حمایت هنرمند مردمی داریوش اقبالی از مطالبات بیانیه ۱۴ و اعضاء در بند آن در پاسخ به نامه شهرام آذر (سندی). #من_نفر_پانزدهم_هستم #انقلاب_آزادی

اعتراضات

 

پاسخ «داریوش اقبالی» خواننده مردمی و محبوب ایران به نامه‌ی «شهرام آذر» در خصوص حمایت از بیانیه موسوم به ۱۴ تن: «من چهل سال است که به صورت عملی نفر پانزدهم هستم.»

▪️«شهرام آذر» چندی پیش طی نامه‌ای خطاب به هنرمندان درخواست کرده بود که از خواسته بیانیه‌ی ۱۴ نفر برای «برکناری علی خامنه‌ای» و «انحلال قانون اساسی» حمایت کنند!

شهرام آذر (سندی) خواننده و آهنگساز مشهور ایرانی در نامه‌ای خطاب به هنرمندان موسیقی ایران خواستار حمایت آنان از بیانیه ۱۴ نفر و اعتراضات مردم ایران شد. او در صفحه اینستاگرامش نوشته:

«نامه سرگشاده به هنرمندان. همکاران گرانقدر، هنرمندان محترم، خانم ها و آقایان گرامی: داریوش، سیاوش قمیشی، ستار، شاد مهرعقیلی، لیلا فروهر، هنگامه، بیژن مرتضوی، شهره صولتی، منصور، اندی، معین، گوگوش، مارتیک، هلن ، آرش ، فرامرز آصف عزیز، و دیگران دوستان… چرا شما عزیزان تا به حال در رابطه با “بیانهٔ ۱۴ نفر” که شمار بسیاری از خوانندگان، هنرمندان و روشنفکران سرزمینمان از آن حمایت کرده ا‌ند سکوت کرده اید و بدون واکنش مانده اید؟ عزیزان من تا کی ما باید بترسیم؟ همانطورکه می بینید مردم داخل ایران ترس را پشت سر گذاشتند و هر روز فریاد می زنند” من نفر پانزدهم” هستم.

شما هر کدام هزاران و یا میلیونها نفرطرفدار دارید، برای آنها پیام بفرستید که از بیانیه ۱۴ نفر که متن آن فریاد آزادیخواهی وسرنگونی جمهوری اسلامیست حمایت می‌کنید و پشتیبان این ۱۴ نفر هموطنی که شجاعانه بانگ آزادی سردادند و به خاطرتحقق دموکراسی و عدالت در کشورمان به زندان‌ها و شکنجه گاهها کشانده شدند، هستید. شما عزیزان ترانه‌های میهنی و آزادیخواهانه بسیار زیبایى خوانده اید، بسیار عالی، نگذارید که این سؤال به وجود بیاید که آیا این ترانه‌هاى ما فقط برای جلب مخاطب بیشتر و اجرا در کنسرت‌ها بوده اند و ربطی به مبارزه مردم ایران در رابطه با مخالفت با حکومت مستبدعلی خامنه‌ای نداشته اند ؟ نگذارید اینگونه قضاوت شود که ۴۰ سال خواندن ترانه‌های وطن پرستانه و آزادیخواهانه از طرف ما هیچ گونه اثری در روند مبارزات دموکراسی خواهانه درسرزمین مان نداشته است. نشان دهیم که گفتارما با کردارمان همخوانی داردو هنوز قلبمان با وتفکرمان خواستار ازادى ایران و هموطنمان هست.

همکاران گرانقدر، به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ هنرمندان تبعیدی و مهاجر، امیدوارم به زودی اسامی شما را هم در حمایت از بیانیه ۱۴ نفر و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی ببینیم و به قدرت اتحاد و همبستگى خویش با هموطنان افزوده در این حرکت تاریخى بیفزاییم .به خود وقدرت تغییر خودمان ایمان داشته باشیم. آینده در مورد ما بخوبى قضاوت خواهد کرد.یادمان باشد که براى زدن ریتم ازادى به دستهاى زیادى نیاز داریم . درود بر همهٔ شما ❤️.
شهرام آذر .»

photo_201داریوش

photo_2خواندگان.jpg

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
گزارشی از وضعیت بد پروژه ها!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، نامه ای از سوی کارگران چند پروژه برایمان ارسال شده است که توجه تان را به آن جلب می کنیم: در این چند ماه در مورد وضعیت همه گروهای شغلی پروژه ای صحبت شد به جز نفرات دفتری. پیمانکاران حقوق نفرات دفتری رو افزایش ندادند …

خبر
ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران

ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران بصورت چاپی و الکترونیکی منتشر شد. در این شماره می خوانید: اطلاعیه های سندیکاهای کارگری ص۱ گزارشات کارگری از واحدهای تولیدی سراسر ص۱۴ زحمتکشان و هزینه ای که باید به دوش بکشند! ص۲۷ تا حق …

خبر
توزیع شیر فاسد بعنوان سهیه روزانه رانندگان، توسط مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

فیلم ارسالی به سندیکا از طرف راننده شرکت واحد

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: