صدور بیانیه انجمن قلم در آمریکا

گزارش

در آستانه بیستمین روز اعتصاب غذای نسرین ستوده، وکیل زندانی در ایران، در اعتراض به شرایط «ناعادلانه و غیرقانونی» زندانیان، انجمن قلم آمریکا با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری او و سایر زندانیان سیاسی در ایران شد.

در کنار این بیانیه که روز جمعه، هفتم شهریور، در پایگاه رسمی انجمن قلم منتشر شده، مدیر بخش «آزادی بیان در معرض خطر» این انجمن، نیز با بیان این‌که خانم ستوده «عمر خود را صرف حمایت از حقوق بشر ایرانیان به ویژه زنان» کرده، نسبت به سلامت و سرنوشت او در زندان اظهار نگرانی کرد.

کاربران ایرانی در یک طوفان توییتری خواستار آزادی «نسرین ستوده»، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی شدند. این طوفان توییتری پس از خبر «رضا خندان»، همسر نسرین، نسبت به مصمم بودن خانم ستوده بر ادامه اعتصاب غذا به راه افتاد و به یکی از ترندهای توییتر در ایران تبدیل شد. او از ۱۹ روز پیش در اعتراض به جلوگیری از آزادی زندانیان سیاسی، اعتصاب غذا کرده و وضعیت جسمی خوبی ندارد. ماموران امنیتی با هدف فشار بر نسرین ستوده، ۶ روز پس از اعتصاب غذایش دختر ۲۰ ساله او را بازداشت موقت کردند. خانم ستوده وکالت پرونده برخی فعالان سیاسی و اجتماعی، از جمله متهمان پرنده «دختران خیابان انقلاب» را بر عهده داشت. در سال‌های اخیر بازداشت، ارعاب و سرکوب وکلای مدافع شدت گرفته و اکنون چندین وکیل دادگستری زندانی هستند.

برای ایرانِ فردا به تو نیاز داریم

✋ گروهی از فعالان مدنی، مدافعان حقوق بشر، روزنامه‌نگاران و اهالی فرهنگ و هنر با انتشار نامه‌ای از «نسرین ستوده» درخواست کرده‌اند تا به اعتصاب غذای خود پایان دهد. امضاکنندگان نامه از این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر زندانی خواسته‌اند برای فرزندان و همسرش و نیز برای «ایران فردا» به اعتصاب غذایش پایان دهد.

✋ #نسرین_ستوده از ۳۱ مرداد در اعتراض به عدم آزادی زندانیان سیاسی به‌ویژه در شرایط بحران #کرونا، دست به #اعتصاب_غذا زده است. روز پنجشنبه «رضا خندان» همسر این زندانی سیاسی، از وخامت حال او خبر داده و گفت: «حدود ۶ کیلو از وزن ۵۳ کیلویی او کم شده است. نوسان فشار و به‌ویژه میزان قند خونش بسیار بالاست. حالت تهوع اجازه نمی‌دهد به اندازه کافی آب و قند استفاده کند که این خود بسیار خطرناک است.»

✋ در نامه‌ای که دیروز منتشر شد کنشگران و فعالان اجتماعی خطاب به نسرین ستوده نوشته‌اند: «ما امضاکنندگان این نامه با مهر فراوان و ارادتی قلبی تقاضا داریم که به اعتصاب غذای خود پایان داده و برای ایران فردا، برای نیماها و مهرآوه‌ها، تندرست و پر انرژی بمانی.»

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
اعتصابات و اعتراضات کارگری و قیام سپید ، شورای هماهنگی رهبری و سامانه همبستگی ملی ایرانیان با منصور اسانلو

سامانه همبستگی ملی در حال گسترش است Instagram: @channelyektv http://www.facebook.com/ChannelYek  

خبر
#فورى 🔴 اعتصاب غذاى پنج نفر از زندانیان سیاسى محکوم به اعدام زندان مرکزى اهواز

#لب_دوزى جاسم حیدرى، على خسرجى،حسین سیلاوى، على مطیرى و على مجدم، پنج زندانى در انفرادى زندان مرکزى اهواز در اعتراض به شکنجه،رفتار مسؤلین زندان و ممنوعیت از ملاقات با خانواده هایشان از سه روز پیش اقدام به اعتصاب غذا کردند. منابع حقوق بشر مى گویند: این ۵ زندانى در انفرادى …

خبر
”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم ))

ما از شما یاران گرامی خواهش می کنیم بر پایه خواسته های مشترک حداقلی به هم بپیوندیم . منصور اسانلو کارگرسندیکالیست و سخنگوی دوره ای جنبش ستمدیدگان دادخواه ایران : ”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم )) ما بخشی از نیروهای مردمی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: