حامد اسماعیلیون:مسیر همین است. مسیر رسوا کردن یک حکومت جنایتکار همین است به سوگواری بگویید منتظر بماند.

از امشب دیگر با خیالی آسوده‌تر به این دنیا نگاه خواهم کرد. از امشب آسوده‌تر می‌توان گذشت از خیابان‌ها، از گورستان‌ها، از کنار جاهای خالی. از امشب راحت‌تر می‌شود با همه‌ی آن‌چه زمین برای ما نداشت بدرود گفت. انگلیسی‌زبان‌ها می‌گویند You are in good hands.
این جنگ ادامه دارد. می‌دانم. شاید یک سوم مسیر طی شده باشد و شاید کمتر. حالا باید مذاکره کنند تا مگر حقیقت را بگویند که ما می‌دانیم نخواهند گفت. بعد کار به حل اختلاف در ایکائو خواهد کشید تا حقیقت را بگویند که ما می‌دانیم نخواهند گفت. بعد به لاهه خواهند رفت تا حقیقت را بگویند که ما می‌دانیم…
اما مسیر همین است. مسیر رسوا کردن یک حکومت جنایتکار همین است و طولانی‌ست. اما برای من بودن در این دنیا علی‌السویه است. باری خیالم آسوده است که یکی از ما یعنی پیام اخوان در کشتیبانی این دریای توفانی در میان تصمیم‌گیرندگان است. که با عوض شدن دولت و آمدن و رفتن این حزب و آن حزب تغییر بنیادینی رخ نخواهد داد. یک نفر که می‌خواهد بداند پریسا، ری‌را و دیگر مسافران 752 چرا به قتل رسیدند.
نفس‌مان گرفته شد آن‌قدر دویدیم و مثل همه‌ی دوندگان در رسیدن به خط پایان با خود فکر کردیم آیا تحمل رد شدن از این خط با ما هست یا نیست. شاید فردا ظهر به وقت تورنتو با شنوندگان اتاقی که جواد سلیمانی در کلاب‌هاوس فراهم کرده است بتوانم گوشه‌ای از این مسیر سنگلاخ را هویدا کنم که چه بود و چه شد و چه خواهد شد اما آیا آرزویی برای دیدن فردا هست؟
از امشب دیگر بی‌قراریِ “چه کسی از جانب ما تصمیم می‌گیرد” در من نخواهد بود اما بی‌نیازی به این دنیا آشکارتر خواهد شد. سفری لازم است. رفتن به جایی دور. جایی که شاید بتوانم خودم را پیدا کنم. جایی که بدانم چه بر سرم آمده است. اما یکی در درونم می‌گوید گزارش کانادا را چه کنیم؟ شاید هفته‌ی بعد منتشر شود. به او می‌گویم پس‌فردا تولد ری‌راست. می‌گوید گزارش. می‌گویم ندیده‌امش. می‌گوید هفته‌ی آینده. می‌گویم آن گریه در خلوت که به خود قول داده بودم. می‌گوید گزارش مهم است. به او می‌گویم بله مهم است و باید ماند و خواند و شنید و ادامه داد. به سوگواری بگویید منتظر بماند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: