در آستانه روز جهانی کارگر اسماعیل بخشی زندانی دلاور هفت تپه را فراموش نکنیم صدایش باشیم وکیل اسماعیل بخشی: مقامات توصیه کرده‌اند پرونده موکلم رسانه‌ای نشود

 

فرزانه_زیلابی وکیل #اسماعیل_بخشی درباره آخرین وضعیت این فعال کارگری زندانی در #ایران، از توصیه مقامات قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی به خانواده موکلش و وکلای پرونده درباره «رسانه ای نکردن» موضوعات خبر داده است.

سندیکای کارگران #نیشکر_هفت_تپه، به نقل از فرزانه زیلابی در کانال #تلگرام این سندیکا نوشت: «مقامات قضایی و امنیتی، خانواده موکل و وکلای پرونده را به رسانه ای نکردن توصیه می‌کنند و از سویی در یک سکوت خبری ، بدون تمدید و ابلاغ قرار، موکلم را در حبس غیر قانونی نگه داشته اند.»

خانم زیلابی گفته است که اسماعیل بخشی با شکایت وزیر اطلاعات در یکم بهمن ماه دوباره دستگیر و بازداشت شده است و علاوه بر اتهام های امنیتی پیشین، عنوان های اتهامی جدیدی مبنی بر «توهین به مقامات»، «تشویش اذهان عمومی از طریق نشر اکاذیب» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» نیز به آقای بخشی تفهیم شده است.

این #وکیل_دادگستری با اشاره به گذشت دوماه از بازداشت دوباره اسماعیل بخشی گفته است در حالی که یکم فروردین قرار بازداشت به پایان رسیده، برخلاف ماده ۲۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری، تمدید قرار بازداشت به موکلش و یا هیچ گونه تمدید قرار به #زندان واصل نشده است و آقای بخشی در #حبس غیرقانونی به سر می برد.

اسماعیل بخشی و #سپیده_قلیان که آبان سال گذشته و در جریان اعتراض‌های کارگران شرکت نیشکر هفت تپه بازداشت شده بودند، پس از آزادی اعلام کردند که در دوران بازداشت #شکنجه شده‌ و تحت فشار «اعتراف اجباری» کرده‌اند. این دو نفر پس از این اظهارات، برای دومین بار، در اوایل بهمن ماه بازداشت شدند.

پیش از این #جاوید_رحمان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور #حقوق_بشر ایران در گزارشی، ضمن تاکید بر حق #آزادی_بیان، از جمهوری اسلامی خواست که اجازه برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز را صادر و فعالان مدنی مانند سپیده قلیان و اسماعیل بخشی را آزاد کند.

بخشى از سخنرانی اسماعیل بخشی در جمع کارگران بەمناسبت روز اول ماە مە

“ما آلترنانیومون شورايى وجمعیە
ما فرد محورنسیتم
فرد طلب نیستیم ،
فردطلبان ،
ناسیونالیستها ،
نژاد پرستان ،
مرتجعین خودشون رو بە ما نچسپونن ،
آلترناتیو ما شوراهای کارگریست ،
یعنی جمعی تصمیم می گیریم برای سرنوشت خودمون ،
از پایین حکم صادر می کنیم هر چی زدن تو سرمون بسە حالا ما تعیین تکلیف می کنیم .”

گرامی باد #اول_مە روز جهانی کارگر
پیش بە سوی تشکیل #شوراها
#کارگر_زندانی، #زندانی_سیاسی آزاد باید گردد!
#اسماعیل_بخشی را آزاد کنید!

photo_بخشی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: