اخباروگزارشات کارگری26آذر1396

– تجمع اعتراضی کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز  نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل کارخانه برای دومین روز متوالی

– تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنایع فولاد و ذوب آهن مقابل استانداری اصفهان برای دومین روز متوالی

– اعتصاب وتجمع کارگران قسمت خط راه آهن آذربایجان دراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق وحق پایان کار

– تجمعات اعتراضی ‌کارگران پروژه دوخطه راه‌آهن زنجان ـ قزوین نسبت به عدم پرداخت 6ماه حقوق مقابل اداره راه‌آهن شمال‌غرب و استانداری زنجان

– اعتراضات دامنه دارکارگران گروه صنعتی فولاد آذربایجان‌غربی نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی

تهدید کارگران معترض به اخراج ازکار

– با عدم رسیدگی عملی به خواستهای کارگران بازنشسته کیان تایر، آنان فردا 27 آذر ماه دست به تجمع خواهند زد

– نامه سرگشاده سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه به کارگران وتشکل های کارگری درایران وجهان (همراه با متن انگیسی وفرانسه):

خطر مرگ رضا شهابی در صورت تداوم حبس ظالمانه!

– ما تسلیم سیاست های ضد کارگری نخواهیم شد!

– عدم تمدید دفترچه بیمه کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان

– تجمعات اعتراضی دانشجویان 10دانشگاه

– تجمع اعتراضی فعالان محیط زیست نسبت به طرح توسعه پالایشگاه شیراز

– جان باختن کارگرجوان پالایشگاه ستاره خلیج فارس براثرسقوط از ارتفاع

– جان باختن کارگری جوان در رشت براثر ریزش دیوار

– جان باختن یک کارگر معدن امین خرمدشت براثرریزش آوار

 مرگ 2 کارگرجوان شرکت تولید قارچ دزفول بدنبال سقوط در استخر آمونیاک

تجمع اعتراضی کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز  نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل کارخانه برای دومین روز متوالی

روزیکشنبه بیست وششم آذرماه برای دومین روز متوالی، کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتور سازی تبریزدراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی پس از پلمب کارخانه،دست به تجمع زدند.

کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتور سازی تبریزازروزپنج شنبه23آذرماه پلمب وحدود220کارگرش با ماه ها حقوق معوقه بیکارشدند.

براساس گزارشات منتشره،کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز که دست کم ۴۰ سال از آغاز فعالیت‌اش می‌گذرد از روز پنجشنبه گذشته (بیست‌و سوم آذرماه) پلمب و فعالیتش متوقف شد و در نتیجه ۲۲۰ کارگر بیکار شدند.

در خصوص علت توقف فعالیت این واحد صنعتی گفته می‌شود که مسئولیت اداره ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز از حدود دو سال قبل توسط اداره تسویه و امور ورشکستگی دادگستری شهرستان تبریز به یک سرمایه‌گذار اجاره داده شده بود که روزپنج شنبه23آذر موعد این قرارداد خاتمه و در نتیجه فعالیت این مجموعه متوقف می‌شود.

کارگران معترض با بیان اینکه کسی پاسخگوی کارگرانی که با بسته شدن درب‌های محل کارشان، بیکار شده‌اند، نیست؛ افزودند: به همین دلیل جمعی از کارگران در اعتراض با این موضوع، ازصبح روز (شنبه 25آذرمقابل درب ورودی ساختمان کارخانه تجمع کرده‌اند.

براساس این گفته‌ها کارگران این واحد صنعتی تا مشخص شدن وضعیت کارخانه و واگذاری آن به سرمایه‌گذار جدید بلاتکلیف هستند اما این کارگران به استناد به ماده ۱۲ قانون کار از اداره تسویه وامور ورشکستگی دادگستری تبریز توقع دارند تا در مقام کارفرمای اصلی پاسخگوی مطالبات معوقه آن‌ها باشد.

کارگر ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز که از مدیریت اجاره‌ای قبلی دست کم هفت ماه طلب مزدی دارند در خاتمه می‌گویند مشکلات این کارخانه از سال ۸۶ و از زمانی آغاز شد که مدیران دولتی وقت بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی این واحد صنعتی را به بخش خصوصی (شرکت سرمایه گذاری ملت) واگذار کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: