داریوش اقبالی :ایران در سایه دار است منشینید خموش

فرهنگ وهنر

داریوش اقبالی خواننده، با انتشار ویدیویی در اینستاگرام ، همراه با طرح هایی از مانا نیستانی در واکنش به مرگ «جرج فلوید» و مقایسه آن با سکوت در برابر کشتار ایرانیان توسط رژیم آخوندی، نوشت:
👈کشته شدنِ ناحقِ یک انسان به دست پلیس آمریکا، جرقه‌ای برای شعله‌ورشدن تظاهرات در بسیاری از نقاط جهان شد. ❗️
این اعتراضات، ابعادی فراتر از اعتراض به کشته شدن یک انسان پیدا کرده وآسیب‌های اجتماعی و ریشه‌ای همچون نژادپرستی و خشونتِ نیروهای امنیتی را نشانه گرفته است.
در هر کجای جهان که جُنبشی در جهت اصلاح و بهبودی حقوق انسان‌ها آغاز شود، باید از آن حمایت کرد. اما من ناخودآگاه به ایران فکر می‌کنم. زمانی که مرگِ ناحقِ یک نفر آغازگر چنین اعتراضاتی ریشه‌ای می‌شود، به بسیاری که به ناحق در ایران کُشته شدند و به فراموشی سپرده شدند، فکر می‌کنم.

💥سرکوب، شکنجه و کُشتار منتقدان و فعالان سیاسی ایران را از یاد نبریم. ❗️ممنوعیت، سانسور، حذف فکری و فیزیکی اندیشمندان و روشنفکران ایران را از یاد نبریم. تهدید، فرار و تبعید دگراندیشان و نُخبگان ایران را از یاد نبریم. ازمیان بردن مردم عادی، مردان و زنان و کودکان ایران را از یاد نبریم. از یاد نبریم و خاموش نباشیم.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
ترانه اى براى روز جهانى حذف خشونت علیه زنان

ترانه اى بسیار جالب وجذاب براى روز جهانى حذف خشونت علیه زنان با زیر نویس فارسى متن ترانه زنجیرها را بشکنیم

خبر
آشیانه ی پرستوها در پستوی دفتر مجتبی خامنه ای

  برخی از آقازاده های مشهور 🔺فرزندان علی خامنه‌ای«آقازاده ها، ژن خوب» مصطفی خامنه ای، مجتبی خامنه ای، محسن (مسعود) خامنه ای و میثم خامنه ای به ترتیب پسران او هستند. دختران او بشری و هدی نام دارند. فرزندان علی خامنه ای دارای ثروت‌های هنگفتی هستند که در اغلب بانک‌های …

خبر
🔴مصائب کارگران شرکتی در بندر امام؛ از تبعیض و دستمزد پایین در عذابیم/ ما هم کرونا می‌گیریم!

کارگران یک شرکت از پیمانکاران بندرامام از حقوق و مزایایی مثل حق ارتفاع، حق بدی آب و هوا محروم هستند ولی کارمندان کارفرمای مادر یعنی سازمان بنادر از این مزایا برخوردار هستند. شرایط حاکم بر روابط کار در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در بسیاری موارد زمینه استثمار کارگران را …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: