۱۵آبان ماه 1397؛شب گذسته نيروهاى امنيتى به كوى مندلى و ملاشيه و كوى علوى(حى الثوره) هجوم آوردند و ده ها تن از شهروندان عرب را بازداشت كردند. خبرها حاکی است که بازداشتهاى فراقانونى در اهواز همچنان ادامه دارد
بنا به گزارش منابع محلى و بنقل از بعضى از مسؤلين بومى، از تهران دستور صادر شده كه كليه فعالان عرب كه سابقه حبس يا بازداشت دارند را بايستى بازداشت كرد.
فعالان عرب مى گويند؛ تعداد بازداشت شدگان به بيش از 700 نَفَر رسيد و بازداشت ها همچنان ادامه دارد. يكى از فرماندهان سپاه به منابع محلى گفته كه علاوه بر اداره اطلاعات اهواز ، ناحيه امام على(ع) و ناحيه مقاومت امام حسين(ع) و قرارگاه ابوالفضل العباس تابع اطلاعات سپاه نيز اقدام به بازداشت صدها نَفَر كردند.
اين منبع مى گويد؛بيش از 200 نَفَر به زندان شيبان و شمارى به زندان سپيدار منتقل شدند اما بيشتر بازداشت شدگان در بازداشتگاههاى مخفى اداره اطلاعات واقع در ملى راه و بلوار گلستان اهواز و بلوار 22 بهمن و همچنين بازداشتگاههاى مخفى سپاه بسر مى برند.
هفته گذشته بيش از 30 نَفَر از اعضاى خانواده هاى بازداشت شدگان با تجمع مقابل دادگاه انقلاب اهواز نسبت به بازداشت فرزندانشان اعتراض كردند كه بعد از ورود آنها به داخل دادگاه انقلاب، توسط يكى از قضات مورد تهديد قرار گرفتند كه اگر دوباره در مقابل دادگاه تجمع كنند بازداشت مى شوند.
هجمه وسيع نيروهاى امنيتى در روزهاى اخير به فعالان و شهروندان عرب يادآور دستور خمينى به خلخالى در أوائل انقلاب در برخورد با مردم عرب است
photo_2018-11-06_06-42-52.jpg
👇🏻👇🏻👇🏻

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: