دروغپردازی و پرونده سازی برای جنایت توسط قوه نا قضائیه !!

افشاگری

مهم – افشای دروغهای قضاییه برای صدور حکم اعدام سه جوان بازداشتی آبان۹۸

♦️قضاییه ولایت فقیه برای تایید و صدور حکم اعدام سه جوان بازداشت شده در اعتراضات آبان۹۸ اقدام به دروغگوییهای متعدد و پرونده سازی‌های کذب و گرفتن اقاریر از متهمان زیر شکنجه‌های قرون وسطایی و وحشتناک کرده است تا بتواند در ادامه کشتار ۱۵۰۰ نفر در آبان۹۸، برای ماشین کشتار خود طعمه ای بسازد.
بخصوص در این شرایط حساس که شورش ارتش گرسنگان بدون شک در راه است حاکمیت تنها راه نجات خود را در ایجاد رعب و وحشت از طریق اعدام و دادن حکمهای سنگین می بیند. ازدیاد اعدامها و حکمهای سنگین و غیر متعارف مبین همین است.

قضاییه جمهوری اسلامی برای گرفتن اعترافات دروغ از این زندانیان آنها را ساعتها از پا آویزان کرده و به پاهایشان ضربه زده اند تا بتوانند آنچه خود میخواهند را در پرونده ثبت کرده و امضای حکم اعدام را از خود زندانی اخذ کنند.
♦️سازمان عفو بین الملل در اینرابطه نوشت: « آن‌ها در پی یک محاکمه به شدت ناعادلانه و بر اساس اعترافات اجباری که تحت شکنجه به دست آمده به اعدام محکوم شده‌اند. آن‌ها گفته‌اند که از طریق ضرب‌ وجرح، شوک الکتریکی و آویزان شدن مورد شکنجه قرار گرفته‌اند.»

♦️در پی همین دروغگوییها سخنگوی قوه قضاییه ادعا کرده بود: «عجیب است آقایی که این روزها به عنوان وکیل اینها در رسانه ها اطلاع رسانی می کند که موکلین من نتوانستند از خود دفاع کنند هنوز فرمی برای وکالت ارائه نکرده است!» این درحالیست که به گفته وکلا اصلا در این پرونده وکیلی وجود نداشته و حتی همان یک وکیل هم تا مرحله اجرای احکام حق دسترسی به پرونده را نداشته و به شیوه ای کاملا غیرقانونی اصلا به جلسه دادگاه دعوت نشده! دو متهم دیگر هم اصلا وکیل نداشتند و وکلای تسخیری هم که خبرگزاری میزان منتشر کرد در مرحله دادگاه اضافه شدند.

♦️سخنگوی قوه قضاییه همچنین مدعی شده بود: « بعد از دستگیری در گوشی موبایل این افراد صحنه هایی که بانک، اماکن عمومی و اتوبوس ها را آتش می زنند مشخص شد، با جسارت از اعمال مجرمانه خود فیلمبرداری کردند و برای خبرگزاری‌های خارج از کشور ارسال کردند» این درحالیست که وکلا گفتند «در خصوص اصل اتهامات هم هیچ حمله ای با سلاح گرم در کار نبوده است و تنها اقاریر (در زیر شکنجه و فشار) در این پرونده وجود دارد

قضاییه ولایت فقیه برای تایید و صدور حکم اعدام سه جوان بازداشت شده در اعتراضات آبان۹۸ اقدام به دروغگوییهای متعدد و پرونده سازی‌های کذب و گرفتن اقاریر از متهمان زیر شکنجه‌های قرون وسطایی و وحشتناک کرده است تا بتواند در ادامه کشتار ۱۵۰۰ نفر در آبان۹۸، این جوانان را نیز به هر ترتیب که شده اعدام و سربه نیست کند.

قضاییه جمهوری اسلامی برای گرفتن اعترافات دروغ از این زندانیان آنها را ساعتها از پا آویزان کرده و به پاهایشان ضربه زده اند تا بتوانند آنچه خود میخواهند را در پرونده ثبت کرده و امضای حکم اعدام را از خود زندانی اخذ کنند. سازمان عفو بین الملل در اینرابطه نوشت: « آن‌ها در پی یک محاکمه به شدت ناعادلانه و بر اساس اعترافات اجباری که تحت شکنجه به دست آمده به اعدام محکوم شده‌اند. آن‌ها گفته‌اند که از طریق ضرب‌ وجرح، شوک الکتریکی و آویزان شدن مورد شکنجه قرار

گرفته‌اند.»

در پی همین دروغگوییها سخنگوی قوه قضاییه ادعا کرده بود: «عجیب است آقایی که این روزها به عنوان وکیل اینها در رسانه ها اطلاع رسانی می کند که موکلین من نتوانستند از خود دفاع کنند هنوز فرمی برای وکالت ارائه نکرده است!» این درحالیست که به گفته وکلا اصلا در این پرونده وکیلی وجود نداشته و حتی همان یک وکیل هم تا مرحله اجرای احکام حق دسترسی به پرونده را نداشته و به شیوه ای کاملا غیرقانونی اصلا به جلسه دادگاه دعوت نشده! دو متهم دیگر هم اصلا وکیل نداشتند و وکلای تسخیری هم که خبرگزاری میزان منتشر کرد در مرحله دادگاه اضافه شدند.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین مدعی شده بود: « بعد از دستگیری در گوشی موبایل این افراد صحنه هایی که بانک، اماکن عمومی و اتوبوس ها را آتش می زنند مشخص شد، با جسارت از اعمال مجرمانه خود فیلمبرداری کردند و برای خبرگزاری‌های خارج از کشور ارسال کردند» این درحالیست که وکلا گفتند «در خصوص اصل اتهامات هم هیچ حمله ای با سلاح گرم در کار نبوده است و تنها اقاریر (در زیر شکنجه و فشار) در این پرونده وجود دارد.

بابک پاک نیا که به همراه حسین تاج و مصطفی نیلی وکلای تعیینی سه جوان بازداشت شده در اعتراضات آبان۹۸ هستند، در یک کلیپ که در اینستاگرام خود منتشر کرد، و تا حدودی از «ایرادات فاحش» پرونده های این متهمان و دروغهایی که قوه قضاییه، «دادگاه» و خبرگزاریها برای توجیه تایید و گرفتن امضای حکم اعدام این سه جوان در پیش گرفته اند پرده برداشت.

بابابک پاک‌نیا، یکی از وکلای پرونده ۳ نفر از معترضان آبان ۹۸ در حساب توییتر خود نوشت ادعاهای مطرح شده درباره اتهامات این سه نفر و یک فیلم منتشر شده از یک سرقت را رد کرد و نوشت
به عنوان وکیل پرونده عرض می کنم، هیچ اتهامی ناظر بر قتل، تجاوز، سرقت با اسلحه گرم و بمب گذاری در پرونده وجود ندارد؛ فیلم منتشره در فضای مجازی که از فروشگاهی سرقت می شود اصلا ربطی به پرونده موکلین ما ندارد.
اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید
آقای پاک‌نیا که وکیل امیرحسین مرادی است پیشتر اعلام کرده بود که در مرحله مقدماتی تحقیق از این متهمان “برخلاف مقررات” اصلا وکیلی وجود نداشته.
او روز گذشته هم در یک توییت دیگر با حمایت از همکاران دیگرش از قوه قضاییه انتقاد کرده که تا ۲۵ تیرماه به هیچ کدام از سه وکیل امکان دسترسی به پرونده داده نشده بوده است.

بابک پاک نیا گفت امیدوارم خبرگزاریها اخبار دروغ منتشر نکنند و دروغ نگویند و اخبار جعلی منتشر نکنند که اینها در دادگاه وکیل داشتند؛ در مرحله دادسرا اینها اصلا وکیل نداشتند. این چیزی هم که عرض میکنم عین قانون است که متهمین در مرحله تحقیقات مقدماتی یعنی در مرحله دادسرا باید وکیل داشته باشند.

این وکیل اضافه کرد: همچنین در خصوص اصل اتهامات هم هیچ حمله‌ای با سلاح گرم در کار نبوده است. هیچ تناسبی بین جرم و مجازات وجود ندارد و موکلین ما اراذل و اوباش نیستند و سابقه‌ای هم

ندارند

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پیام زندانی سیاسی پیروز منصوری در پاسخ به ادعای اعزام زندانیان به مراکز درمانی

در پی ادعاهای اخیر سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اینکه زندانیان به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل می شوند، زندانی سیاسی پیروز (محمدعلی) منصوری طی پیامی به دروغ بودن این ادعا پرداخت و نوشت این ادعا «دروغی است که مرغ های پخته تاریخ را هم به خنده وا می …

خبر
مولود حاجی‌زاده یکی دیگر ازروزنامه‌نگارانی که به دلیل سوال درباره کشتار آبان به زندان محکوم شد

مولود حاجی‌زاده، روزنامه‌نگار در رشته توییتی نوشت: «برای اینکه نوشتم چرا در آبان ۱۵۰۰ نفر کشتید یکسال حبس گرفتم، برای اینکه گفتم چرا به هواپیما شلیک کردید، به جزای نقدی محکوم شدم، حالا دو سال حکم پرونده قبلی هم از تعلیق درآورده‌اند و بنا به اجرایش دارند.» مولود نوشت که …

خبر
مقاومت شهروندی با منصور اسانلو : با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه،

با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه، همبستگی های بزرگ‌تر را در مسیر های سیاسی پیشنهاد می‌کند . مسیر دموکراسی از تقاطع و اتحاد تشکل های. مردمی مثل سندیکاها می گذرد.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: