خطر اعدام حسین ریحانی فقط بخاطر ارسال یک پیامک در آبان۹۸

خبر

خطر اعدام قریب الوقوع «حسین ریحانی» از بازداشت شدگان قیام آبان ۹۸

حسین ریحانی، از بازداشت شدگان آبانماه ۹۸ با خطر اعدام قریب الوقوع روبرو است و کسی را هم ندارد که به دادش برسد.

حسین ریحانی یکی از معترضانی که در آبان ۹۸ بازداشت شدند بیش از هفت ماه است که بلاتکلیف در زندان تهران بزرگ محبوس است و در معرض خطر اعدام قرار دارد.

ماموران اطلاعات سپاه روز ۱۷آذر۹۸ به خانه حسین ریحانی در شهرستان اسلامشهر حمله کرده و درحالیکه او از همه چیز بی خبر بود، وی را با ضرب و شتم بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان اوین موسوم به بند ۲الف منتقل کردند.

حسین ریحانی مدتی بعد به بازداشتگاه حفاظت اطلاعات قوه قضاییه موسوم به بند ۲۴۱ زندان اوین منتقل شد. نهایتا و بعد از گذشت تقریبا یک ماه حسین ریحانی را به زندان تهران بزرگ منتقل کردند.

در بیدادگاه ضد انقلاب اسلامشهر فقط بخاطر ارسال یک پیامک که در آن نوشته بود: «فلانی‌ها بانک را آتش زدند» به او اتهام محاربه زدند. (اتهامی که حکم آن در قضاییه جمهوری اسلامی اعدام است). سپس بیدادگاه اسلامشهر پرونده را برای رفع اختلاف و تصمیم نهایی به دیوان عالی کشور ارسال کرد.

این زندانی در خطر اعدام قرار دارد. این درحالیست که برغم گذشت هفت ماه از زمان بازداشت این زندانی و گذشت بیش از دوماه از ارسال پرونده به دیوان عالی کشور، وی همچنان بلاتکلیف است و اگر چه هیچ حکمی دریافت نکرده است اما در معرض خطر جدی اعدام قرار دارد.

حسی ریحانی در این مدت اجازه داشتن وکیل نداشته و هیچ اطلاعی از پرونده اش ندارد. اما بارها تحت شکنجه های جسمی از جمله کتک زدن با شلنگ به پشت و پهلو و دست و پا و حبس در انفرادی و شکنجه های روحی قرار گرفته اما همچنان بلاتکلیف و در معرض خطر اعدام در زندان بسر میبرد….

#اعدام_نکنید
#امیر_حسین_مرادی
#سعید_تمجیدی
#محمد_رجبی
#حسین_ریحانی
#دادخواهم
#زندانی_سیاسی
#مردم_را_می‌کشند_زبانشان_هم_دراز_است
#زندانیان_سیاسی_آزاد_باید_گردد
#اعتراضات_آبان_۹۸
#براندازم
#پویا_بختیاری
#فرزاد_انصاری_فر
#محسن_عمرانی
#دادخواهی
#پاینده_ایران
#از_بازداشتی_ها_بگو
#نه_میبخشیم_نه_فراموش_میکنیم
#از_خون_جوانان_وطن_لاله_دمیده
#من_هم_پسر_کسی_هستم
#آزادی_ایران
#ازادی
#اعتراضات_سراسری_اعتصابات_سراسری_نشانه_قدرت_ما_است
#سرنگون_باد_رژیم_تجاوز_شکنجه_ترور
#ایران_را_پس_میگیریم
#نه_به_جمهوری_اسلامی
#خامنهای_دجال
#خامنه_ای_دیکتاتور
#خامنه_ای_بدونه_به_زودی_سرنگونه
#سپاه_تروریست

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
چرا رژیم هارتر شده است؟ خامنه‌ای مرض‌های معمول همه دیکتاتورها در آخر عمر را دارد

چرا رژیم هارتر شده است؟ خامنه‌ای مرض‌های معمول همه دیکتاتورها در آخر عمر را دارد کاوه کامرانیان 🔸انقلاب‌های رنگین در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی همیشه کابوس خامنه‌ای بوده و مخصوصا فروپاشی اتحاد شوروی او را دچار وحشت کرد. همان زمان گفته می‌شد که لیست بلند بالایی از یلتسین‌های بالقوه …

خبر
🔶 آخرین قمار جمهوری اسلامی با کارت هسته‌ای خود

کیا حمیدی ماجراجویی خارجی یا خودزنی داخلی 🔸دوم ژوئیه بود که سازمان انرژی اتمی ایران از وقوع حادثه‌ای در تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم نطنز در استان اصفهان خبر داد. همچون رویه همیشگی جمهوری اسلامی ابتدا خبر مسکوت گذاشته شد تا رسانه‌های خارجی آن را پوشش دهند و بعد مقامات مربوطه درمورد …

خبر
یورگن هاردت: «نقض مداوم حقوق بشر در ایران قابل تحمل نیست»

سخنگوى سیاست خارجی فراکسیون دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در پارلمان آلمان: نقض مداوم حقوق بشر در ایران قابل تحمل نیست؛ مرگ نوید افکاری باید در سیاست ما در ایران تأثیر بگذارد. 🔸بوندستاگ آلمان روز جمعه در مورد اعدام نوید افکاری کشتی گیر ایرانی و سیاست این کشور در مورد …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: