منابع نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران از درگیری در حرم عبدالعظیم، محل بست‌نشینی عده‌ای از چهره‌های نزدیک به او خبر داده اند.

کانال تلگرامی وب‌سایت خبری «دولت بهار» شنبه ۲۷ آبان با انتشار تصاویر و ویدئوهایی ادعا کرده است که «لباس‌شخصی‌ها» در حرم عبدالعظیم به بست‌نشینان حمله کرده اند و تلاش کرده‌اند آنها را از این حرم بیرون برانند. شنبه چهارمین روز بست‌نشینی حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس جمهوری پیشین ایران، علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای احمدی‌نژاد و حبیب الله جزء خراسانی، ذیحساب نهاد ریاست جمهوری دولت او در اعتراض به اتهام‌های قضائی علیه آنها است.

به ادعای این کانال تلگرامی، حمله «سازماندهی‌شده» بوده است. پیش از این حمله محمود احمدی‌نژاد در جمع بست‌نشینان دوباره حاضر شد تا بر حمایت خود از آنان تأکید کند. او چهارشنبه نیز همراه با اسفندیار رحیم مشایی، مشاور پیشین خود به جمع بست‌نشینان رفته بود.

بست‌نشینی چهره‌های نزدیک به محمود احمدی‌نژاد از صبح چهارشنبه ۲۴ آبان‌ماه آغاز شده است. در این روز قرار بود حمید بقایی در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتش شرکت کند اما او در دادگاه حاضر نشد. دادگاه با حضور عادل حیدری، وکیل‌مدافع بقایی در دادگاه کارکنان دولت برگزار شد.

خبرگزاری «میزان»، وابسته به قوه قضائیه شنبه در گزارشی بست‌نشینی در حرم عبدالعظیم و انتقادهای احمدی‌نژاد در جریان حضورش در آنجا را «معرکه‌گیری با ژست خودمردم‌انگاری برای فرار از محکمه» خواند و این کار را «خلاف شرع، قانون و اخلاق» توصیف کرد. بنابر این گزارش، حمید بقایی به دلیل «اتهام‌های عدیده مالی» به دادگاه احضار شده است. بقایی در واکنش به این مطلب در کانال تلگرامی خود اتهام‌های مالی علیه خود را بار دیگر تکذیب کرد و نوشت: «فرزند خلف پدرشان نیستند اگر ظرف ۲۴ ساعت مستندات متقن ادعاهایشان را منتشر نکنند.»

بست‌نشینان مدعی اند که اتهام‌ها علیه آنها «توطئه‌ای» برای بدنام‌کردن دولت احمدی‌نژاد است.پیش‌تر گفته شده بود که برای خود رئیس‌جمهوری پیشین ایران به اتهام فساد مالی گسترده کیفرخواست صادر شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: