“تاریخ هیچ‌گاه از شما به نیکی یاد نخواهد کرد” ؛ پیام صوتی خالد پیرزاده، زندانی سیاسی، خطاب به مسئولان پرونده‌اش در دادسرای اوین

خالد پیرزاده، با انتشار پیامی صوتی از زندان شیبان اهواز، ضمن اعتراض شدید به وضعیت نگهداری وی در شرایط بحرانی و وخامت حال جسمانی، رفتار جمهوری اسلامی با ایرانیان را خلاف ادعاهای حقوق‌ بشری این حکومت در سطح بین‌الملل عنوان کرد.
این زندانی بیمار در بخشی از سخنان خود خطاب به محمدی و وزیری مسئولان پرونده خود در دادسرای اوین، چندین سوال را مطرح کرده و می‌پرسد: آیا شما از قوانین شهروندی و حقوق بشری آگاهی کامل دارید؟ چرا شما که در تمام دنیا مدعی بلامنازع آزادی بیان و دفاع از حقوق شهروندی هستید، در برابر ملت ایران از قوه قهریه استفاده می‌کنید؟
وی افزود: اینکه به لطف شما و همکارانتان در پشت پرده، تبدیل به مجموعه‌ای از بیماری‌ها شده‌ام، به نحوی که فقط با سرم زنده هستم، اینکه مرا در بدترین شرایط جسمی در بیدادگاه خود به اسارت گرفته‌اید، جزء حقوق شهروندی است؟ می‌خواهید اقتدار خود را نشان دهید؟ اقتدار در ریشه‌کنی فقر و فساد است، این را بدانید که تاریخ هیچ‌گاه از شما به نیکی یاد نخواهد کرد.

علی شریف زاده وکیل زندانی سیاسی خالد پیرزاده در حساب شخصی خود نوشت:

«#خالد_پیرزاده بسیار اوضاع نگران کننده ای دارد و شاید مرگ دیگری در زندان شیبان اهواز شاهد باشیم مسئولین بشما اخطار میدهم به وضعیت موکلم رسیدگی نمائید شما که دم از شهدا می زنید ازشهید ابراهیم هادی یادبگیرید که مجروح عراقی را یک روز بدوش کشید تا نجات دهد و الان شاهد چه هستیم !!!»

خالد پیرزاده که از مرداد ماه ۱۳۹۹ دوران محکومیت خود را در زندان سپری می‌کند، در اثر ضرب و شتم و شکنجه‌های دوران بازداشت دچار آسیب‌دیدگی در مهره‌های کمر و پا شده است. او پیش از این نیز در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیتش چندین بار دست به اعتصاب غذا زده و با قول مساعد مسئولان به اعتصاب غذای خود پایان داده بود، اما تا کنون هیچ‌کدام از خواسته‌هایش محقق نشده است.

این زندانی سیاسی در آخرین اقدام خود در اعتراض به عدم تحقق خواسته‌هایش اقدام به دوختن پلک چشم راست خود کرده بود که منجر به عفونت در این ناحیه شد.

گفتنی است هم‌اکنون وضعیت جسمی این زندانی سیاسی بسیار وخیم است و به گفته وکیل وی اگه اقدامی برای او صورت نگیرد شاهد مرگ دیگری در زندان‌های کشور خواهیم بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: