زندانی سیاسی مشروطه‌خواه متهم به فعالیت در «کمپین بازگشت شاهزاده رضا پهلوی» در تاریخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ بازداشت و مستقیما به زندان فرستاده شد.

سمانه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۸ سال حبس محکوم شد که به علت پذیرش حکم، حبس او به ۳ سال و ۹ ماه تخفیف یافت. به گزارش ، سخنگو و نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر در ایران در نامه‌ای از زندان اوین

برغم وخامت جسمی و روحی سمانه نوروز پس از شنیدن خبر فوت پدرش، درخواست مرخصی او برای حضور در مراسم خاکسپاری پدرش موافقت نشده است. لازم به ذکر است که سمانه با بیماری دشواری نیز دست و پنجه نرم می‌کند.

بیانیه #کمپین_بازگشت_شاهزاده درباره دستگیری یکی دیگر از ادمینهای آزادیخواه بنام مهربانو #سمانه_نوروزی_مرادی، با نام کاربری #زئوس

با تاسف فراوان بعد از مدتها بی خبری از وضعیت ادمین پرتلاش #کمپین_بازگشت_شاهزاده ، مهربانو #زئوس ، طی نامه منتشر شده از سوی بانو نرگس محمدی از داخل زندان اوین مطلع شدیم که بانو #زئوس با هویت حقیقی #سمانه_نوروزی_مرادی دستگیر و چندین ماه است که در زندان اوین و با شرایط جسمانی وخیم و خطرناک که شرح مفصل و دردناک آن در نامه نرگس محمدی آمده است ؛ دوران #حبس_ظالمانه خود را میگذراند.
https://t.me/C_B_SHAHZADEH/70788
مهربانو #زئوس از آزادیخواهان و مبارزین مدنی و خشونت پرهیز هوادار #شاهزاده_رضاپهلوی بود که در مدت فعالیت خود در #کمپین_بازگشت_شاهزاده در افزایش آگاهی و آشنایی هموطنان به حقوق مسلم خود و مطالبه گری آنان در کنار سایر ادمینها نقش و تاثیر بسزایی داشتند و با وجود رنج بردن از بیماریهای طاقت فرسا لحظه ای از کوشش خود برای نیل به آرمانهای حق طلبانه خود و مجموعه #کمپین_بازگشت_شاهزاده دست برنداشتند.

روی سخنمان با رژیمی است که با وجود برخورداری از تمام امکانات اقتصادی و نیروهای نظامی کشور از وجود #کمپین_بازگشت_شاهزاده و هواداران بیشمار #شاهزاده_رضاپهلوی دچار چنان وحشتی شده است که در مواجه با بانوی بیدفاعی که با بیماری جانکاهی نیز دست به گریبان است و مبارزه مدنی را برای احقاق حقوق اساسی خود در پیش گرفته است ؛ به شدیدترین وجه ممکن و با بالاترین حکم قضایی برخورد میکند و حتی به این نیز بسنده ننموده و بانو #زئوس را از دسترسی به امکانات اورژانسی درمانی نیز محروم میکند تا بدین نحو اگر نتوانسته است دست به #قتل این بانوی مبارز #پادشاهی_خواه بزند ؛ چه بسا بر اثر پیشرفت بیماری و عدم رسیدگیهای لازم اینگونه شاهد جان باختن آزادیخواه دیگری در بند اسارت باشد!

#کمپین_بازگشت_شاهزاده از بدو تاسیس تا کنون برای پیشبرد اهداف آزادیخواهانه و مترقی خود و در حمایت از خاندان #ایرانساز_پهلوی هزینه های فراوانی را متحمل شده است که در بیانیه های مختلفی بدانها اشاره شده است..

اما گویا این زندانیان گمنام و بخصوص فعالین سیاسی #پادشاهی_خواه علاوه بر اینکه از سوی #فرقه_تبهکار آزار و اذیت میشوند ، بلکه از سوی جریانهای سیاسی شاخص داخلی و خارجی و همچنین رسانه های جمعی نیز بایکوت رسانه ایی میشوند و هیچگونه حمایتی از آنان نمیشود.

#کمپین_بازگشت_شاهزاده ضمن حمایت مجدد از #شاهزاده_رضاپهلوی به عنوان تنها آلترناتیو موجود برای گذر مسالمت آمیز از گذار جمهوری اسلامی ؛ اعلام میکند مسئولیت سلامتی و حفظ جان بانو #سمانه_نوروزی_مرادی ( #زئوس ) بر عهده جمهوری اسلامی و مسئولان قضایی کشور میباشد و همچنین از نهادهای حقوق بشری و شخص #شاهزاده_رضاپهلوی درخواست میشود نسبت به حمایت و پیگیری وضعیت خطرناک این بانوی دربند اقدامات لازم را به انجام برسانند تا شاهد ظلم و ستم و مرگ بانو #زئوس و زندانیان گمنام مشابه دیگر نباشیم

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: