روز یکشنبه ۷خرداد نیروهای یگان ویژه به همراه نیروی انتظامی با خودروهای آب پاش به سپرده گذاران موسسه مالی اعتباری آرمان در لرستان حمله کردند.

تجمع اعتراضی سپرده گذاران و مالباختگان موسسه توسعه٬ مقابل استانداری لرستان چندین روز است که ادامه دارد، این تجمعات به دنبال اعلام خبر ورشکستگی این موسسه صورت گریفته که به یک مسئله جدی تبدیل شده است . سپرده گذاران می گویند هیچ کس پاسخگوی عدم برگشت پولهای ما نیست. یگان ویژه نیروی انتظامی در هراس از گسترش اعتراضات مردمی از ساعات اولیه صبح روز یکشنبه در مقابل استانداری مستقر شدند.


این در حالی است که مسئولان موسسه دو روز پیش طی یک نشست خبری با تعدادی از خبرنگاران استان وعده پرداخت سپرده‌های مالباختگان را روز یکشنبه همین هفته اعلام کرده‌اند. اما وقتی روز موعود این وعده تو خالی از آب درآمد و عملی نشد خشم مالباختگان را برانگیخت و با هجوم به استانداری و فشار دادن درب آن می‌خواستند آن را از جا بکنند که یکان ویژه وارد عمل شد و اجازه نداد. مردم با راه افتادن به سمت چهار راه بانک این شهر و سر دادن شعار مرگ بر استاندار(مرگ بر بازوند) و مرگ بر دولتشاه(مدیر عامل موسسه) راه را بسته‌ و اجازه نمی‌دهند حتی یک خودرو از این مسیر عبور کند.


آن‌ها با سر دادن این شعار خواهان رسیدگی به این موضوع و دریافت سپرده‌های خود هستند. تعداد مالباختگان و تجمع آن‌ها هر لحظه بیشتر می شد. البته این تجمع اعتراض آمیز تنها به جلوی درب استانداری و چهارراه بانک ختم نمی‌شود و تجمع مالباختگان که تعداد آن‌ها هم کم نیست در خیابان علوی و خیابان انقلاب هم ادامه دارد و در این نقاط شهر هم اعتراضات گسترده‌ای بر علیه مسئولین موسسه صورت گرفته است.
مالباختگان حاضر در چهار راه بانک با هجوم به سمت بانک ملی مرکزی قصد ورود به بانک را داشته که با ممانعت نیروی انتظامی مواجه شده‌اند. آن‌ها هم‌چنین با ریختن نفت داخل خیابان‌ می خواستند آتش به پا کنند که این بار هم نیروی انتظامی مانع این کار شد.
نیروی انتظامی با ماشین آبپاش به سمت مردم هجوم برده و قصد متفرق کردن آنان را داشت اما مردم همچنان به اعتراض خود ادامه دادند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: