خطر ناشنوایی «سعید اقبالی» زندانی سیاسی به دلیل محرومیت از رسیدگی پزشکی

خبر

«سعید اقبالی»، فعال مدنی اهل کرمانشاه که از اوایل خرداد ۹۹ در زندان اوین در حبس به ‌سر می‌برد، با وجود عفونت شدید در ناحیه گوش سمت راست، با کارشکنی مسئولان زندان از دسترسی به خدمات درمانی محروم مانده است.

«گلرخ ایرایی»، زندانی سیاسی  روز سه‌شنبه چهارم آذر ۱۳۹۹ با اعلام این خبر در اینستاگرام خود نوشته است: سعید اقبالی باوجود پارگی هفتاد درصدی گوش راست، درد و عفونت شدید گوش و نامه پزشک زندان‌اوین برای اعزام به بیمارستان، کماکان از رسیدگی پزشکی محروم است.

به نوشته گلرخ ایرایی، مسوولان زندان به سعید اقبالی گفته‌اند که اگر پزشک برای او نامه مبنی بر وضعیت حاد بنویسد او را به بیمارستان منتقل می‌کنند و این در حالی است که پزشک بهداری زندان بارها بر نیاز مبرم او به عمل جراحی تاکید کرده است.

گوش سعید اقبالی به شدت سنگین شده و عفونت به سمت مخچه گسترش پیدا کرده اما بهداری زندان جز تجویز مسکن کاری نمی‌کند. اخیرا هم قرار بود او را برای درمان به بیمارستان اعزام کنند اما در نهایت به دلایل نامعلومی این اعزام لغو شده و او را به زندان بازگرداندند.

به‌ گفته این منبع، پارگی پرده گوش سمت راست سعید اقبالی پس از بازداشت و ضرب و جرح او در سال ۱۳۹۶ توسط مأموران امنیتی رخ داده است.

سعید اقبالی در بهمن ماه ۱۳۹۶ توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل خود در کرمانشاه بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

این فعال مدنی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «محمد مقیسه» به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
فوری شعار دانشجویان پلى تکنیک :«اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت»

فورى ⁩، دقایقى پیش، تهران: ‏نیروهاى امنیتى در ورودى پلى تکنیک را از بیرون به روى معترضان بسته اند تا آنها وارد خیابان نشوند. ‏ معترضان با شعار «بى شرف» و «اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت» علیه جمهورى اسلامى شعار مى دهند ‏

خبر
همبستگی نو با منصور اسانلو با نگاهی به زندگی سخت کارگران رانندگان و اتوبوسداران و کامیونداران

اعتراض و اعتصاب های مزدبگیران و راه های همبستگی پیرامون رسیدن به اعتصابا ت و اعتراضات با پروژه های هر اتوبوس یک چهار راه و همکاری دیگر مخالفان و ناراضیان با منصور اسانلو

خبر
🔴از دردهای سیستان و بلوچستان

اینجا خاک مردم زحمتکش بلوچ است. کمبود آب، عدم مدیریت، بی اعتنایی مسئولان وشرایط سخت، زندگی را برای این کشاورزان زحمتکش سخت تر کرده‌است. اما بی تردید، روزی نه چندان دور، فریاد این کشاورزان گرسنه به خشم تبدیل خواهد شد و حاصل این خشم مقدس، بهروزی زحمتکشان خواهد بود!

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: