خامنه ای: نخبه ها نباید از کشور خارج شوند، چون زندان ها خالی می شوند.

 

تنا فرقدانی فارغالتحصیل رشتهٔ نقاشی از دانشگاه الزهرا با معدل کل ۱۹٫۷۸ و رتبه برتر کل دانشگاه الزهرا در مقطع کارشناسی در رشتهٔ هنر از دانشجویان نخبه و استعدادهای درخشان این دانشگاه بود، به خاطر کشیدن طرحی از نمایندگان مجلس از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد منع گردید. آتنا علاوه بر فعالیتهای هنری در انجمن حمایت از کودکان کار به کودکان نقاشی نیز درس می‌داد.
مهیاره نداف، هموطن بهائی در نتیجه کنکور سراسری سال جاری از ادامه تحصیل محروم شد. وی که در کنکور سراسری سال جاری در گرایش علوم انسانی شرکت کرده و حائز رتبه ۱۸۲۹ شده بود، پس از وارد کردن مشخصات در سایت سازمان سنجش با پیغام نقص در پرونده رو برو شد. اما پس از مراجعه این شهروند بهائی به آدرس ذکر شده برای رفع نقص پرونده به ایشان گفته اند که شاید یک ماه دیگر نقص پرونده شما معلوم شود. همچنین هیچ برگه ای حتی مبنی بر مراجعه ایشان ارائه نکرده اند و به ایشان گفته اند که ما کاره ای نیستیم ، به رئیسمان آقای نوربخش در تهران مراجعه کنید.
آرمان رضاخانی متولد بهمن ۶۹، دانشجوی رشته مهندسی آی‌تی، برگزیده‌ی دوم جشنواره خوارزمی، نخبه ریاضیات ممتاز کشوری در المپیاد ریاضی، مکتشف قانونی در ریاضی به نام قانون مربعات و مثلثاث رضا خانی و مخترع جوان در زمینه هایی چون سازه های معماری و کمک آموزشی پیکتال است. او به زبان های انگلیسی و ایتالیایی تسلط دارد و با زبان های روسی و اکراینی آشنا است. یکی از مسائل اوپن ریاضیات را حل کرده است که مورد تایید اساتید دانشگاه های مطرح کشور قرار گرفته است. آرمان در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۸۸ در خیابان میرداماد تهران دستگیر شد و بعد از بازجویی در دی ماه ۸۸ به زندان اوین تحویل داده شد.
علی اکبر محمدزاده، دانشجوی نخبه دانشگاه شریف که بخاطر عدم همکاری با وزارت اطلاعات رژیم پس از شکنجه و صرب و شتم در زندان حکومت اسلامی روزهایشان را می‌گذرانند.
امید کوکبی (زاده ۱۳۶۱ در گنبد کاووس)، برگزیده المپیاد و دانشجوی فوق دکترای فیزیک اتمی با گرایش لیزر در دانشگاه تگزاس آمریکا، در بهمن ۸۹ هنگام خروج از ایران در فرودگاه بازداشت و زندانی شد. او توسط قاضی صلواتی به ده سال زندان محکوم شد و هم اکنون زندانی است. در سال ۲۰۱۴ از سوی انجمن غیردولتی پیشبرد علوم آمریکا، به عنوان برنده جایزه آزادی و مسئولیت‌پذیری علمی انتخاب شد. وی با کسب رتبه ۲۹ در کنکور توانست به طور همزمان در دو رشته فیزیک و مهندسی مکانیک در دانشگاه صنعتی شریف تحصیل کند

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: