دادخواهی سندیکایی ها جلوی استانداری خوزستان

تجمع اعتراضی کارگران فصلی نی‌بر مجتمع کشت‌و صنعت هفت نسبت به عدم پرداخت میلیاردها تومان حق بیمه ودیگرمطالباتشان مقابل استانداری خوزستان

صبح امروز یکشنبه 2مهر،حدود ۲۰۰ نفر از کارگران فصلی نی‌بر مجتمع کشت‌و صنعت هفت تپه در اعتراض به عدم پرداخت میلیاردها تومان حق بیمه ودیگرمطالباتشان از طرف کارفرما با سفر به اهواز مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

برپایه گزارش منتشره،یکی از کارگران حاضر در این اجتماع اعتراضی گفت: اعتراض‌ امروز کارگران فصلی نی‌بر برای واریز بیش از ۱۰ میلیارد تومان از حق بیمه پرداخت نشده؛ برپا شده است.

از قرار معلوم این هزینه مربوط به فاصله‌‌ای است که بین سالهای ۶۸ تا ۹۲ در پرداخت هزینه بیمه این کارگران ایجاد شده‌است.

همچنین به تاخیر افتادن چندماه مطالبات مزدی و وضعیت نامعلوم پرداخت حق بهره برداری سالهای گذشته از دیگر مطالبات کارگران حاضر در در اجتماع روز جاری بوده است.

یکی از کارگران معترض با یادآوری اینکه در سال ۹۳ شماری از نی‌برهای مجتمع هفت‌تپه برای پیگیری مطالبات خود به تهران آمده بودند، گفت: پس از این ماجرا دولت طی مصوبه‌ای مبلغ ۲۵ میلیارد تومان برای پرداخت حق بیمه این کارگران اختصاص داد.

وی ادامه داد: تا این لحظه مبلغ ۱۵ میلیارد تومان از اعتبارات تعیین شده توسط دولت پرداخت شده است که نتیجه آن صدور احکام بازنشستگی برای شماری زیادی از کارگران نی‌بر بوده است.

این کارگر هفت تپه با بیان اینکه در صورت پرداخت مابقی حق بیمه  فصول بیکاری کارگران که حدود ۱۰ میلیارد تومان می‌شود حدود ۱۸۰کارگر از مجموع ۳۵۰کارگر فصلی نی‌بر کنونی بازنشسته می‌شوند، افزود: با این حال پس از گذشت چند سال از تصویب این مصوبه هنوز پرداخت مابقی حق بیمه فصول بیکاری کارگران مشخص نیست.

به گفته وی، وجود فاصله بیمه‌ای در سوابق این کارگران به آن دلیل است که امکان برداشت محصول نی‌شکر تنها در نیمی از سال، کارگران نی‌بر به صورت فصلی مشغول به کارند و به همین دلیل حق بیمه آنان نیز تنها نیمی از سال پرداخت می‌شود.

در این رابطه سیامک افشار (قائم مقام مدیرعامل مجتمع نی شکر هفت تپه) با تایید مطالبات بیمه‌ای کارگران نی‌بر فصلی گفت: پرداخت مطالبات بیمه‌ای کارگران فصلی همانند گذشته نیاز به همکاری سازمان تامین اجتماعی دارد.

او با بیان اینکه از مجموع ۲۵ میلیارد تومان بدهی بیمه‌ای کارگران فصلی تاکنون مبلغ ۱۷ میلیارد آن به تامین اجتماعی پرداخت شده است، افزود: آنچه باقی ماند حدود ۸ میلیارد تومان است که امروز این رقم با افزایش جریمه به حدود ۱۴ میلیارد تومان رسیده است.

به گفته وی، با پرداخت بخش زیادی از مطالبات بیمه‌ای توانستیم تعداد زیادی از کارگران فصلی را بازنشسته کنیم. در این زمینه می‌توان گفت اگر سازمان تامین اجتماعی بازهم به همکاری خود با مجتمع نیشکر هفت تپه ادامه دهد  تعداد زیادی دیگری از کارگران فصلی نی‌بر مشمول بازنشستگی خواهند شد.

افشار اضافه کرد: درخواست ما از تامین اجتماعی اقساطی کردن حق بیمه کارگران فصلی و بخشودگی جرائم آن است که در مکاتباتی نیز با علی ربیعی (وزیر کار) داشته‌ایم و ایشان نیز دستورات لازم را در نامه مذکور پاراف کرده‌اند.

تجمع کارگران  اخراجی شرکت واگن سازی مترو مقابل شورای شهر تهران

امروز2مهر،جمعی از کارگران اخراجی  شرکت واگن سازی مترو دراعتراض به اخراجشان از کاردست به تجمع مقابل شورای شهر تهران،زدند.

بنابه گزارشات رسانه ای شده،این کارگران واگن سازی مترودرحالی از کارشان اخراج شده اند که بیش از 20 سال سابقه کاری دارند.

شماره ای دیگر از سریال تجمعات اعتراضی کارشناسان صندوق بیمه کشاورزی نسبت به بلاتکلیفی استخدامی مقابل مجلس

امروز2مهر،جمعی از کارشناسان صندوق بیمه کشاورزی در اعتراض به عدم تعیین تکلیف وضعیت استخدامیشان ،برای باری دیگر مقابل مجلس تجمع کردند.

تجمعات کارکنان بیمارستان ها ومراکز درمانی لرستان دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها مطالباتشان مقابل دانشگاه علوم پزشکی واستانداری

امروز2مهرماه، جمعی از کارکنان و پرستاران بیمارستان ها و مراکز درمانی استان لرستان در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود اعم از اضافه کاری، کارانه و برخی مشکلات معیشتی مقابل دانشگاه علوم پزشکی تجمع کردند.

بدنبال عدم پاسخگویی ریاست دانشگاه که اتفاقا در دانشگاه حضور داشت و نیز بی اعتنایی مجموعه مدیریت دانشگاه نسبت به اعتراض کارکنان ادامه این تجمع به استانداری لرستان کشیده شد.

نمایندگان کارکنان با مسئولین استانداری ملاقات و موارد مورد اعتراض بصورت حضوری و کتبی ارائه شد.

در این رابطه یکی از پرستاران به خبرنگاران گفت: حدود 10 ماه است که کارانه پرسنل را نداده‌اند و این تجمع به همین علت انجام شده است. هفت ماه اضافه کاری در بیمارستان و مراکز درمانی داشته‌ایم که آن را هم هنوز پرداخت نکرده‌اند.

یکی دیگر از پرستاران گفت: بیمارستان‌ها سیستم درآمدزا هستند و از بیماران پول‌های هنگفتی دریافت می‌کنند اما مطالبات ما را پرداخت نمی‌کنند و می گویند باید بیمه‌ها مطالبات خود را به دانشگاه پرداخت کنند تا بتوانیم کارانه شمارا بپردازیم. البته این عدم پرداخت کارانه مختص ما پرستاران است و بسیاری از پزشکان متخصص نیز با این موضوع مواجه‌اند.

اخراج تعدادی از کارگران شهرداری بهبهانا

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.