خامنه‌ای اعتراض‌ها به حجاب اجباری را “کوچک و حقیر” خواند

  • By :
  • Category : خبر
خبر

f1

آیت‌الله خامنه‌ای معترضان به حجاب اجباری در ایران را “فریب‌خورده” خواند و گفت اعتراضات زنان ایران بخشی از برنامه‌های دشمنان ایران است. او به همراهی روحانیون و نخبگان با این اعتراض‌ها هشدار داد.

آیت‌الله خامنه‌ای روز پنجشنبه ۱۷ اسفند (۸ مارس) به مناسبت ولادت دختر پیامبر اسلام با شماری از “ستایشگران و نغمه‌سرایان اهل بیت” در حسینیه خمینی دیدار کرد. رهبر جمهوری اسلامی ایران در سخنان خود به ویژگی‌های “زن اسلامی” پرداخت و “زن اسلامی” را با “زن غربی” مقایسه کرد.

خامنه‌ای در تعریف “زن اسلامی” گفت: او «موجودی است دارای ایمان، عفاف، رشد علمی و معنوی، اثرگذار در اجتماع، مدیر خانواده و مایه آرامش مرد و در کنار آن برخوردار از خصوصیات زنانگی مثل لطافت و آمادگی برای دریافت انوار الهی.»

رهبر جمهوری اسلامی در عین حال از “الگوی انحرافی زن غربی” سخن گفت و ویژگی‌های “زن غربی” را “برهنگی، جلب نظر و التذاذ مردان” معرفی کرد.

خامنه‌ای “زن اسلامی” را مدیر و محور خانواده دانست و «نقش مادری، همسری و ایجاد آرامش در خانواده» را مهم‌ترین شغل و مسئولیت او دانست.

حجاب و دشمنی با نظام

رهبر جمهوری اسلامی اعتراض زنان ایران به حجاب اجباری را بخشی از برنامه‌های دشمنان ایران دانست و گفت این دشمنان «از چند ماه قبل در اتاق‌های فکر دور هم نشستند و برای سه ماه آخر سال طراحی کردند که به خیال خود کار جمهوری اسلامی را در اسفند ماه تمام کنند.»

خامنه‌ای اعتراض به حجاب اجباری در ایران را نتیجه فریب چند دختر در اثر تبلیغات پرحجم دشمن معرفی کرد و  گفت که تصمیم رعایت حجاب برای همه زنان، تصمیم خمینی بوده و او حجاب را برای همه زنان واجب دانسته است. رهبر جمهوری اسلامی همچنین گفت: «ما مفتخر به حجاب زنان ایرانی هستیم.»

باید یادآور شد که همزمان با سخنرانی خامنه‌ای در جمع “ستایشگران و نغمه‌سرایان اهل بیت” پیرامون ویژگی‌های “زن اسلامی”، پلیس و نیروهای انتظامی مانع از برگزاری تجمع زنان تهران به مناسبت ۸ مارس، روز جهانی زن شدند.

اخبار منتشر شده حکایت از آن دارد که شماری از زنانی که مایل به شرکت در این تجمع بوده‌اند، توسط پلیس دستگیر شده‌اند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
درخواست مادر منوچهر بختیاری از مردم: «صدای #منوچهر_بختیاری باشید»

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از جانبختاگان آبان ۱۳۹۸ از تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۹ در بازداشت خودسرانه به سر می‌برد. او تنها به خاطر حقیقت طلبی و دادخواهی زندانی شده است و باید بی‌درنگ و بدون قید و شرط آزاد شود. مقامات ایرانی باید به جای آزار و تعقیب قضایی …

خبر
🔴محکومیت قطعی #علیرضا_علی_نژاد به تحمل ۸ سال حبس تعزیری

یکشنبه ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۹، علیرضا علی نژاد، توسط شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست احمد زرگر، با اتهامات اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور, توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام در مجموع به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در …

خبر
پرونده سازی و اتهام جدید #نیلوفر_بیانی، فعال محیط زیست وزندانی سیاسی

🔴#نیلوفر_بیانی، زندانی سیاسی در پرونده جدید تفهیم اتهام شد یکشنبه ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۹، جلسه بازپرسی و تفهیم اتهام نیلوفر بیانی، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین برگزار شد. طی روزهای گذشته، نیلوفر بیانی، فعال محیط زیست و زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین پس از …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: