خطاب به رفقای کنفدراسیون عمومی کار – س ژ ت رفقای گرامی

 

ما با تاسف بسیار از حمله به صف تظاهرات و کامیونهای سندیکای شما در جریان تظاهرات باشکوه اول ماه مه در پاریس با خبر شدیم . بر اساس این اخبار عده ای ناشناس که برخی از آنان لباس سیاه یا جلیقه زرد پوشیده بودند ، با شعارهای ضد اتحادیه ای ، در پایان تظاهرات در میدان ” ناسیون” پاریس، به رفقای شما حمله کرده و ۲۱ نفر را زخمی کرده اند.

توجیه این حمله به هر دلیلی که باشد ، بر اساس هر اختلافی که باشد ، غیر ممکن است . حمله به رفقای س ژ ت ، حمله به کل جنبش کارگری فرانسه هست. سابقه درخشان تاریخی اتحادیه شما در کسب دستاوردهای مهم طبقه کارگر و حقوق بگیران فرانسه به حد کافی روشن و گویا هست و احتیاجی به تاکید و یا یادآوری ما، رفقای ایرانی شما ، ندارد.

ما ضمن محکوم کردن این حمله ، این تعرض نابخشودنی را ، آنهم در روز اول ماه مه ، روز جهانی همبستگی کارگران کشورها ، از طرف هر کس یا گروهی که باشد و با هر ” توجیهی” که باشد، حمله به خود و کل طبقه کارگر جهانی تلقی کرده و با شدت تمام محکوم میکنیم .

اتحادیه شما ، همراه با دیگر اتحادیه های عضو کلکتیو حمایت از کارگران ایران در فرانسه ، همواره یار و یاور خستگی ناپذیر مبارزات کارگران و حقوق بگیران در ایران بوده است. ما هرگز این را فراموش نکرده و به همبستگی بین المللی ای که شما رفقا در سازمان دادن آن نقش مهمی داشته و دارید، درود می فرستیم.

در پایان برای همه رفقای مجروح س ژ ت آرزوی بهبودی سریع میکنیم.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

سندیکای کشت صنعت نی شکر هفت تپه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: