیل فرزاندانشان را ندارند. 🔹با دریافت خوشبینانه حقوق ماهیانه سه میلیون تومان به راحتی میتوان اثبات نمود که کارگران (بیش از نیمی از جمعیت کشورمان) در …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: