زن
به اندازه ی تمام
ظرافت های زنانه اش
قدرتمند است،،،،،
فقط کافیست
نخواهد تکیه کند‌‌!!!!
دنیایی را
به دوش میکشد…

با وجود گذشت چندین روز از انتشار خبر ابتلای سپیده قلیان به کرونا، مسئولین زندان همچنان از اعزام وی به بیمارستان امنتاع می‌کنند و با درخواست مرخصی او نیز موافقت نمی‌شود. بنا به گزارشات منتشر شده بیش از دو هفته از تب شدید، بدن‌درد، اسهال، استفراغ و کلیه‌درد او می‌گذرد.

با وجود مثبت شدن آزمایش کرونای قلیان، در روزهای اخیر او به قرنطینه‌ی زندان منتقل شده اما به وضعیت او رسیدگی نمی‌شود.
هنوز مدت زمانی زیادی از قتل بکتاش آبتین توسط جمهوری اسلامی با کمک ویروس کرونا نگذشته است که بار دیگر مسئولین زندان با بی‌اعتنایی و قصور خود جان یک زندانی دیگر را نیز تهدید می‌کنند.

در آستانه #هشت_مارس #روز_جهانی_زن صدای #سپیده_قلیان را به گوش دنیا برسانیم!

سپیده قُلیان فعال کارگری و زندانی سیاسی در ۲۷ آبان ‌۹۷ در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه و به دلیل حمایت از کارگران معترض بازداشت و ۱ ماه بعد با قرار وثیقه آزاد شد.
او پس از فاش کردن شکنجه شدن در مدت بازداشت برای اخذ اعترافات اجباری، باردیگر بازداشت و نزدیک ۱ سال زندانی و در ادامه نیز به ۵ سال زندان محکوم شد.
در تیر ۹۹ پس از احضار به اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و برای تحمل حکم زندان به زندان اوین منتقل و در ۲۰ اسفند ۹۹ به زندان بوشهر تبعید شد.
در اواسط مرداد ۱۴۰۰ تست کرونای وی مثبت شد و به مرخصی اعزام شد.
در طول دوره مرخصی، سپیده قلیان درباره وضعیت زندان بوشهر افشاگری کرد. بعد از پایان مرخصی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد

کانون نویسندگان ایران نسبت به ابتلای سپیده قلیان به کرونا در زندان و ممانعت مسئولان زندان و قوه قضائیه از دادن مرخصی استعلاجی واکنش نشان داده و گفته است که مسئولیت جان زندانیان بر عهده‌ی حکومت است و هر گزندی به سلامت آن‌ها متوجه مسئولان زندان و قوه‌ی قضائیه‌ خواهد بود

بعدی سپیده ِ قلیان ست،؟؟؟
به ماه تبر نمی رسد…،!

مگذاریم
تبر را
به گل سرخ برسد

آه آبتین…،؛

ز راه و آن ت
«سپید» خواهد تابید

«قلیان» هم نوردت
همسنگر
و
همراهت
از کویر شب گذار
بر بهارت تابند…،

از غفلت یارانت

کرکس ز گرگ و ابلیس
دارند ز پیشت آرند…،!؟!

آن جاهلان یانکی
از نشرت در هراسند

با غل و قتل بهارند…،!؟!

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: