خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی حواستار عدم لغو تحریم رییسی شدند

‏حامد اسماعیلیون: “او (ابراهیم رئیسی)از کسانی بود که در شب هجدهم دی ماه دستور به بازگذاشتن آسمان ایران را دادند. برای تعقیب کیفری این فرد در خارج از ایران تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم و ادامه خواهیم داد.”

دادخواهی
‎#ps752justice

هفت جنایتکار ابله را جلوی مردم ردیف کرده‌اند که هیچ‌کدام جرئت نکردند از یکی از فجیع‌ترین جنایت‌های تاریخ آن هم در همین هفده ماه پیش حرفی بزنند.

جنایت پی‌اس ۷۵۲ به همه‌ مردم نشان داد چگونه سپاه و دولت و قوه‌ قضائیه و آدمکش بزرگشان هماهنگ عمل می‌کنند.

جرئت نمی‌کنند چون می‌دانند این پرونده رهایشان نخواهد کرد.

مردم خود بهترین قاضیان و بهترین شاهدین هستند.

انجمن خانواده‌های قربانیان پرواز اوکراینی در بیانیه‌ای با اشاره به نقش ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب نظام جمهوری اسلامی ایران، او را یکی از عاملین کشتار پرواز PS752 خواند.

اعضای این انجمن رئیسی را به دلیل عضویت در شورای عالی امنیت ملی در زمان حمله موشکی سپاه به هواپیما، یکی از مقصرین اصلی این فاجعه خواند.

اعضای انجمن خانواده‌های قربانیان پرواز اوکراینی، شورای عالی امنیت ملی را به دلیل صدور دستور باز‌گذاشتن آسمان ایران در شب حادثه، مقصر این فاجعه می‌داند. به گفته این انجمن، شورا پس از این حادثه، «دستور تحقیقات مخفیانه وغیرمنصفانه‌ای» را صادر کرده است.

انجمن خانواده‌های قربانیان پرواز اوکراینی ضمن تشکر از تمام کسانی با خانواده‌ها همدردی کرده و هزینه آن را با «زندان و دور افتادن از تحصیل» داده‌اند نوشت: نه تنها اجازه نمی‌دهد ابراهیم رئیسی از لیست تحریم‌های بین‌المللی خارج شود، «بلکه به لیست تحریم‌های کانادا و دیگر کشور‌ها افزوده شود.»

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: