خمینی کار جدید در بلوچستان

کارخانه بافت بلوچ به انبار لبنیات تبدیل شد، کارگران اخراجی به دستفروشی رو آوردند

🔹کارگران کارخانه بافت بلوچ دو ماه است که هیچ حقوقی از کارفرما دریافت نکرده‌اند و همچنین سنوات سال گذشته خود را از کارفرما طلبکارند. براساس گزارش «سیاوش پورعلی» برای ایلنا، این کارخانه با حدود ۳ هزار کارگر در سال ۶۲ شروع به کار کرد، اما در حال حاضر در سال ۹۶ تعداد کارگران این کارخانه به ۱۱۷ نفر می‌رسد. کارگران اخراجی به دستفروشی رو آورده و کارخانه تبدیل به سردخانه محصولات لبنی شده، در ۵ سال اخیر ۵ مدیرعامل عوض شده و مدیر جدید هم حاضر به مصاحبه در باره وضعیت کارخانه و سرنوشت کارگران نشده است.

بلوچ

استاندار سیستان و بلوچستان از تصویب طرح واگذاری کامل کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر به بخش دولتی در جلسه هیئت دولت خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، هاشمی در بازدید از این کارخانه گفت: در جلسه هفته گذشته هیئت دولت ، مدیریت این واحد نساجی از لیست واگذاری به بخش خصوصی خارج و به دولت واگذار شد.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت زیرساختها و نیروی انسانی این مجموعه گفت:  دولت تنها تسهیلات و اعتبارات را در این مجموعه تامین می کند و این کارخانه به دلیل شرایط خاص همچنان نیاز ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی در کنار کمکهای دولتی است.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه سرمایه گذاری بومی نقش مهمی در حیات بخشی به این واحد نساجی دارد، گفت: در صورت فراهم شدن شرایط مطلوب در این کارخانه، دولت بار دیگر این واحد مهم تولیدی را به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد.
کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر در سال 55 در شهرستان ایرانشهر راه اندازی شد و  در زمان اوج فعالیت حدود 2 هزار و 400 نفر نیرو در آن مشغول به فعالیت بودند.
این کارخانه سال 87 دچار آتش سوزی و واحدهای  ریسندگی آن کاملا تعطیل و فعالیت بافندگی و رنگ آمیزی آن محدود شد.
از سال گذشته واحدهای ریسندگی آن فعال شده است و هم اکنون حدود 200 نفر در آن مشغول بکارند.خصوصی و دولتی همه غارتگرند. . باید مالکیت ها ومدیریتها به خود کارکنان هر واحد باز گردد.مجامع عمومی توان مدیریت جمعی دارند.همان نظام شورایی که طالقانی از ان سخن می گفت وبه همان دلیل کشته شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.