حمله خشونت بار گارد ویژه زندان رجایی شهر کرج به زندانیان سنی مذهب

تعدادی از نیروهای گارد زندان رجایی شهر کرج در تاریخ ۵ شهریورماه شماری از زندانیان سنی مذهب را مورد ضرب و شتم قرار داده و به شکل خشونت آمیزی وسایل شخصی آنان را تخریب کردند. تعدادی از این زندانیان در اثر ضرب و شتم آسیب دیده و برخی نیز بدون رسیدگی پزشکی با دست بند، چشم بند و پابند به سلول های انفرادی منتقل شده اند. تعدادی از این زندانیان کماکان در سلول های انفرادی نگهداری می شوند و علاوه بر این در ارتباط با تخریب اموال زندان با گشایش پرونده روبرو شده اند. گفته می شود این اقدام مسئولین زندان در پی اعتراض زندانیان به عدم رسیدگی به خواسته هایشان صورت گرفته است.

طی این اقدام خشونت آمیز، نیروهای گارد زندان رجایی شهر از حوالی ساعت ۲ ظهر روز سه شنبه ۵ شهریورماه دستکم ۲۰ تن از زندانیان سالن ۳۶ اندرزگاه ۱۰ این زندان را به صورت جداگانه به راهروی زندان برده و با ضربات شوکر برقی، باتوم و مشت و لگد مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

به گفته یک منبع مطلع از وضعیت این زندانیان، طی این اقدام تعدادی از جمله “حسن رشیدی، عبدالعزیز رام، نورالدین ثبات، ناصر دهقانی، عبدالله صابری مقدم، احمد بر، صادق رام، اسماعیل مرادی، محی الدین عبداللهی، احمدشاه عرب، حسین رام” به شدت از نواحی مختلف بدن آسیب دیده و “احمد فتحی و احمد محمدی” از ناحیه دست دچار شکستگی شده اند.
گفته می شود پس از این اقدام، مسئولین، زندانیان را که در اثر ضرب و شتم به شدت آسیب دیده بودند بدون رسیدگی پزشکی با چشم بند، دستبند و پابند به سلول های انفرادی منتقل کرده و مو و ریش آنان را نیز به عنوان تنبیه تراشیده اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: