درخواست کمک شورای مدیریت گذار از سازمان بهداشت جهانی و کشورهای اروپایی برای کمک به ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا

 از سازمان بهداشت جهانی و کشورهای اروپایی برای مبارزه با بحران ویروس کرونا در ایران کمک میخواهیم

شورای مدیریت گذار با احترام و به نام ملت ایران از سازمان بهداشت جهانی و کشورهای اروپایی درخواست می کند که تمام اقدامات لازم را برای کمک به مردم ایران در پیشگیری از گسترش بیشتر Coronavirus/COVID-19 و درمان بیماران در اسرع وقت انجام دهند. در میان تمام کشورهایی که مورد تهاجم ویروس کرونا قرار گرفته اند، یعنی، چین، فیلیپین، ایران، کره، ژاپن، فرانسه، ایتالیا و تایوان، جمهوری اسلامی ایران کمترین آمادگی برای مقابله با  پتانسیل گسترش فراگیر این ویروس را دارد.

بحران اقتصادی ایران، فساد سیستماتیک، عدم آمادگی جامعه پزشکی، ناکافی بودن تجهیزات پزشکی و امکانات، عدم شفافیت، انتشار اطلاعات نادرست، بی کفایتی سیاست گذاران و اصرار مقامات رژیم در بالاترین سطح  به وجود توطئه، حتی در ارتباط با شیوع بیماری Covid-19، باعث می شود كه جمهوری اسلامی نتواند به شیوه ای موثر از شیوع سریع این بیماری عفونی در سطوح گسترده تر جامعه جلوگیری كند.

تمامی شواهد تا کنون نشان از ناتوانی آشکار دولت  ایران در مقابله موثر با این بحران فاجعه آمیز بهداشتی دارند.  گزارش های غیر رسمی تا روز ۲۸ فوریه از ۱۹۲ مرده صحبت می کنند. تعداد افراد آلوده به ویروس در این زمان بیش از ۷۵۰ نفر تخمین زده شده است، تعداد واقعی آلودگی احتمالا بسیار بیشتر است. در مقام مقایسه میزان مرگ و میر در ایران بیش از ۱۱ درصد بوده که این بیش از ۳ برابر نرخ آن در چین است. عفونت به ویروس کرونا در ۲۳ ایالت از ۳۱ ایالت ایران شیوع یافته است اما دولت از بستن مساجد و اماکن مقدس که از پربازدیدکننده ترین مکان ها توسط شهروندان ایرانی و  دیگر گردشگران هستند خودداری می کند.

اولین موارد عفونت که در عراق ، کویت ، عمان و افغانستان گزارش شده اند یک وجه مشترک  دارند: همه بیماران اخیراً به ایران رفته بودند. بنابراین، ما، شورای مدیریت گذار درخواست داریم كه سازمان بهداشت جهانی و نهادهای بهداشتی کشورهای اروپایی مطابق مأموریت انساندوستانه خود به كمك مردم ایران بشتابند، برای دستیابی به بالاترین سطح ممکن سلامتی،  برای  خدمت به “آسیب پذیرها”  و حفظ بهداشت بین المللی. ما از شما تقاضا داریم که در مراحل ابتدایی این بیماری همه گیر جهانی به مردم ایران کمک کنید. ما، شورای مدیریت گذار،تلاشهای شما را ستایش می کنیم و شک نداریم که مردم ایران از شما برای کمک هایتان همیشه سپاسگزار خواهند بود. آنچه پیش آمده در واقع  یک بحران بشردوستانه است که شریف ترین و تواناترین نهادها را برای پاسخگویی به آن می طلبد.

با احترام

از طرف هیئت دبیران شورای مدیریت گذار

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: