حکومت دیکتاتوری خامنه ای حقیر عباس واحدیان شاهرودی فعال مدنی و از امضا کنندگان امضای چهارده نفر را با ۹ اتهام واهی تفهیم اتهام نمود…..

گزارش

نه به حکومت اسلامی #

من نفر پانزدهم هستم #

ایران متحد #

جنبش همبستگی ستمدیدگان دادخواه #

طی روزهای گذشته, “عباس واحدیان شاهرودی”, فعال مدنی و نویسنده ساکن مشهد, از بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان به بند قرنطینه زندان وکیل آباد منتقل و سپس به اندرزگاه ۱۰۴ بند ۵ در این زندان منتقل شد. پیش از انتقال وی به زندان وکیل آباد مشهد, این فعال مدنی از بابت ۹ اتهام توسط “حسن سلیمانی”, بازپرس شعبه ۹۰۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. همچنین این فعال مدنی در اولین روزهای انتقال در بند۵ این زندان, با توجه به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در میان متهمان جرائم غیرسیاسی از قبیل قتل و سایر جرائم خشن بسر میبرد و همین امر باعث بروز درگیری فیزیکی بین این زندانیان با “عباس واحدیان شاهرودی” شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران, صبح روز ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۸, در اولین روزهای انتقال “عباس واحدیان شاهرودی”, فعال مدنی و نویسنده محبوس در اندرزگاه ۱۰۴ بند ۵ زندان وکیل آباد مشهد, با توجه به اینکه بند مذکور جهت نگهداری زندانیان جرائم غیرسیاسی از قبیل قتل و سرقت مسلحانه میباشد در پی تنش آفرینی زندانیان این بند برای ایجاد درگیری با “عباس واحدیان شاهرودی” یکی از زندانیان این بند در صدد زدن رگ دست راست این زندانی سیاسی برآمده بود. همچنین”عباس واحدیان شاهرودی” از بابت ۹ اتهام؛ “اقدام علیه امنیت ملی”, “براندازی نظام”, “تبلیغ علیه نظام”, “مصاحبه با رسانه های معاند نظام”, “تشویش اذهان عمومی”, “توهین به رهبری”, “توهین به روح الله خمینی”, “تشکیل گروه و دسته تلگرامی” و “نشر اکاذیب” توسط شعبه ۹۰۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد توسط بازپرس “حسن سلیمانی” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

؛ در ساعات اولیه صبح روز ۲۵ شهریور  و زمانی که “عباس واحدیان شاهرودی به همراه زندانیان اندرزگاه ۱۰۴ بند ۵ زندان وکیل آباد مشهد برای هواخوری به بیرون از بند منتقل می شدند در میان جمعیت زندانیان که به همراه این فعال مدنی به بیرون می رفتند یکی از زندانیان این بند در میان جمعیت در تلاش برای زدن رگ دست راست این “عباس واحدیان شاهرودی” بر آمده بودند.

این منبع مطلع همچنین گفت؛ در اولین شب انتقال “عباس واحدیان شاهرودی” از قرنطینه به اندرزگاه ۱۰۴ بند ۵ زندان وکیل آباد مشهد با توجه به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در این زندان,  وی از سوی زندانیان غیرسیاسی به کف خوابی آن هم در مقابل درب سرویس دستشوئی مجبور شد.

این منبع مطلع در ادامه گفت؛ با توجه به اینکه اتهامات “عباس واحدیان شاهرودی”, سیاسی میباشد و باید وی در بند متهمان سیاسی و جرائم مرتبط نگهداری شود لذا نگهداری وی در اندرزگاه ۱۰۴ بند ۵ این زندان که جملگی زندانیان آن غیرسیاسی و جرائم خشن هستند می تواند زمینه ساز بروز حادثه ای انسانی باشد.

عباس واحدیان شاهرودی از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی”, “براندازی نظام”, “تبلیغ علیه نظام”, “مصاحبه با رسانه های معاند نظام”, “تشویش اذهان عمومی”, “توهین به رهبری”, “توهین به روح الله خمینی”, “تشکیل گروه و دسته تلگرامی” و “نشر اکاذیب” توسط شعبه ۹۰۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد توسط بازپرس “حسن سلیمانی” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته است اما با توجه به اعلام بازپرس پرونده با توجه به تبصره ماده ۴۸ آئین دادرسی کیفری تا اتمام مراحل بازجوئی از ورود وکیل انتخابی “عباس واحدیان شاهرودی” به پرونده ممانعت بعمل آمده است.

لازم به ذکر است؛ “عباس واحدیان شاهرودی”, فعال مدنی و نویسنده ساکن مشهد, در تاریخ ۲۷ مردادماه ۱۳۹۸, در پی یورش توام با خشونت و ایجاد رعب و وحشت ۸ تن از ماموران اداره اطلاعات مشهد بدون ارائه حکم قضائی مبنی بر ورود به منزل, بازداشت و پس از تفتیش منزل توام با ضرب و شتم این فعال مدنی در حضور خانواده و فرزندانش بازداشت شده بود.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد خوزستان

  روز یکشنبه سوم بهمن‌ماه جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد خوزستان مقابل ساختمان این صندوق در اهواز تجمع کردند. این بازنشستگان خواستار تحقق مطالبات معیشتی و حقوقی خود هستند . بازنشستگان صندوق فولاد هر یکشنبه در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات‌شان دست به تجمع می‌زنند.

خبر
شهادت مهدی اصلانی در دادگاه: حمید نوری در زمان اعدام‌ها، معاون قاضی مقیسه بود

در پنجاه و نهمین جلسه دادگاه حمید نوری، مهدی اصلانی زندانی سیاسی سابق به عنوان شاهد گفت که حمید نوری را که با نام مستعار «عباسی» در زندان گوهردشت کار می‌کرد، در دوران حبس از نزدیک دیده است و تاکید کرد که نوری در دوران اعدام‌های زندانیان سیاسی در سال …

خبر
سخن پدر جانبخش راه آزادى محمد تيمورى :نه ميبخشم نه فراموش ميكنم، مرگ بر قاتلين شهداى آبان

سخن پدر جانبخش  راه آزادى محمد تيمورى كه در ملارد آبان ٩٨ جان بر كف آزادى نهاد ، وى ٣٣ ساله متاهل و داراى فرزند بود: پدر ميگويد نه ميبخشم نه فرامرش ميكنم، مرگ بر قاتلين شهداى آبان

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: