جنایتی هولناک در تاریخ توسط رژیم اسلامی.

گزارش

 

گزارش جدید جاوید رحمان : سرکوب شدید در اعتراضات آبان۹۸

جاوید رحمان: پلیس، سپاه و بسیج به قصد کشت به معترضان آبان شلیک کرده‌اند

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران در تازه‌ترین گزارش خود از رفتار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با معترضان گرانی بنزین در آبان ۱۳۹۸ به شدت انتقاد کرده است. او می‌گوید ویدئوهای موجود نشان‌گر شلیک پلیس، سپاه و بسیج به سوی مردم هستند؛ شلیک‌هایی به سر و گردن که به قصد کشتن معترضان صورت گرفته‌اند.

جاوید رحمان افزوده که ایران هنوز و پس از ۱۰ ماه، تعداد واقعی کشتهشدگان را اعلام نکرده است. او با اتکا به منابع موثق، به کشته شدن دستکم ۳۰۴ نفر از جمله ۲۳ کودک و زن در ۲۷ شهر اشاره کرده و گفته که آمار واقعی می‌تواند بسیار بیشتر از این باشد.

در این گزارش آمده که بیشترین کشته‌ها مربوط به دو استان همجوار تهران (۱۳۰ نفر) و البرز (۳۳ نفر) است و خانواده‌های قربانیان تهدید شده‌اند که چیزی نگویند و ساکت بمانند.

گزارش جدید جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، به سرکوب شدید در جریان اعتراضات آبان ۹۸ و وضعیت زندانیان در دوران کرونا، همچنین سرکوب اقلیت‌های مذهبی و قومی و پاسخگو‌ نبودن مقامات، نقض حق آزادی بیان و صدور احکام اعدام اختصاص دارد.

جاوید رحمان در این گزارش که در ۱۳شهریور۹۹ صادر شده است به سرکوب خشونت‌بار علیه تظاهر کنندگان پرداخته و اعلام کرده است: اقدامات نیروهای امنیتی در جریان این اعتراضات منجر به‌کشته و زخمی شدن صدها نفر و بازداشت هزاران نفر شده است. در این گزارش به دستور خامنه‌ای به مقام‌های ایران برای خاتمه دادن به تظاهرات به هر قیمت و استفاده نیروهای سپاه پاسداران و بسیج از سرکوب مرگبار و کشنده تظاهرات اشاره شده است.

گزارش جاوید رحمان ۲۱ ژوئیه به دبیرکل سازمان ملل تسلیم شده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
اتوبوس لازم برای جابجایی مسافران وجود ندارد و مسافران به هم چسبیده‌اند‌

اتوبوس لازم برای جابجایی مسافران وجود ندارد و مسافران به هم چسبیده‌اند‌ اما دولت اعلام کرده هر فرد ماسک نزد، جریمه می‌شود عکس ارسال شده به سندیکا توسط رانندگان، مربوط به شلوغی اتوبوس در خط پنج بی‌آرتی (مترو علم و صنعت – میدان آرژانتین) در روز دوشنبه ۲۱ مهر می‌باشد. …

خبر
گفتگوی رادیو پارس با منصوراسانلو، بررسی نیروهای خواهان سیستم دولتی متمرکز و غیرمتمرکز.

بررسی نیروهای مردمی خواهان سیستم دولتی متمرکز و غیرمتمرکز توسط منصور اسانلو گفتگوی رادیو پارس با جناب منصوراسانلو، بررسی نیروهای خواهان سیستم دولتی متمرکز و غیرمتمرکز.۳ آبان ۹۹ برابر با ۲۴ اکتبر

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: