دردنامه فعال حقوق بشر امجد حسین پناهی درمورد آزار واذیت خانواده اش

گزارش

با وجود پیگیری های مکرر خانوادەام و مراجعه به نهادهای امنیتی، تاکتون از سرنوشت “رامین حسین پناهی” هیچ گونه خبری در دست نیست.

وزارت اطلاعات می گوید، رامین تحویل ما نیست و تحویل سپاه پاسداران است و سپاه برعکس می گوید، رامین تحویل ما نیست و در دست وزارت اطلاعات است.

هرچند بطور غیره رسمی اخباری را دریافت کردەایم که رامین هنگامی که به تهران برده شده بود، با فشار و درخواست وزارت اطلاعات به کردستان برگردانده شده و هم اکنون در اداره اطلاعات شهر سنندج و تحت شکنجه کلیه چپ خود را ازدست داده و اگر همچنان در زیر شکنجه بماند و تحت درمان قرار نگیرد، احتمال مرگ وی حتمی است.

در این مدت که بجز پدر پیر و مادر مریضم، کسی نیست پیگیر وضعیت رامین و دیگر اعضای خانوادەام باشد، دیروز هنگامی که مادرم به اداره اطلاعات شهر سنندج مراجعه می کند، ماموران وزارت اطلاعات در اوج بی شرمی، به وی توهین و بی احترامی و وی را بیرون می کنند، و می گویند که سپاه مسئول پرونده و بازداشت رامین است و ربطی به وزارت اطلاعات ندارد، از طرفی دیگر سپاه هم می گوید، ما رامین را تحویل وزارت اطلاعات دادیم و دیگر ربطی به ما ندارد.

جای یادآوریست که ١٨ روز پیش “رامین حسین پناهی” در شرایطی که مورد هدف سه گلوله قرار گرفته بود، توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل میشود.

پس از از این حادثه فشار نیروهای امنیتی، اطلاعاتی به خانوادەام شدت گرفته و چهار نفر از اعضای خانوادەام را به نام های ” افشین حسین پناهی ، زبیرحسین پناهی و احمد حسین پناهی را بازداشت کرده، و تاکنون از سرنوشت آنها اطلاع دقیقی در دست نیست.

خانوادەام در این مدت و طی چندین بیانیه و نامه به سازمانهای جهانی حقوق بشر و تمامی فعالان حقوق بشری و …خواستار پشتیبانی از رامین حسین پناهی و آزادی افشین زبیر و احمد و همچنین ممانعت و جلوگیری از حادثەای دیگر نسبت به خانواده حسین پناهی شدند.

19748915_1554888264569818_5615295067551037100_n

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
یورش زندانبانان به زندانیان اعتصاب کننده در زندان تهران بزرگ

  بنابر گزارش‌های رسیده  ساعاتی قبل در پی وخامت حال زندانیان اعتصاب کننده زندان تهران بزرگ و انتقال این زندانیان به بهداری؛ ماموران امنیتی و زندانبانان به این زندانیان در بهداری حمله‌ور شدند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند که به اعتصاب غذای خود پایان بدهند. شنیده‌ها …

گزارش
یادداشت محبوبه رمضانی مادر پژمان قلی‌پور از جان‌باختگان آبان ۹۸ خطاب به اصغر فرهادی:

  آقای اصغر فرهادی! فضای مجازی دشمن این مردم نیست بلکه در این دوران سرکوب که ظاهرا شما از آن بی‌نصیبید، تنها صدای این مردم ستمدیده است. فضای مجازی نه فضای تخریب و دروغ‌پراکنی که تنها جاییست که در حکومتی سراسر دروغ و سانسور میتوان حقیقت را در آن یافت. …

خبر
#سعید_تمجیدی از بازداشت شدگان #آبان_خونین_98 به اعتصاب غذای زندانیان سیاسی پیوست

زندانی سیاسی سعید تمجیدی، متولد ۱ خرداد ۱۳۷۱ ساکن محله خزانه تهران، دانشجوی رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی می باشد. وی از معترضان شرکت کننده در اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸ است که اکنون در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ، محبوس است. سعید تمجیدی به همراه محمد رجبی در تاریخ ۲۹ آبان ۹۸ …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: