از روز دوشنبه ۵ اردیبهشت، اعتصاب کارگران پیمانی نفت و پتروشیمی آغاز شد. در این روز کارگران با دست کشیدن از کار تجمعات اعتراضی در محوطه کارخانه برپا نمودند. تاکنون کارگران بیش از ده مجتمع نفتی به اعتصاب پیوسته اند و این در حالی است که تابستان گذشته شاهد اعتصاب یک ماهه این کارگران در بیش از ۱۱۰ مجتمع بودیم که فضای سیاسی جامعه را دگرگون کرد.

این در حالی است که در روز اول اردیبهشت اولین تجمع سراسری معلمان در سال جدید در بیش از ۵۰ شهر کوچک و بزرگ برگزار شد. همچنین دانشجویان علم و صنعت در روز ۴ اردیبهشت تجمع پرشوری در محوطه دانشگاه بر علیه قوانین و مقررات ضد زن و ارتجاعی جمهوری اسلامی در دانشگاه ها برگزار نمودند.

این وضعیت نشان از آغاز دور جدیدی از تقابل میان جامعه و جمهوری اسلامی دارد؛ دوره ای که باید با اتحاد و همبستگی در میان بخش ها و جنبش های موجود در جامعه محکم تر و قاطع تر از پیش به مبارزه با شرایط ضد انسانی برساخته جمهوری اسلامی پرداخت.

در آستانه #روز_جهانی_کارگر و در حالی که معلمان نیز به مناسبت این روز و در راستای همراهی و همبستگی با کارگران اعلام تجمع سراسری نموده اند، دانشجویان در سراسر کشور نیز باید از اعتصاب کارگران نفت و پتروشیمی حمایت کنند و با همراهی معلمان، کارگران و سایر بخشهای معترض جامعه، روز جهانی کارگری با شکوه برگزار کنند.

#دانشگاه_سنگر_آزادی_برابری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: