در اعتراض به سیاست‌های جمهوری اسلامی فردا در اعتصاب محدود است

جمعی از فعالان مدنی و کارگری شهرستان مهاباد از مردم خواسته‌اند تا فردا چهارشنبه ۲۲ شهریور، تا ساعت ۱۱ صبح به اعتصاب عمومی دست بزنند. این فراخوان در اعتراض به جلوگیری نیروهای امنیتی از برگزاری تجمع اعتراض‌آمیز دو روز گذشته شهر …

جمعی از فعالان مدنی و کارگری شهرستان مهاباد از مردم خواسته‌اند تا فردا چهارشنبه ۲۲ شهریور، تا ساعت ۱۱ صبح به اعتصاب عمومی دست بزنند. این فراخوان در اعتراض به جلوگیری نیروهای امنیتی از برگزاری تجمع اعتراض‌آمیز دو روز گذشته شهر مهاباد صادر شده است. انتظار می‌رود که فردا صبح تا ساعت ۱۱، شهر مهاباد به حالت تعطیل درآید.
متن بیانیه فعالان مدنی مهاباد که بدین مناسبت برگزار شده، بدین شرح است:
فراخوان اعتصاب عمومی محدود-شهرستان مـهاباد
مردم غیور و آگاه شهرستان مهاباد ، همچنان که مطلع هستید چند روز قبل در حمایت از اعتراضات مسالمت‌آمیز شهرهای روژهلات کردستان از جمله بانه، سردشت و سنه، بیانیه‌ای مبنی بر ۶ درخواست جهت چاره‌یابی بحران کشتار کولبران و کاسبکاران کرد [توسط نیروهای امنیتی] به اطلاع شما مردم فهیم و مسئولین امر رسید.
اما آنچه روزهای قبل در تجمع اعتراضی شهرهای بانه، سنه، کرماشان و مهاباد شاهد آن بودیم، نه تنها پاسخ درست و مبنی بر حل مسئله نبود، بلکه باز بازداشت و اعمال خشونت جای مذاکره و گفتگو را پر کرد.
ضمن تشکر و قدردانی از شما مردم گرانقدر به خاطر استقبال از فراخوان تجمع مسالمت‌آمیز، از شما هم میهنان عزیز می‌خواهیم برای ایجاد فشار مدنی جهت تحقق خواسته‌های شما عزیزان در حمایت از حق زندگی آزاد و نان شرافتمندانه، چهارشنبه برابر با ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، صبح تا ساعت ۱۱ مغازه‌های خود را بازگشایی نکنید. کارگران فصلی و ساختمانی و دولتی بر سرکار نروند، کارمندان مردمدار و مسئولین دلسوز در ادارات حاضر نشوند و مردم مگر در شرایط بیماری از منزل خارج نشوند، دانشجویان به کلاس‌های درس نروند تا شاید حرکتی بر وجدان‌های بیدار جهانی ایجاد شود و این اعتراض مسالمت‌آمیز سرآغاز پایان خشونت و قتل‌عام کاسبکاران کرد گردد.
و خاطرنشان می‌کنیم در صورت عدم دریافت پاسخ درخواست‌هایمان از سوی مسئولین نظام اعتراضات خود را فراگیرتر خواهیم کرد.
درخواست‌های مردم و جامعه مدنی شهرستان مهاباد از مسئولین و به‌خصوص آقای روحانی:
۱. هرچه زودتر به کشتار وقیحانه کولبران و کاسبکاران کرد واکنش انسانی نشان دهند.
۲. قتل‌عام و کشتار کولبران و کاسبکاران کرد فوراً متوقف شود.
۳. به خاطر اوضاع بوجود آمده از مردم کردستان عذرخواهی شود و در جهت تسکین درد و آلام خانواده کولبران قربانی اقدام عاجل صورت گیرد.
۴. بازداشت شدگان اعتراضات چند روز اخیر شهرهای روژهلات کردستان بدون هیچ قید و شرطی آزاد شوند.
۵. ضمن احترام به حریم خصوصی و حق شهروندی مردم، فضای میلیتاریزه و امنیتی را از شهرهای کردستان برداشته شود.
۶. وعده های انتخاباتی ریاست‌جمهوری مبنی بر ساماندهی وضعیت کولبران، عملی شده و کارت مرزنشینی کولبران که در چند روز اخیر از سوی نیروهای امنیتی مصادره شده‌اند تحویل صاحبانشان گردد.
۷. ضمانت تأمین امنیت کاسبکاران کرد در نوار مرزی ایران و عراق و همچنین ایران و ترکیه.
[در غیر این‌صورت جمهوری اسلامی باید بداند که درصوردت بی‌توجهی به این خواسته‌ها،] بدون‌شک هیچ سدی را توانای مقابله با سیل خروشان مردم آگاه نیست !
جمعی از فعالین مدنی، کسبه و بازاریان، دانشجویان و مردم غیور و آگاه شهرستان مهاباد
وعده ما: چهارشنبه مصادف با ۲۲/۰۶/۱۳۹۶ با عدم بازگشایی مغازه‌ها و نگه داشتن زندگی عادی تا ساعت ۱۱ صبح در سطح شهر و روستاهای شهرستان مهاباد
21731026_360263987743374_4014838947298556534_n.jpgابتکار‌عمل خلق‌های کوردستان-شهرستان مـهاباد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.