خامنه ای انگشت ششم ، پیروزی با مردم است.

مقالات ونوشته ها

انگشت ششم، عضو اضافی و زائدی‌ست که درپنجه‌ی دست به‌وجود می‌آید، این عضو مزاحم و غیرعادی که باری‌ست بر دستِ آدمی، یاری و کمکی که نمی‌رساند هیچ، چارچوبهٔ کار و حرکت دست و پنجه را هم مختل می‌کند و اگر از حدِ عادی و معمولی بگذرد و گُنده‌تر گردد، دیگر انگشت‌ها را هم ناکار می‌کند و کار طبیعی دست انسان ناممکن می‌گردد!

آقای خامنه‌ای که تجسّم مکتب ولایت مطلقه‌ی فقیه محسوب می‌شود در حال حاضر به همان انگشت ششم مزاحمی مبدّل گشته که در امور داخلی و خارجی، کار دولت اعتدالیِ فعلی را مختل، و ترقی و تعالی ایران را سخت مشکل و ناممکن کرده ست. در معنا در همه‌ی زمینه‌های اجتماعی و معیشتی، مدنی و مذهبی، اخلاقی و فرهنگی، اقتصادی و سیاسی… ولی فقیه فعلی و نهادهای تحت امر او، در دشمنی علنی با خواست‌های ملت ایران قرار گرفته و به ابزار و اسبابی گسترده برای سرکوبِ بیرحمانه‌ی ایرانیان مبدّل گشته‌اند؛ از رادیو-تلویزیون و شورای نگهبان و دستگاه قضایی گرفته تا مراکز مالی و اقتصادی  تحت اختیار «آقا وشرکاء» همدست با ارگان‌های امنیتی بسیج و سپاه، و ائمه‌ی جمعه جمله آلات و اسباب سلطه‌ی علی خامنه‌ای و منصوبانش بر تودهٔ میلیونی مردم ایران‌اند و نیز، وسیلهٔ موثری هستند، در فشار آوردن بر «دولت اعتدالی» و جلوگیری از اجرای هر طرح اصلاحی و حرکت دموکراتیکی که با منافع فقهای حاکم و حکومت و قدرت مطلقه‌ی خامنه‌ای سازگار و خوانا نباشد؛ ازینروست که مردم به جان آمده‌ی ایران نوک تیز اعتراضات و انتقاداتشان را سوی شخص علی خامنه‌ای ولی فقیه گرفته‌اند و در هر حرکت مطالباتی و اعتراضی، فریاد مرگ بر دیکتاتور سر می‌دهند، جمهوری ایرانی می‌خواهند، کنار رفتن آخوندها را فریاد می‌زنند، از رضاشاه که هفتاد و چند سال قبل درگذشته، به بزرگی یاد می‌کنند…

در واقع این فریادها یک معنا بیشتر ندارند: علی خامنه‌ای و دربار و نهادهای تحت امر و فرمانش مسؤل اصلی بدبختی و بینوایی این مُلک و ملت‌اند، و تا خامنه‌ای نرود و بند و بساط ولایت فقیه جمع و کناری گذاشته نشود، دردهای این ملت درمان نخواهند شد و هیچ حرکت دموکراتیک و اصلاحی بنیادی، در ایران صورت وقوع نخواهد یافت.

از طرفی تضاد و اختلافات در حوزه‌های علمیه قم و مشهد و تبریز و تهران …در نهایت درجه تشدید یافته، و صدای اعتراض زعمای مذهب شیعه علیه شخص خامنه‌ای و مکتب ولایت فقیه برخاسته ست؛ زیرا به استثنای ثناگویان خامنه‌ای، و ائمه‌ی جمعه و مسولان مراکز مذهبی که وابسته به نهاد ولایت فقیه و مزدبگیرند، بقیه‌ی جامعه‌ی روحانیت که در اکثریت هستند با ایدهٔ ولایت فقیه قویاً مخالف‌اند و آن را عامل اصلی دوری مردم از اسلام و علت ِعمدهٔ منفور و مطرود شدن ملایان و آیات عظام در میان ایرانیان تلقی می‌کنند؛ دادِ این دسته و گروه از علماء شیعه به‌ویژه از آنجا بلند شده که به روشنی می‌بینند که اسلام و مذهب شیعه، خاصه «مراجع»، جداً بازنده‌ی اصلی انقلاب اسلامی بهمن ماه بودند؛ زیرا با فرمانفرمایی خمینی بعد خامنه‌ای، اسلام و انقلاب و روحانیت شیعه، به مکتب ولایت فقیه و سپس به ولایت مطلقهٔ فقیه تقلیل یافت، شد سلاحی قوی در دست عَمَله‌ی ظلم ولی فقیه، تا بر جان و نان و ناموس مردم مسلط شوند که شدند، و در حفظ موقعیت و مقام و منافع نامشروع خویش، از اقدام به هیچ فتنه و فساد و جنایتی اجتناب ننمودند!

باری تردیدی نکنیم که اکنون به تَه خط رسیده‌ایم، یعنی ایران و ایرانیّت، یا خامنه‌ای و «مکتبِ ولایت»: آزادی دین و مذهب و عقیده، یا استبدادِ ولی فقیه؛ آزادی زنان، یا زورگویی خامنه‌ای، اصلاحات اساسی و ترقی و دموکراسی، یا سلطه‌ی ارتجاعی خامنه‌ای، صلح و همزیستی و دوستی در خاورمیانه، یا جنگ و جهادِ دائمی «آقا» با اسرائیل و آمریکا؛ در نهایت، ایران یا خامنه‌ای؛ زیرا در اوضاع کنونی، نفس ِحضور خامنه‌ای به عنوان ولی فقیه، خطری جدی برای بود و نبود ِایران محسوب می‌شود.

اگر ملی و مردمی و ایران‌خواهیم، اگر با دخالت نظامی سعودی و آمریکا و اسرائیل در ایران مخالف‌ایم، و تبدیل ایران به یک سوریه دیگر را فاجعه می‌دانیم، پس قصه‌ی ولایت فقیه را باید تمام کنیم، و با یک حرکت ملی و مردمی و مسالمت‌آمیز، مثل جمع‌آوری میلیونی امضاء برای برکناری خامنه‌ای، این امر استراتژیک و حیاتی را به خواستِ نخست و سراسری و اصلی ملت ایران تبدیل کنیم.

سطح بالای آگاهی سیاسی ایرانی‌ها، شرائط مناسب بین‌المللی و امکانات ارتباطی مدرن تکنولوژیکی… این حرکت برحق ملی وسراسری، و پیروزی نهایی آن را تضمین می‌کند!

محمد ارسی تگزاس
Mohammadarasi@gmail.com

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مقالات ونوشته ها
پیام زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز پس از اعدام ظالمانه نوید افکاری

  متن کامل پیام زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز: درود به روان پاک تمامی قهرمانان ملی که در راه حق شهید شدند. به ویژه پهلوان عزیزمان نوید افکاری. به همه هواداران میلیونی نوید افکاری اعلام می کنم ایشان توسط شخصیتی قهرمان ملی نامیده شدند که بسیاری از این قهرمانان را …

مقالات ونوشته ها
شهبانو فرح پهلوی به مناسبت اعدام نوید افکاری قهرمان :

نوید افکاری قهرمان بود و قهرمان از جهان رفت. قهرمان #نوید_افکاری، مثل همه ایرانیانی که در تمام این سال ها برای آزادی ایران مبارزه کردند، رنج زندان و شکنجه و اعدام را به جان خریدند و هرگز از مبارزه دست نکشیدند، خواهان عدالت و آزادی بود و در این راه …

فراخوان
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه:جهت اطلاع همه! تحمل و انتظار راه چاره نیست!

تصمیمات و اجرای فجایع صورت گرفته توسط سرمایه داران، کارفرمایان و صاحبان کار هفت تپه، با بهانه های مختلف به راحتی به تعویق میافتد. آنها حتی سعی در تغییر تصمیمات اثبات شده به اشکال متداول دروغین چندین دهه پیش هستند. اما آنها نمی توانند با هیچ بهانه ای، آن تصمیمات …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: