🔻وی گفت:”می‌بینم که متأسفانه مسئولان از لفظ کولبر استفاده می‌کنند. آنهایی که از مرزهای غیرمجاز عبور می‌کنند دیگر کولبر نیستند، قاچاقچی هستند. قاچاق هم نکند ترددش غیرقانونی است. ما در مناطق مرزی خط قرمز نداریم. هرکس وارد منطقه مرزی شود اخطار می‌دهند و اگر توجه نکرد مورد هدف قرار می‌گیرد.”

🔻وی در سخنان خود هدف قرار دادن کولبرها توسط نیروهای مرزبانی را امری مشروع خواند و از آن دفاع کرد. این در حالیست که در ۶ ماه نخست امسال ۲۹ کولبر بر اثر شلیک مستقیم نیروهای ایران، انفجار مین، افتادن از صخره و ایست قلبی جان خود را از دست داده اند.

🔻ذوالفقاری در ادامه‌ی سخنان خود کولبران را هم رده‌ی تروریست‌ها قرار داد و گفت:” اگر فردا چهار تروریست در قالب این کولبران به جای کالا، مواد منفجره وارد کشور کنند و در ۱۰ نقطه کشور عملیات تروریستی انجام دهند آن موقع چه کسی پاسخگو است؟ آن موقع مردم و خبرنگاران از کولبران سؤال می‌کنند یا از مسئولین امنیتی می‌خواهند امنیت را برقرار کنند؟ من از این واضح‌تر نمی‌توانم موضوع کولبران را تشریح کنم.” معاون امنیتی وزارت کشور ایران به قاچاق میلیاردی نهادهای مافیای حکومتی از جمله سپاه و بسیج هیچ اشاره‌ای نکرده است.

🔻این در حالیست که خود رژیم عامل اصلی گسترش فقر و بیکاری در مناطق مرزیست و کولبران به دلیل فقر و نداشتن شغل مناسب برای امرار معاش مجبورند به کار کولبری روی بیاورند.

🔻دولت بارها در مورد تغییر وضعیت کولبران وعده‌های داده اما هرگز این وعده‌هایشان عملی نشده است، یکی از این وعد‌ه‌ها تحت پوشش بیمه‌ی تامین اجتماعی قرار گرفتن کولبرها بود که هرگز عملی نشد و در مقابل آذر سال گذشته کولبری به کل ممنوع شد و قرار بود به کولبرها کارت پیله‌وری داده شود اما این امر هم محقق نشد و جان کولبران بیشتر از گذشته در خطر است.
photo_2018-10-17_15-03-17.jpg

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: