حشد الشعبی باید اخراج شود و دستگیر شدگان خوزستان فوری آزاد شوند.

حشدالشعبی در ایران چه می کند؟

«خاک ایران جای مزدوران بیگانه نیست»

واکنش گسترده فعالان سیاسی به ورود شبه نظامیان خارجی به داخل کشور

‏اگر امنیت روانی اهالی خوزستان برای سران نظام اندکی اهمیت داشت اجازه نمیدادند با حضور نیروهای نظامی عراقی ، خاطرات تلخ سالهای جنگ (از چپاول تا تجاوز) تکرار شود. فقط یک‌ماه جیره حشدالشعبی را مستقیما به مردم خوزستان میدادند نه اینکه تئاتر کمک اجرا کنند آنهم با نیسان ایرانی!

ورود نیروهای شبه‌نظامی حشدالشعبی عراق و فاطمیون افغانستان به مناطقی از خاک ایران، به ویژه در استان سیل‌زده خوزستان و رژه و نمایش قدرت آنها با پرچم عراق، خشم و انزجار ایرانیان را به دنبال داشت.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و کانال‌های تلگرامی، به طور گسترده به نقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی ایران توسط این نیروهای تروریستی مزدور جمهوری اسلامی واکنش نشان دادند

شخصیت‌های ملی و فعالان سیاسی ملی‌گرا و آزادی‌خواه نیز قاطعانه این امر را محکوم کردند. دماوند، برخی از این واکنش‌ها را جمع‌آوری کرده و منتشر می‌کند:

شاهزاده رضا پهلوی:
ناسنجیده رودخانه‌ها را بستند و مسیر طبیعی سیلاب‌ها را منحرف کردند و فاجعه‌ای بزرگ را که این روزها در نقاط مختلف کشور شاهد آن هستیم سبب شدند. در پی این فاجعه، رژیم سراپا منفور فرصت یافت تا راه را برای ورود شبه‌نظامیان تروریست تحت فرمانش به خاک میهنمان باز کند.
مزدوران حشدالشعبی به ایران آورده شدند فقط به منظور سرکوب ایرانیان؛ سرکوب مردمان مصیبت‌زده و بی‌خانمان خوزستان و لرستان؛ در جایی که ارتش ایران تجهیزات و ماشین‌آلات و نیروی متخصص کافی برای خدمت و کمک‌رسانی به هموطنانمان را دارد.
میلیون‌ها جوان بیکار با جان و دل آماده‌اند برای بازسازی مناطق سیل‌زده. با نیمی از پولی که از خزانه کشور، بیهوده صرف آشوبگری و تروریست‌پروری در ورای مرزهای ایران می‌شود، می‌توان تمام ویرانی‌ها را از نو ساخت.
ایرانیان برای بازسازی کشورشان به نیروهای تروریست احتیاجی ندارند. یا هرچه زودتر مزدورانتان را از خاک میهن‌ خارج می‌کنید یا مردم ایران، دلیرمردان و شیرزنان خوزستان و لرستان، خود بیرونشان می‌کنند. ایران جای نظامی و شبه‌نظامی و ارتش بیگانه نیست.

سعید بشیرتاش:
ورود نیروهای سازمان‌های مسلح ‎#حشدالشعبی عراق، به ایران به هر دلیلی، از جمله انحراف مسیر سیل و جلوگیری از ورود آن به عراق، محکوم است.

شاهین صادق‌زاده میلانی:
حتی کار نظامی جمهوری اسلامی هم هیئتی و خارج از قاعده است. چرا سرمایهٔ ایران باید صرف تشکیل گروه‌های #شبه_نظامی در کشورهای دیگر شود؟ کدام حکومت گروههای شبه نظامی کشور همسایه را وارد خاک خود می‌کند؟

رحیم همتی:
ورودنیروهای جنایتکار ازجمله ‎حشدالشعبی به وطن می‌تواند نشانگر آن باشد که رژیم فاسد حتی در میان مزدوران داخلیش نیز پایگاهی ندارد. پس در ماه‌های آتی بایستی منتظر ورود سایر نیروهای جنایتکار به میهن برای سرکوب باشیم. دراین میان انتظار از نیروهای ملی همچون ‎ارتش هست که کنار هموطنان بایستد!

اشکان صفایی:
یا این اشغالگران را فوراً از ایران ما خارج می‌کنید و یا به هر وسیله‌ای، غیورمردان خوزستان و ایلام، عرب و لر و لک و بختیاری، آنها را به آن سوی مرز بازخواهند گرداند. صدها هزار کشته و زخمی ندادیم که خاکمان زیر چکمه‌های تروریست‌های اشغالگر قرار گیرد.

شاهین نژاد:
ورود نیروهای حشدالشعبی عراق به خوزستان با فراخوان خامنه‌ای، نقض آشکار حاکمیت ملی ایران است. اگر هدف از آوردن چریک‌های عرب شیعه کمک رسانی برای سیل است، مگر ارتش و سپاه و وزارت راه و ترابری و وزارت جهاد امکانات انسانی و ماشین آلات ندارند که باید نیروهای بیگانه وارد کشور شوند؟!
اگر حشدالشعبی برای سرکوب احتمالی مردم خوزستان وارد شده که تکیلف روشن است ولی اگر بر پایه ادعای جمهوری اسلامی برای کمک رسانی به سیل زدگان آمده که دیگر نور علی نور است. فردا هموطنان عرب زبان ما در خوزستان خواهند گفت در زمان سیل و مصیبت، ایرانی خراسانی، یزدی، کرمانشاهی، شمالی، آذری و بوشهری به داد ما نرسید ولی برادران عرب تبار و عرب زبان ما به یاری ما آمدند.
جمهوری اسلامی با این کارش، به علف هرز تجزیه عاطفی ایران، آب و کود می‌دهد. ماندن این نظام، ایران را به سوی تجزیه سوق می‌دهد.

امیررضا امیربختیار:
ورود نیروهای ‎حشد‌الشعبی با هر عنوانی به ایران یک تهدید بر علیه مردم و امنیت ملی ایران است. حکومت ضد ایرانی جمهوری اسلامی متحدان ایدئولوژیک و نیروی سرکوب خود را به رخ ملت ایران می‌کشد.

برزومهر طلوعی:
عزیزان آویزان از نظام که همه‌اش در حال توجیه تداوم بردگی زیر دست مافیای تبهکار شیعی اشغالگر ایران به بهانه جلوگیری از جنگ وهجوم «خارجی» و آمریکا و اسراییل و «دشمن» هستند کجاند امروز که کفتارهای شیعی عراقی دیگه رسما با توپ و تانک وارد مرز ایران شدند و روی خاک مملکت مانور میدند؟

طوس طهماسبی:
وارد کردن حشدالشعبی و #فاطمیون به #خوزستان، استفاده از فرصت سیل برای عادی سازی حضور شبه‌نظامیان خارجی در ایران به منظور استفاده از آنان در روزهای مبادای پیش رو در سال ۹۸ است. همین دیروز مادورو در شرایطی که کشور برق ندارد و مردم ونزوئلا در زبله‌ها دنبال غذا می‌گردند، اعلام کرد که یک میلیون نفر به نیروهای شبه نظامی مدافع حکومت اضافه می‌کند. مشکل برخورد با حکومت‌های ایدئولوژیک “مردمی” که طبقه فقیر کلاسیک و فاقد سرمایه فرهنگی را در مقیاس وسیع بسیج می‌کنند، همین چیزها است.
در ساختارهای نظامی امنیتی نرمال زمانی که نارضایتی و اعتراضات گسترده می‌شود، این امکان وجود دارد که ارتش از راس حکومت جدا شده و با معترضان همراه شود. اتفاقی که همین چند روز پیش در سودان افتاد و چند سال پیش در مصر روی داد و در سال ۵۷ در ایران. به همین دلیل بود که هیتلر به موازات ارتش آلمان نیروی نظامی ایدئولوژیک و قدرتمندی به نام اس‌اس تاسیس کرد که دستگاه امنیتی-قضایی هم داشت و حضور آن باعث کنترل ارتش در شرایط حساس می‌شد. بر همین اساس است که خیلی وقت‌ها مبارزه با این نوع حکومت‌ها صرفا با تکیه بر نیروی داخلی به نتیجه نمی‌رسد

حجت کلاشی:
سیل اخیر آنچه را بر سر مدیریت علمی کشور آمده است بیشتر هویدا کرد و جای خالی شیر و خورشید سرخ بیشتر احساس شد؛ برای کمک به مردم مناطق سیل زده و مصیبت دیده نیاز به بسیج ملی است؛ حضور نیروهای شبه نظامی کشورهای همسایه به بهانه کمک بشردوستانه محکوم است و هر چه سریعتر باید خاک کشور را ترک کنند.

محمدحسین سپهری:
بعد از حضور توریست‌های جنسی عراقی‌ در مشهد با تلاش این بزرگواران شاهد حضور شبه نظامیان عراقی در ایران هستیم. جمهوری اسلامی متشکریم.

نگار عسکران:
دوستان قضیه ‎#حشدالشعبی تهدیدی بسیار جدی است. رژیم برای مردم شمشیر را از رو بسته است. اگر امروز ‎خوزستان را گورستان این #تروریست ها نکنیم، فردا در ایرانی ویران باید چکمه های آنان را لیس بزنیم.

علی صدرزاده:
یکی از کارشناسان مسائل خاورمیانه – حضور حشدالشعبی در ایران به این نکته اشاره می‌کند که این گروه، اساسا توسط نیروی قدس سپاه پاسداران بنیان گذاشته شده است و از لحاظ ایدئولوژیک به شدت وابسته به جمهوری اسلامی است و بر حزب‌الله لبنان و دیگر گروه‌های شبه‌نظامی شیعه در منطقه تکیه دارد. این تحلیلگر بر این نکته تکیه می‌کند که این کمک می‌توانست از طریق دولت عراق انجام بگیرد. او بر این اساس حضور این نیروها در ایران را بی‌ربط به مسائل امدادی می‌داند.

سخنان این تحلیلگران زمانی صورتی جدی‌تر و عینی‌تر به خود می‌گیرد که به یاد بیاوریم چندی پیش، «موسی غضنفرآبادی» – رییس دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران – در یک سخنرانی در تهران گفته بود:«اگر مردم انقلاب را یاری نکنند، حشدالشعبی عراقی، فاطمیون افغانی، زینبیون پاکستانی و حوثی‌های یمنی خواهند آمد و انقلاب را یاری خواهند کرد».
.
نکته مهم دیگر نیز یکی از سخنرانی‌های قاسم سلیمانی در تیرماه ۹۶ است. سخنرانی‌ای که سلیمانی در آن، پرده از واقعیتی باورنکردنی برداشت و گفت: «کلید در همه انبارهای تسلیحات جمهوری اسلامی در اختیار فرمانده حشدالشعبی است. هزاران تُن سلاح و مهمات سرازیر شد به سمت عراق». باورنکردنی از این روی، که باورش سخت است که اختیار انبار تسلیحات یک کشور در اختیار یک نیروی خارجی باشد.

hashdoo_dvd.original

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: