در هفت تپه چه می گذرد

mobarezeh

از روزی که نیشکر هفت تپه به بخش خصوصی واگذار شده است شاهد حوادث بغرنجی هستیم که  وجدان ادمی را به درد وا می دارد.اولا از روزی که این واگذاری صورت گرفت (هدیه ای که دولت روحانی در کیسه مردم منطقه قرار داد) کمترین باری بوده است که مدیریت جدید شرکت  بدون اعتراض واعتصاب نسبت به پرداخت حقوق کارگران اقدام کرده باشد.بطوریکه اعصاب وروان کارگران را با این همه مشکلات معیشتی وسختی زندگی و گرمای طاقت فرسای خوزستان را به بازی می گیرند و کسی از مسئولین دولتی هم پاسخگوی این معضلات نیست. بطور مشخص ،حتا دوبار بخشنامه خود را در مورد پرداخت حقوق و پاداش بهره برداری ، زیر پا گذاشته است مثلا قرار بود که پاداش بهره برداری نیمه اول فروردین پرداخت شود که تا این لحظه ،چنین امری محقق نشده است.امروز کارگران وپرسنل اداری شرکت کوچکترین اعتمادی به مدیریت شر کت(آقای سیامک افشار) ندارند.

گویا اینها امده اند که فقط دروغ بگویند.گویا آمده اند تا سفره کارگران را خالی تر از پیش سازند.ما نمی دانم دلیل واگذاری شرکت به این عده ی کم سن وسال و جوان(میانگین سنی سهام داران پاینتر از سی سال میباشد) چه بوده است؟. دو سال پیش ،درست چند روز قبل از واگذاری با جستجو در سایت خصوصی سازی هیچ نشان وخبری مبنی بر مزایده واگذاری نیشکر هفت تپه ،اعم از اسامی طرفهای مزایده و یا شرایط مزایده موجود نبود. تنها یه خبر که حاکی ازین بود که نیشکر هفت تپه جهت خصوصی سازی مشتری ندارد وتا دوسال اینده همچنان دولتی می ماند. لازم به ذکر است که مسئله نداشتن مشتری به هیچ وجه حقیقت نداشت و چندین نفر وگروه در تلاش جهت خرید نیشکر هفت تپه بودند. اما در کمال شگفتی ،یکی دو هفت تپه بعد اعلام شد که این شرکت به دو سه جوان کم سن وسال واگذار شده است. هرچند عقیده عموم برین است که این افراد ظاهر ماجرا هستند ودر پشت پرده ،افراد قدرت مند دیگری حضور دارند.مالکینی  که نه تجربه ای در زمینه نیشکر داشتند ونه برخورد مناسب و صادقانه ای با پرسنل قدیمی وکار کشته شرکت داشتند از روز اول بداخلاقی ها و تهدید وتحقیر پرسنل و کارگران شرکت آغاز گردید.که در چند مورد به نزاع وکتک کاری منجر شد.

از طرف دیگر اوضاع  امنیتی شدیدی در مجتمع ایجاد کرده اند نصب صدها دوربین دیجیتال وحتا استفاده از پهپاد در کارخانه ،به جهت کنترل و زیر نظر گرفتن رفتار و گفتار کارگران از جمله اعمال غیر انسانیست. ازین بسیار بدتر ،قرار دادن کارگران در مقابل همدیگر ، بطوریکه با سواستفاده از وضعیت فقر وبیکاری جوانان در منطقه ،آنها را به خبر چینی و جاسوسی از دیگر کارگران وا میدارند.یعنی کارگران بر علیه کارگران. خیلی ها معتقدند که قتل یکی از مسئولان  انتظامات شرکت ،بهمراه راننده اش در چند هفته گذشته ،از ثمرات اقدامات فتنه انگیزانه مدیریت جدید میباشد. همچنین نکته جالب دیگر اینکه با توجه به واگذاری شرکت بسیار بزرگ و وسیع نیشکر هفت تپه به بخش خصوصی در زمان دولت روحانی ،که همانطور که گفته شد این واگذاری بدون رعایت هیچگونه مقررات وضوابط قانونی  از طرف سازمان خصوصی سازی صورت گرفت با این حال ، مدیریت خصوصی شرکت در زمان تبلیغات ریاست جمهوری به شدت از دولت روحانی حمایت می کردند کما اینکه در موقعی که آقای روحانی به اهواز آمدند چندین دستگاه اتوبوس را به جهت پرشور کردن سخنرانی ایشان گسیل کردند.

در خاتمه :ما کارگران نیشکر هفت تپه از اقای روحانی بعنوان رئیس جمهور و با توجه به این واقعیت که واگذاری شرکت نیشکر هفت تپه در زمان تصدی ایشان بر دولت ،صورت گرفته است تقاضا داریم که به مشکلات عدیده ای که مدیریت جدید برای همه پرسنل ایجاد کرده است رسیدگی نمایند. ما  مردم خوزستان ،با وجود گرمای طاقت فرسا و هوایی بشدت الوده ،در سرزمینی ثروت مند اما با مردمی فلاکت زده و درد مند، از شما تقاضا مندیم که لااقل با رفع یکی از مصائب ما،یعنی آن بخشی که مربوط به حوزه وظیفه شماست وشما توانایی اصلاح وبهبود شرایط معیشتی ما را دارید رسیدگی نمایید و شرکت نیشکر را ازین افراد ناصلاح باز پس گرفته وبه دولت برگردانید.همانطور که  هدف اصلی بنیان گذاران هفت تپه از روز اول اشتغال وامنیت در منطقه بوده است ونه سود دهی

جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.