حمله گارد به زندانیان عقیدتی سیاسی اهل سنت در سالن ۲۱ بند ۷ زندان گوهردشت کرج

حمله گارد به زندانیان عقیدتی سیاسی اهل سنت در سالن ۲۱ بند ۷ زندان گوهردشت کرج
سحرگاه روز چهارشنبه ۱۷بهمن ماه گارد ضدشورش به همراه عوامل و مسئولین زندان، مجهز به تمام ادوات ضدشورش و گاز اشک آور برای دومین بار برای اعزام اجباری زندانی عقیدتی – سیاسی اهل سنت توحید قریشی به دادگاه، به داخل سالن ۲۱ بند ۷ زندان گوهردشت کرج حمله ور شدند. اما با مقاومت و حمایت زندانیان اهل سنت مواجه شدند. توحید قریشی نیز از رفتن به دادگاه امتناع کرد.
نیروهای گارد با باتوم و گاز اشک آور وارد عمل شده و زندانیان بی گناه را مورد ضرب و جرح قرار داده و دست و پای تعدادی از زندانیان را وحشیانه شکستند.
به گزارش رسیده در میان مجروحین حال توحید قریشی و حمزه درویش از همه وخیم تر می باشد. دژخیمان زندان به جای رسیدگی های پزشکی به مجروحین، زندانیان را در حالی که خون آلود و دست و پایشان شکسته بود به سلول انفرادی بردند که وضعیت بسیار نگران کننده ای دارند و از هیچیک از این زندانیان خبری در دست نیست.
بیم آن میرود که در ایام دهه زجر و در سکوت رسانه ای اخبار زندانیان سیاسی اهل سنت جان و امنیت آنها شدیدا در معرض خطر قرار گیرد.
یادآوری می شود که روز سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، مسئولان و گارد زندان گوهردشت با فشار و تهدید خواهان حضور سیدتوحید قریشی در دادگاه شدند. اما ناکام ماندند.
سید توحید قریشی در روز ۱۷ مرداد ماه ۹۷ در حالیکه تنها ۱۱ ماه به پایان دوره ۵ ساله محکومیتش باقی مانده بود، به اتهام واهی تبلیغ علیه نظام جهت بازجویی به بند ۲۰۹ بازداشتگاه اوین منتقل شد. بعد از ۵ ماه انفرادی و انواع آزار و اذیتهای جسمی و روحی فراوان به زور و طی یک پرونده سازی، اتهامات اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی از طریق هواداری از گروههای مخالف نظام و فعالیت تبلیغی علیه نظام به وی تحمیل شد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: