در چهاردهمین پرونده‌سازی در داخل زندان، سهیل عربی به بیدادگاه ضدانقلاب تهران احضار شد…

روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه، سهیل عربی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از بابت پرونده ای که اخیرا در زندان علیه وی گشوده شده است به «دادگاه» انقلاب تهران احضار شد.

طبق گزارش دریافتی و به نقل از منابع فعال حقوق بشر در ایران، زندانی سیاسی، سهیل عربی در پی یک پرونده سازی جدید در دوران حبس به «بیدادگاه» ضدانقلاب احضار شد

، طبق احضاریه‌ای که توسط شعبه ۲۶ «دادگاه» انقلاب تهران در روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه صادر و به منزل پدربزرگ آقای عربی ارسال شده است، از سهیل عربی خواسته شده که راس ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۶ مردادماه، جهت رسیدگی به اتهامات «توهین به رهبر جمهوری اسلامی در فضای مجازی، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام در فضای مجازی» در شعبه مربوطه حاضر شود.

این پرونده سازی جدید و انتساب اتهامات واهی در شرایطی است که سهیل عربی در زندان رجایی شهر کرج در حال تحمل دوران محکومیت خود بوده و طی این مدت به فضای مجازی دسترسی نداشته است.

زندانی سیاسی، سهیل عربی از تاریخ ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۲ در بازداشت و زندان به سر میبرد و تمام این مدت از مرخصی نیز محروم بوده است. وی در تاریخ ۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

وی همزمان با اینکه پس از تغییرات بسیار در روند دادرسی و احکام صادره در حال تحمل دوران محکومیت ۷ سال و شش ماهه خود در زندان تهران بزرگ بود، از بابت دو پرونده‌ی جدید که در زندان علیه وی مفتوح شده بود، توسط «دادگاه» انقلاب تهران به حبس تبعید و جزای نقدی محکوم شد. آقای عربی در پرونده نخست از بابت اتهامات «توهین به مقدسات دینی، فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری» به ۵ سال حبس و از بابت پرونده دیگرش به اتهام «نشر اکاذیب به قصد تشویق اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام» به ۲ سال حبس، دو سال تبعید به برازجان و ۴ میلیون تومان جزای نقدی و به اتهام «تخریب اموال دولتی» به ۱ سال و ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: