خطر اعدام حسین ریحانی فقط بخاطر ارسال یک پیامک در آبان۹۸

خبر

خطر اعدام قریب الوقوع «حسین ریحانی» از بازداشت شدگان قیام آبان ۹۸

حسین ریحانی، از بازداشت شدگان آبانماه ۹۸ با خطر اعدام قریب الوقوع روبرو است و کسی را هم ندارد که به دادش برسد.

حسین ریحانی یکی از معترضانی که در آبان ۹۸ بازداشت شدند بیش از هفت ماه است که بلاتکلیف در زندان تهران بزرگ محبوس است و در معرض خطر اعدام قرار دارد.

ماموران اطلاعات سپاه روز ۱۷آذر۹۸ به خانه حسین ریحانی در شهرستان اسلامشهر حمله کرده و درحالیکه او از همه چیز بی خبر بود، وی را با ضرب و شتم بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان اوین موسوم به بند ۲الف منتقل کردند.

حسین ریحانی مدتی بعد به بازداشتگاه حفاظت اطلاعات قوه قضاییه موسوم به بند ۲۴۱ زندان اوین منتقل شد. نهایتا و بعد از گذشت تقریبا یک ماه حسین ریحانی را به زندان تهران بزرگ منتقل کردند.

در بیدادگاه ضد انقلاب اسلامشهر فقط بخاطر ارسال یک پیامک که در آن نوشته بود: «فلانی‌ها بانک را آتش زدند» به او اتهام محاربه زدند. (اتهامی که حکم آن در قضاییه جمهوری اسلامی اعدام است). سپس بیدادگاه اسلامشهر پرونده را برای رفع اختلاف و تصمیم نهایی به دیوان عالی کشور ارسال کرد.

این زندانی در خطر اعدام قرار دارد. این درحالیست که برغم گذشت هفت ماه از زمان بازداشت این زندانی و گذشت بیش از دوماه از ارسال پرونده به دیوان عالی کشور، وی همچنان بلاتکلیف است و اگر چه هیچ حکمی دریافت نکرده است اما در معرض خطر جدی اعدام قرار دارد.

حسی ریحانی در این مدت اجازه داشتن وکیل نداشته و هیچ اطلاعی از پرونده اش ندارد. اما بارها تحت شکنجه های جسمی از جمله کتک زدن با شلنگ به پشت و پهلو و دست و پا و حبس در انفرادی و شکنجه های روحی قرار گرفته اما همچنان بلاتکلیف و در معرض خطر اعدام در زندان بسر میبرد….

#اعدام_نکنید
#امیر_حسین_مرادی
#سعید_تمجیدی
#محمد_رجبی
#حسین_ریحانی
#دادخواهم
#زندانی_سیاسی
#مردم_را_می‌کشند_زبانشان_هم_دراز_است
#زندانیان_سیاسی_آزاد_باید_گردد
#اعتراضات_آبان_۹۸
#براندازم
#پویا_بختیاری
#فرزاد_انصاری_فر
#محسن_عمرانی
#دادخواهی
#پاینده_ایران
#از_بازداشتی_ها_بگو
#نه_میبخشیم_نه_فراموش_میکنیم
#از_خون_جوانان_وطن_لاله_دمیده
#من_هم_پسر_کسی_هستم
#آزادی_ایران
#ازادی
#اعتراضات_سراسری_اعتصابات_سراسری_نشانه_قدرت_ما_است
#سرنگون_باد_رژیم_تجاوز_شکنجه_ترور
#ایران_را_پس_میگیریم
#نه_به_جمهوری_اسلامی
#خامنهای_دجال
#خامنه_ای_دیکتاتور
#خامنه_ای_بدونه_به_زودی_سرنگونه
#سپاه_تروریست

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴 در سوگ دکتر محمد ملکی او بارها توسط حاکمیت زندانی شد و سالهای زیادی در اسارت و تحت فشار بود

او بارها توسط حاکمیت زندانی شد و سالهای زیادی در اسارت و تحت فشار بود دکتر ملکی مدافع پیگیر آزادی زندانیان سیاسی و مخالف سرسخت مجازات ضد انسانی اعدام بود او «کشتار انسانهای بی گناه و بی سلاح» در لیبرتی را به عنوان «جنایت علیه بشریت» محکوم کرده بود دکتر …

خبر
سخنرانی نرگس محمدی در مراسم تشییع پیر دیر آزادیخواهی و ظلم ستیزی ایران (دکتر محمد ملکی)

دکتر محمد ملکی برای من نه اولین رئیس دانشگاه تهران پس از انقلاب، بلکه «اولین مبارز علیه استبداد بعد از انقلاب است» چهارشنبه ۱۲ آذر #غذا_نیست_ترس_نیست #نه_به_اعدام #قیام_نزدیک_است #نه_به_جمهوری_اسلامی #MansourOsanlou 🆔http://t.me/khabargar

خبر
⚫️برای اولین بار در تاریخ ایران زنان در تشییع جنازه و حمل آن شرکت دارند!

فریاد نرگس محمدی در بدرقه دکتر ملکی: درود بر مرد آزادیخواه ایران ✋ مراسم تشییع پیکر دکتر «محمد ملکی» و شعار «درود بر مرد آزادیخواه ایران» توسط «نرگس محمدی» سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر، که پیکر او را بر شانه‌های خود حمل می‌کرد. محمد ملکی، اولین رئیس دانشگاه تهران و …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: