حمیدالله_اربابی_کجاست؟ بیش از دو سال از بازداشت او می‌گذرد و تا به امروز کسی از سرنوشت وی خبر ندارد.

یکشنبه ۲۳ خردادماه ۱۴۰۰؛ #حمیدالله_اربابی” فرزند مولاداد، اهل روستای نکهچ از توابع شهرستان گیه، در نیمه‌های شب اول فروردین ماه ۱۳۹۸، هفت مزدور اداره اطلاعات چابهار با یورش وحشیانه به منزل مسکونی این شهروند بلوچ، او را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

با گذشت بیش از دو سال از زمان بازداشت حمیدالله اربابی و با وجود پیگیری خانواده، بستگان و سازمان‌های حقوق بشری، تاکنون هیچ‌گونه خبری از وضعیت او در دست نیست و بیم آن می‌رود که او در زندان یا اداره اطلاعات زیر شکنجه جلادان رژیم کشته شده باشد و یا اینکه او را مخفیانه اعدام کرده باشند.

بر اساس این گزارش و به نقل از کمپین فعالین بلوچ، چهار ماه قبل از بازداشت حمیدالله اربابی، مزدوران اداره آگاهی استان از طریق تماس تلفنی این شهروند را به اداره مذکور احضار کرده بودند. به دنبال عدم مراجعه حمیدالله اربابی، یک هفته بعد اداره آگاهی استان سیستان و بلوچستان طی تماس تلفنی، حمیدالله اربابی را در صورت عدم مراجعه به مرکز سرکوب آگاهی، تهدید به بازداشت کرده بود.

پیشتر یک منبع آگاه درخصوص نحوه بازداشت حمیدالله اربابی گفته بود؛” هفت مأمور مسلح که خود را از نیروهای اداره اطلاعات چابهار معرفی کرده بودند، در نیمه شب اول فروردین ۹۸ حمیدالله را بازداشت کردند و از همسر او خواسته‌ بودند صبح روز بعد به اداره اطلاعات چابهار مراجعه کند. از فردای بازداشت حمیدالله، همسر و برادر وی به تمام نهادهای امنیتی مراجعه کرده‌اند اما نیروهای امنیتی از بازداشت این شهروند بلوچ اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند.”

بر اساس این گزارش، همسر حمیدالله به دنبال پیگیری‌های مکرر، ۲۴ ساعت از سوی مزدوران اداره اطلاعات چابهار بازداشت شده بود.

به گزارش منابع مطلع، اخیراً مزدوری به نام “حضور هوت” که از افراد نزدیک به نهادهای امنیتی رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی است، به خانواده حمیدالله اعلام کرده که وی شش ماه قبل اعدام شده است.

خانواده این شهروند از جلادان نهادهای امنیتی و دستگاه آدم‌کشی جمهوری اسلامی خواسته اند که در مورد وضعیت حمیدالله اربابی روشنگری کنند و خانواده وی را از نگرانی درآورند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: