جنایتی هولناک در تاریخ توسط رژیم اسلامی.

گزارش

 

گزارش جدید جاوید رحمان : سرکوب شدید در اعتراضات آبان۹۸

جاوید رحمان: پلیس، سپاه و بسیج به قصد کشت به معترضان آبان شلیک کرده‌اند

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران در تازه‌ترین گزارش خود از رفتار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با معترضان گرانی بنزین در آبان ۱۳۹۸ به شدت انتقاد کرده است. او می‌گوید ویدئوهای موجود نشان‌گر شلیک پلیس، سپاه و بسیج به سوی مردم هستند؛ شلیک‌هایی به سر و گردن که به قصد کشتن معترضان صورت گرفته‌اند.

جاوید رحمان افزوده که ایران هنوز و پس از ۱۰ ماه، تعداد واقعی کشتهشدگان را اعلام نکرده است. او با اتکا به منابع موثق، به کشته شدن دستکم ۳۰۴ نفر از جمله ۲۳ کودک و زن در ۲۷ شهر اشاره کرده و گفته که آمار واقعی می‌تواند بسیار بیشتر از این باشد.

در این گزارش آمده که بیشترین کشته‌ها مربوط به دو استان همجوار تهران (۱۳۰ نفر) و البرز (۳۳ نفر) است و خانواده‌های قربانیان تهدید شده‌اند که چیزی نگویند و ساکت بمانند.

گزارش جدید جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، به سرکوب شدید در جریان اعتراضات آبان ۹۸ و وضعیت زندانیان در دوران کرونا، همچنین سرکوب اقلیت‌های مذهبی و قومی و پاسخگو‌ نبودن مقامات، نقض حق آزادی بیان و صدور احکام اعدام اختصاص دارد.

جاوید رحمان در این گزارش که در ۱۳شهریور۹۹ صادر شده است به سرکوب خشونت‌بار علیه تظاهر کنندگان پرداخته و اعلام کرده است: اقدامات نیروهای امنیتی در جریان این اعتراضات منجر به‌کشته و زخمی شدن صدها نفر و بازداشت هزاران نفر شده است. در این گزارش به دستور خامنه‌ای به مقام‌های ایران برای خاتمه دادن به تظاهرات به هر قیمت و استفاده نیروهای سپاه پاسداران و بسیج از سرکوب مرگبار و کشنده تظاهرات اشاره شده است.

گزارش جاوید رحمان ۲۱ ژوئیه به دبیرکل سازمان ملل تسلیم شده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
اعتصابات و اعتراضات کارگری و قیام سپید ، شورای هماهنگی رهبری و سامانه همبستگی ملی ایرانیان با منصور اسانلو

سامانه همبستگی ملی در حال گسترش است Instagram: @channelyektv http://www.facebook.com/ChannelYek  

خبر
#فورى 🔴 اعتصاب غذاى پنج نفر از زندانیان سیاسى محکوم به اعدام زندان مرکزى اهواز

#لب_دوزى جاسم حیدرى، على خسرجى،حسین سیلاوى، على مطیرى و على مجدم، پنج زندانى در انفرادى زندان مرکزى اهواز در اعتراض به شکنجه،رفتار مسؤلین زندان و ممنوعیت از ملاقات با خانواده هایشان از سه روز پیش اقدام به اعتصاب غذا کردند. منابع حقوق بشر مى گویند: این ۵ زندانى در انفرادى …

خبر
”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم ))

ما از شما یاران گرامی خواهش می کنیم بر پایه خواسته های مشترک حداقلی به هم بپیوندیم . منصور اسانلو کارگرسندیکالیست و سخنگوی دوره ای جنبش ستمدیدگان دادخواه ایران : ”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم )) ما بخشی از نیروهای مردمی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: