چهار زندانی سیاسی به حبس و اعدام محکوم شدند

#زندانی_سیاسی_آزادبایدگردد!

# نه به اعدام

#چهل سال جنایت

#چهل سال فریب

# لحظه فتح اوین نزدیکه

حکم صادره علیه چهار زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین پس از حدود یک سال بلاتکلیفی روز گذشته در دادگاه انقلاب تهران به آنها ابلاغ شد. بر اساس این حکم عبدالله قاسم پور به اعدام و ۸ سال حبس تعزیری و همچنین محمد حسین پور، علیرضا حبیبیان و اکبر دلیر هرکدام به تحمل ۵ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شدند. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این افراد اوایل ماه جاری برگزار شده بود.

به گزارش هرانا، روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸، حکم صادره علیه چهار زندانی سیاسی به نام‌های عبدالله قاسم‌پور، محمدحسین قاسم‌پور، علیرضا حبیبیان و اکبر دلیر در دادگاه به آنان ابلاغ شد.

بر اساس حکم صادره توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه، عبدالله قاسم پور، ۳۴ ساله زندانی محبوس در اندرزگاه ۸ زندان اوین از بابت اتهام “بغی” به اعدام، از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۵ سال و شش ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام “عضویت در سازمان مجاهدین خلق” به دو سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.
محمد حسین قاسم پور، ۳۲ ساله (نسبت برادری با عبدالله قاسم پور دارد)، علیرضا حبیبیان، ۳۰ ساله و اکبر دلیر، ۳۴ ساله نیز که هر سه در بند ۴ زندان اوین در حال تحمل حبس هستند از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” هر کدام به ۵ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

این چهار زندانی در تاریخ ۳۱ اردیبهشت‌ماه توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بودند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: